פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   איך שרון לא בגמר "כוכב נולד"?

   אניטה, אור ואיטן הם שלישיית הגמר של עונת העשור! רגע, מה עם שרון קידושין ולינוי אקלה?! כוכב נולד מגיעה לסוף העונה ודורון רוביו מנתחת

   אניטה, אור ואיטן הם שלישיית הגמר של עונת העשור! רגע, מה עם שרון קידושין?! אז זהו, שלא, ועל כך נפרט בהמשך. אחרי דרך ארוכה עם עונה מפתיעה ומעוררת מחלוקת, שהעלתה את השאלה האם התכנית "כוכב נולד" עדיין רלוונטית וצריכה להמשיך לעונה נוספת, מגיע הגראנד פינאלה עם שלושה מתמודדים שהוכיחו את עצמם לאורך העונה, מי יותר ומי פחות. אין ספק שבארבעה בספטמבר הולך להיות מעניין.

   שלושת המצטיינים

   אניטה גסין – אלוהיי

   אניטה הוכיחה לא פעם ש"יש לה גרון", כמו שנוהג לומר כבוד השופט גידי גוב. לפעמים היא השתמשה בו יותר מדי עד שהביצוע כבר הפך לצורם לאוזן, אך בזמן האחרון נראה שאניטה עלתה על דרך המלך, והביצוע שלה לשיר "אלוהיי", כמו גם הביצוע האחרון שלה לשירה של אתי אנקרי, "עד מתי", היה מעולה.

   לינוי אקלה – הוא ואני

   האם לינוי אקלה אי פעם תאכזב אותנו? לינוי בוחרת את שיריה בחוכמה, ובניגוד למתמודדים אחרים – משכילה לבחור שירים מז'אנרים שונים שחושפים את יכולותיה. ביצועה לשיר "הוא ואני" היה מקפיץ ואנרגטי עם גרוב מיוחד, ויחד עם זאת מושר ומוגש מצוין.

   שרון קידושין – דמעות

   כרגיל, שרון קידושין ממיסה לבבות כשהיא שרה. הביצוע היה מהפנט והרגיש כמו סיפור שאי אפשר שלא להזדהות איתו, כמו שרק שרון קידושין מסוגלת לגרום לנו להרגיש. מלבד זאת, הביצוע שלה לשיר "לוליטה" היה מעולה לא פחות.

   שלושת המאכזבים

   הדר עמרם – לפעמים

   לא קל לבחור שלושה ביצועים מאכזבים בשלב חצי הגמר, כשנותרו המתמודדים הטובים ביותר מתוך אלפים, ולכן הדר מופיעה כאן, אף על פי שהביצוע שלה לא היה גרוע במיוחד. את הקול של הדר אף פעם לא אהבתי במיוחד בגלל מתקתקות היתר שלו, ובביצוע הזה הדבר היה בולט במיוחד, אך אין ספק שהיא התקדמה והשתפרה.

   אור טרגן – לך איתה

   אור השתפר מאוד והביצועים שלו טובים בהרבה מאז שחזר בגלגל ההצלה, אך הם נוטים להיות משעממים, וזו בעיה גדולה של זמר. הוא צריך להכניס קצת יותר עניין לשיר, בין אם על ידי הגשה ובין אם על ידי שימוש בגוונים שונים בקול שלו, ואז הוא יהיה זמר מעולה.

   איטן גרינברג – הדרכים הידועות

   איטן, עם קול יוצא דופן ואופי מיוחד שמוקרן דרך שירתו, הוא כמובן לא זמר קלאסי ולכן לא כל שיר יתאים לו. כשהוא בוחר בשירים שקטים יחסית, בהם יש הרבה יכולת תמרון באופן ההגשה הביצועים שלו מעולים, אך הפעם הביצוע היה בינוני ולא התאים לחצי הגמר.

