פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   זבנג ולמקלט

   לא יודעים איפה למצוא מרחב מוגן? תשאלו את ג'ינג'י! חוברת של "זבנג" מנחילה לתלמידי ישראל את הנחיות פיקוד העורף, וזה לא כל כך WTF כמו שזה נשמע

   זה די מלחיץ להיות תלמיד צעיר בישראל. ולא רק בגלל סכנות ההרעלה מהבגט בקפטריה של בית הספר. הסכנות אורבות לנו מכל עבר, והאפשרות שצליל האזעקה יישמע פתאום באמצע השיעור מכניסה אותנו לסרטים: ממתקפות טילים, ממלחמה מתקרבת, מרעידות אדמה, משריפות. חוץ מלסמוך על המורה ההיסטרית שצועקת מכיוון הדלת "להסתדר בטור ישר אמרתי!", אין הרבה שאנחנו יודעים על מה צריך לעשות במצבים כאלה.

   אז השנה החליט פיקוד העורף להנחיל לנו את ההנחיות להתגוננות בזמן חירום באמצעות קומיקס של "זבנג", כן כן, ג'ינג'י כבר לא רודף אחרי בחורות, הוא לומד כיצד להתפנות בצורה מסודרת ויעילה למקלט בשעת אזעקה. זה נשמע קצת WTF, אבל זה עובד. 200 אלף עותקים של חוברת הקומיקס, בעברית ובערבית, מחולקים בימים אלה בבתי הספר. אולי ככה נפנים.

   "'זבנג' פונה באופן ממוקד לשכבת הנוער", מסביר אורן ציבלין, מנכ"ל ציבלין הוצאה לאור, את הבחירה, "והומור הוא הדרך היעילה היותר להעברת מסרים, גם מסרים מצילי חיים". מי חשב אי פעם שגברת זעפני תציל לכם את החיים.

   קבלו הצצה קטנה לתוך הקומיקס - בעברית:

   מתוך חוברת זבנג בשיתוף פיקוד העורף (ציבלין)
   מתוך חוברת זבנג בשיתוף פיקוד העורף (ציבלין)

   ובערבית:

   מתוך חוברת זבנג בשיתוף פיקוד העורף (ציבלין)
   מתוך חוברת זבנג בשיתוף פיקוד העורף (ציבלין)