פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   עשרה דברים שלא ידעתם על נשיקות

   מה יכול להביא למחלות, אסור על פי חוק במדינות מסוימות, מבזבז לכם הרבה זמן, ועדיין כולם מחכים לרגע שיחוו אותו? תנו בוסה

   עשרה דברים שלא ידעתם על נשיקות (ShutterStock)

   1.

   אדם ממוצע מבזבז כשלוש מאות שלושים ושש שעות מחייו כשהוא עסוק בנישוק. העובדה הזו עושה לנו חשק להפוך לנזירים ולהתחיל לנצל את הזמן במשהו יעיל יותר. מי בא?

   2.

   בכל פעם שאתם מתנשקים אתם שורפים כשש קלוריות לדקה, והנשיקה משפרת את מחזור הדם ואת מצב העור ואף מפעילה שרירים. אז בפעם הבאה שאתם יוצאים לריצה בפארק, תדעו שקיימת אופציה הרבה יותר כיפית שכדאי לשקול.

   3.

   יודעים מדוע האות X מסמלת נשיקה? מסתבר שבימי הביניים, כאשר אנשים לא ידעו קרוא וכתוב, הם השתמשו באות X כדי לחתום על דברים, והיו מנשקים את האות כדי לסמן כנות. מפה לשם העניינים התגלגלו כך ש-X הפך לסימן הנשיקה ולא לסימן החתימה, אך למעשה אין קשר בין הדברים. תהיתם מדוע O זה חיבוק? זה כבר לפעם הבאה.

   4.

   כמה חוקים מעניינים על נשיקות: במאה ה-16 בנאפולי, מי שהתנשק בפומבי נידון לגזר דין מוות. בקונטיקט, כיום, לנשים וגברים אסור להתנשק בימי ראשון, ובאינדיאנה קיים חוק האוסר על גברים עם שפם להתנשק. מישהו צריך להציע את האחרון לכנסת שלנו.

   5.

   האישה הממוצעת מנשקת עשרים ותשעה גברים לפני החתונה. מעניין אם הבדיקה כללה גם דתיות.

   6.

   שימפנזים נוהגים להתנשק עם פה פעור ועם הרבה רוק. איכסוש.

   7.

   לגברים שמנשקים את בנות הזוג שלהם לפני היציאה לעבודה יש בממוצע הכנסות גבוהות יותר מאשר כאלה שלא עושים זאת. ועל זה נאמר: וואט דה פאק?

   8.

   הנשיקה הראשונה ששודרה בערוץ הילדים צולמה בסדרה "השמינייה" בין דדי (טל מוסרי) ודגנית (אדית חצור). לפני הנשיקה היה חשש גדול בערוץ ומוסרי וחצור נתבקשו להתנשק באופן עדין ולא פראי מדי. צופי "השמינייה" יכלו לראות שהם לא בדיוק לקחו את הבקשה לתשומת ליבם.

   9.

   כשאתם מתנשקים משתחררים במוחכם אותם חומרים שמשתחררים כאשר אתם רצים או מבצעים צניחה חופשית. אפשרות מעניינים לעצלנים מביניכם מחפשים ריגוש.

   10.

   הנשיקה הארוכה בעולם התרחשה ב-2011 וארכה ארבעים ושש שעות (!). את השיא שברו זוג תאילנדי בשם אקצ'אי ולקסנה טירנרט (לבריאות), ובכך הם גברו על זוג גרמני שהגיעו "רק" לשלושים ושתיים שעות. תמיד רציתם להיכנס לספר השיאים של גינס? רוצו להתאמן!

   בפעם שעברה: 10 דברים שלא ידעתם על חתולים