פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שמחה ריף והמלכה אליזבת'

   הבדיחות על חשבונו של משה גרטל, הירידות על המלכה אליזבת' והאם קווידיץ' יהיה הענף האולימפי הבא: כל מה שקרה השבוע באינטרנט סביב האולימפיאדה

   ניסיתי להתחמק מזה, קיוויתי שזה לא יגיע, אבל זה קרה. כל ארבע שנים האינטרנט הופך להיות לפיד אולימפי אחד גדול. לכן אין מנוס מלומר: ברוכים הבאים ללוג אין - הספיישל האולימפי!

   המלכה המשועממת של האולימפיאדה

   העם הבריטי, המארח את האולימפיאדה השנה, מאופיין לרוב עם תכונות כמו קרירות ואדישות. כמובן שזה שקר מוחלט - מדובר בדעה קדומה שמבוססת אך ורק על מלכת אנגליה, אליזבת' השנייה. מדובר באישה שקשה מאוד להרשים. במהלך טקס הפתיחה נכנסה המלכה לאצטדיון האולימפי בעזרת מסוק, מלווה על ידי ג'יימס בונד בגילומו של דניאל קרייג, והתיישבה בתא גבוה מעל כל פשוטי העם. מה שכמובן, היה בשבילה בילוי רגיל של אחר הצהריים, ובילוי משעמם במיוחד ליתר דיוק.

   במהלך הטקס כולו ישבה המלכה במצב רוח שעובר בין אדישות מוחלטת למרמור עז, וכשמתחתיה עברו כל המשלחות לא היססה גם לבהות ב ציפורניה ולבחון אותן. במהרה התמונה של המלכה המשועממת הופצה בכל האינטרנט והפכה ל-meme, יחד עם טקסט משעשע שצוחק על מעמדה הרם והאדישות שהפגינה. ליז, אני איתך. האולימפיאדה משעממת תחת.

   המלכה מחטטת בציפורניה:

   והנה כמה מהבדיחות הטובות ביותר על חשבונה:

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   (צילום: אתר רשמי, http://knowyourmeme.com)

   השמחה ריף של האולימפיאדה

   משה גרטל, פרשן האולימפיאדה הוותיק של ערוץ 1, הוא גם ככה מכרה זהב של יציאות מצחיקות וקורעות. אבל כשאמנות הטרולינג מופעלת עליו, הוא הופך להיות היסטרי.

   איך זה התחיל? גרטל עשה טעות גורלית ואפשר לצופים לשלוח הודעות טקסט ובהן שאלות בנושא האולימפיאדה ישר אל הסלולרי שלו. במהלך תחרויות השחייה החליט גרטל לענות על שאלות הצופים. מה שהוא לא ידע (או שכן? לכו תדעו) זה שחלק גדול מההודעות היו בדיחות שהתבססו על שמות מתוחכמים בסגנון "שמחה ריף", "נגסת בגמבה" ו"אסף לוץ". לא מקורי במיוחד, אבל פעל כמו קסם: גרטל ענה ברצינות תהומית מבלי לשים לב לשמות ההזויים. כן, גם היה שם "אבי רון".

   העובדת השמחה ביותר של האולימפיאדה

   טוב, אז אולי הבריטים אכן ממורמרים. עובדת האולימפיאדה הזאת הייתה צריכה רק לשבת על כיסא גבוה ולהלהיב את הקהל בעזרת מגה פון. והיא ניסתה. הבעיה היא שקצת קשה להלהיב אנשים אחרים כשאתה לא בדיוק מתלהב בעצמך.
   העובדת הכריזה בטון יבש עד כמה היא מתרגשת, ופצחה בנאום ארוך וקורע על כמה האולימפיאדה חשובה. ואז דיברה על כמה הפה שלה יבש. הנאום הזה גלש לכל מיני כיוונים.
   כמובן שהיא צולמה והפכה במהרה לוויראלית: האינטרנט קורא לה "העובדת האולימפית השמחה ביותר". אתם יודעים, בקטע אירוני.

   הסכנה הגדולה של האולימפיאדה

   ערוץ היוטיוב gloves and boots מתמחה בלהגיד את מה שכולנו חושבים ולא רוצים לומר. בעזרת בובות. השבוע עלה לערוץ סרטון שמתנגח באופן חופשי עם האולימפיאדה, ומתאר מגמה הולכת וגוברת של סיקור תקשורתי לתחרויות הספורט, מה שאומר, כמובן, שבעוד מספר שנים שידורי האולימפיאדה יהיו 24/7, ויארכו כל השנה. בתור אחד שכבר הסיקור החופר הנוכחי של האולימפיאדה מפריע לו, אני לא יכול שלא להסכים.
   פאפא ומאריו, המגישים הבובתיים, מחליטים למצוא מספר אלטרנטיבות כדי להפוך את האולימפיאדה למעניינת יותר. למשל, קווידיץ'.