פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   האם לבטל דייט שהבריז?

   האם זה לגיטימי לבטל דייט בסמס והאם צריך לסלוח למבריז? טל ושירה מתווכחים ואתם מחליטים

   (אילוסטרציות: ShutterStock)

   הצד שלו

   לפני בערך שבועיים הכרתי מישהי נחמדה. דיברנו קצת בפייסבוק, הרבה בווטסאפ, ומשם עברנו בטבעיות לשוחח בטלפון. באחת השיחות קבענו שבשבוע הבא ניפגש ונלך יחד לאכול או לשתות. איזה כיף לי, יש לי דייט.

   בשבוע שעד הפגישה המשכנו לדבר ולהתכתב, וככל שהכרנו יותר וגיליתי עליה דברים חדשים, כך גם עלתה בי הציפייה יותר ויותר ככל שהתקרב היום המיוחל בו קבענו להיפגש. כמובן שלא אמרתי לה את זה, כדי לא להלחיץ אותה, אבל מאוד רציתי שכבר יעבור השבוע וניפגש.

   ואז הגיע היום. דאגתי שלא יהיו לי תוכניות מיוחדות באותו הערב, דאגתי שבוע קודם לכן שלא תהיה לי משמרת בעבודה, ודאגתי כשבצהריים היא לא ענתה לי לטלפון. וגם לא אחר הצהריים. ובערב היא שלחה לי ווטסאפ שהיא עייפה ושנדחה ליום אחר. בלי סליחה, בלי אני מצטערת, סתם "אני עייפה". מילא הייתה אומרת שסבתא שלה נפטרה, אז אולי הייתי מבין. אבל עייפה? באמת?

   אז אמרתי לה שכבר נדבר בקשר לפעם אחרת. וכמובן שלא דיברתי איתה. לבטל דייט שנקבע שבוע מראש ולשלוח את הביטול בסמס שעתיים לפני הפגישה פירושו זלזול מוחלט. אני עשיתי הכל כדי להגיע לדייט הזה. כל מה שהיא הייתה צריכה לעשות זה לא להיות עייפה. רוצה לדחות את הדייט לפעם אחרת? תקבעי עם מישהו אחר. ביוש!

   (טל שפר)

   הצד שלה

   אני לא מכירה בת שלא מתייחסת ברצינות לדייטים, ומעט מאוד בנים. כולם לובשים בגדים חדשים, הולכים לקוסמטיקאית יום לפני, מתרחצים ומתכוננים. הרי אהבה היא דבר שכל-כך חשוב לכל אחד. מי יהיה מספיק טמבל לוותר על אהבה רק בגלל שהוא לא התארגן נכון עם לוח הזמנים שלו?

   אבל לפעמים קורה ויש פאשלות, דברים לא צפויים צצים לנו פתאום, תאונות, אסונות או סתם התחייבויות קודמות. זאת אומרת - יכול להיות לי הדייט הכי חשוב בעולם, אבל אם כבר הבטחתי לעזור לסבתא שלי, או קבעתי משהו בעבודה, אז אני אצטרך לדחות את הפגישה לזמן אחר. דחייה לא אומרת שכל מערכת היחסים מבוטלת לחלוטין, לפעמים יש מצבים שבהם פשוט חייבים לבטל.

   טל כועס על הסמס שהוא קיבל, אבל תחשוב מה היה פעם כשאפילו סמסים לא היו, הבחורה הייתה עלולה לשלוח את אחיה הקטן לבית הקפה ולהודיע לך - לא שעתיים לפני אלא שעתיים אחריי - שהיא לא מגיעה! או יותר גרוע: היא הייתה יכלןה פשוט לא להודיע בכלל!

   דחייה של דייט לא אומרת שאתה לא חשוב לבחורה, אלא שיכול להיות שקרה לה משהו לא צפוי ברגע האחרון. אסור לשפוט מהר מדי ותמיד כדאי לתת הזדמנות שנייה, לפספס את אהבת חייך רק בגלל שנחת עליה משהו והיא ביקשה לדחות את הפגישה זו ממש טעות!

   (שירה הדס-נקר)