   הציטוטון

   מירי להדר עמרם: "אני לא התרגשתי מהביצוע שלך. וברגע זה המשפחה שלי מנתקת איתי את הקשר, הם מתים עלייך".
   (בטוחה שזו הסיבה לניתוק הקשר?)

   חסות: "חיפה, חיפה, עיר חיפאית אמיתית"
   (הפרסומאים כנראה היו ממש עייפים)

   צביקה: "הדר, אניטה, שתי הצעירות בנבחרת, אחת מכן תעבור לשלב הבא, והשנייה כנראה תתחיל את שנת הלימודים".
   (רגע, זה אומר שלמי שעוברת יש פטור מבית הספר?!)

   דברי פרידה

   הדר עמרם

   הדר חמודה, וטובה מוסיקלית, אך אני לא אוהבת את הסגנון שלה. היא משחקת על הגבול הדק בין מתוק לקיטשי, ולפעמים זה גורם לה לפשל. באמת ניתן לומר שהיא מירי מסיקה קטנה, לטוב וגם לרע.

   לינוי אקלה
   מה?! העובדה שלינוי אקלה לא בגמר היא לחלוטין בגדר הפתעה. לינוי מקצוענית אמיתית ויודעת להגיש שיר, ולא פעם הוכתרה כמצטיינת הפרק. היא הייתה אחד משלושת ההימורים שלי לגמר, וחבל שהיא לא הגיעה לשם.

   שרון קידושין
   העובדה ששרון קידושין תגיע לגמר, וכנראה גם תזכה במקום הראשון הייתה ברורה מאליה, ויכול להיות שזה מה שגרם לה להיות מודחת רגע לפני הסוף. למרות שלא כל אחד יתחבר לקול יוצא הדופן שלה, היא מצליחה לפצות על כך בענק על ידי הגשה מצמררת ומבט חודר, ולהפוך אותה, כחבילה המכילה גם את הקול שלה, לדבר מאוד נעים לצפייה ולהאזנה. לאורך העונה, שרון נשארה נאמנה לאותו הז'אנר ולא גיוונה בבחירותיה. כל אחד מהשירים שבחרה התאים לה מאוד, אך היה מעניין לראות אותה מתמודדת עם שירים מסוג שונה, ולכו תדעו – אולי עוד נראה ונשמע ממנה בהמשך.

   שלישיית הגמר

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   אניטה גסין
   אניטה היא כנראה המתמודדת שעברה את התהליך המשמעותי ביותר לאורך העונה. היא החלה כילדה ששרה יפה, לאט לאט גילתה את הקול שלה ואת העובדה שהיא יכולה לשיר בגדול, התלהבה מזה קצת יותר מדי והגזימה, אך בסופו של דבר מצאה את מקומה ואת הגוון המתאים לה – והחלה להפגיז בביצועים. מעניין אם בחירתה בגמר תהיה בשיר קצבי שיקפיץ את הקהל, או דווקא בשיר מרגש.

   אור טרגן

   היישר מספסל המודחים אור טרגן חוזר לגמר! יש הבדל ענק בין אור טרגן שהודח לבין אור טרגן שהוחזר, דבר קצת מוזר בהתחשב בזמן הקצר שעבר בין הדחתו לשובו של אור לנבחרת. נראה שהוא צבר ביטחון וביצועיו השתפרו גם מבחינה קולית וגם מבחינת ההגשה.

   איטן גרינברג

   איטן התחיל את העונה במקום מעולה והיו לו כמה ביצועים בלתי נשכחים, כמו השיר המקורי שביצע באודישן הראשון או ביצועו לשירה של ריטה "אני גרה מול המים". לקראת הסוף היו לו כמה פספוסים וביצועים מאכזבים בעקבות שירים שבחר ולא התאימו לקול שלו, אך קשה לשכוח את הביצועים המיוחדים והמרגשים ששמענו ממנו לאורך הדרך.

   האם אתם מרוצים משלישיית הגמר?