פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שחר מסריח

   שוב אהבה בלתי אפשרית. שוב יצורים אפלים. שוב חיקוי של "דמדומים". קבלו את ההשוואה המלאה בין "שחר חדש" החדש ל"דמדומים", והצביעו בעצמכם

   סרט נעורים חדש הגיע לקולנוע, "שחר חדש", והוא אמור להלהיב אותנו. הממ, "שחר חדש", נשמע קצת כמו "שחר מפציע", הסרט הרביעי של סאגת "דמדומים", או "ירח חדש", הסרט השני בסאגת "דמדומים". והאמת היא, שזה יותר מרק נשמע, וזה רחוק מלהיות צירוף מקרים. מישהו פה התלהב מ"דמדומים" ועשה לו (עוד) חיקוי עם סיפור אהבה אפל בין בני אנוש ליצורים על-טבעיים, ואנחנו אמורים להתאהב אוטומטית.

   הנה עוד חיקוי של "דמדומים" שראינו - "ירח אדום". אלוהים, מה נסגר עם הפטיש שלכם לירח?

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   מצאו את ההבדלים, אם יש לכם כוח (צילום: יח"צ)

   אבל הי, ניתן לזה צ'אנס. הסרט עוסק בוויל, שהוא במפתיע נער אאוטסיידר-אך-חתיך שרק מחכה לסיים את התיכון, ומפחד מהלא-נודע. הנערה המסוכנת, אליאנה, היא מושא אהבתו, והיא מפזרת הרבה משפטים סקסיים כמו "אני אוהבת איך שהשמלה הזאת חובקת את התחת שלי" אבל לא ממש סקסית בעצמה.

   כעבור סדרה של אירועים לא שגרתיים וויל מגלה שהוא שייך לחבורת אנשי זאב מסוכנים שנקראים הלייקנטרופס שרוצים להוליך את האנושות לעידן חדש. עכשיו זה תלוי בגיבורון שלנו להציל את האנושות, ולהוציא מזה גם איזה סיפור אהבה עם נערת חלומותיו.

   הסרט מבוסס בחלקו על הספר "THE HOWLLING II" שנכתב לפני יותר מ-30 שנה, וגם נראה ככה. הפעלולים עלובים, הזאבים פשוט מכוערים ולא מפחידים בעליל, והרעיון לסרט עצמו בתכליתו מפגר. סצנות הסקס לא סקסיות, הסצנות המפחידות מטופשות עד כדי גיחוך, והכול מרגיש כמו חיקוי סוג ז' של "דמדומים". היוצרים ניסו להוסיף לסרט יותר מיניות משהייתה ב"דמדומים", אבל יצאה להם סצנת כמעט-סקס פארודית ומלא משפטי נעורים עלובים על החיים (מה שנקרא פניני חוכמה), שגרמו לנו להתגעגע לזוגיות המשעממת של אדוארד ובלה.

   נדמה ש"דמדומים" יצרה נוסחה קבועה לכל הסרטים הבאים אחריה: מושא אהבה מתוסבך שנתקל באירועים מוזרים, פוגש מפלצת על-טבעית שאינה יכולה לשנות את גורלה, דמעות וצעקות של "אבל אתה יכול! אני מאמינה בך!", שינוי הגורל וסיפור אהבה שצולח את כל הקשיים. כמה מרגש. אבל גם אם הנוסחה בדרך כלל עובדת, זה עדיין יכול לצאת גרוע - כמו במקרה של "שחר חדש". במקרה הזה, כבר עדיף להישאר עם השחר הישן.

   מצאו את ההבדלים:

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   ומה אתם מעדיפים - "דמדומים" או "שחר חדש"?