פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   החברה שלכם ב-ZONE מייעצת: מאז שנפרדנו, אני רוצה אותו יותר

   מאז שנפרדתי מחבר שלי אני רק רוצה אותו עוד יותר וחושבת עוד יותר שהוא מתאים לי - מה לעשות? מדור ייעוץ שלא עושה חשבון

   במדור "שאלה פתוחה" מייעצים לכם הפסיכולוג והסקסולוגית לשאלות שאתם שולחים. אבל כאן מייעצות לכם הבנות של ה-ZONE, שאולי לא קיבלו הכשרה מקצועית, אבל הן בגיל שלכם ועוברות בדיוק את מה שאתם עוברים. והן יכולות לתת לכם עצות כנות מתוך הניסיון האישי שלהן.

   בת 13 כתבה לנו:

   יש מישהו ממש חמוד וחתיך. הכרתי אותו לפני שנה דרך חברים משותפים, ובנוסף להכול הוא משחק כדורסל ומנגן בתופים... חלומי, לא?

   כבר מהרגע הראשון התאהבתי בו. אחרי חודש דיברנו על זה, והיינו חברים למשך חצי שנה בערך, אבל לא ממש התראינו ונפגשנו (אנחנו דתיים, אבל לא חרדים). אחרי חצי שנה הוא נפרד ממני, בטענה שהוא מעדיף להיות ידידים. אני ממש לא העדפתי, אבל מה כבר יכולתי לעשות? אז שיחקתי אותה נחמדה והמשכנו הלאה, אבל נשארתי עם הרגשות...

   אחרי כמה זמן גיליתי שלא באמת הכרתי אותו, ולא ידעתי כמה הוא מצחיק וזורם וכמה כיף להיות איתו. בכל פעם שאני חושבת עליו או נפגשת איתו יש לי פרפרים בבטן. יש לי תקווה שהוא עדיין אוהב אותי, אבל בתת מודע אני יודעת שאין באמת סיכוי. מה לעשות?

   החברה שלך מה-ZONE עונה:

   האמת היא שאני מכירה בדיוק את מה שאת מדברת עליו. זה כל-כך מבאס שרק אחרי שנפרדים ממישהו יודעים כמה הוא היה חשוב. הרבה יותר מבאס זה כשזה מישהו שאת אוהבת ולא אוהב אותך בחזרה.

   אבל, יכול להיות גם שהוא לא דווקא הבחור שמתאים לך. את כותבת על זה שהוא משחק כדורסל ומנגן בתופים. זה יפה, אישית חבר שלי משחק פינג-פונג ומנגן בחלילית, אבל מה זה אומר על האישיות שלו? אז נשארנו עם זה שהוא מצחיק וזורם, ומצחיק וזורם זה נחמד אבל האם זה בדיוק הטיפוס שמתאים לך? אולי את בחורה יותר ביישנית וקשה לו עם זה או שלהפך, את בחורה מאוד מצחיקה וזורמת והוא מרגיש שזה יותר מדי? אי אפשר לדעת.

   את כותבת שהייתם חברים ולא ממש התראיתם ונפגשתם. כששני אנשים נמצאים בקשר אבל עושים מאמצים כדי לא להיפגש, זה בדרך-כלל אומר שהם לא באמת רוצים את הקשר הזה. זה כמו כשההורים מזמינים חברים שהם שונאים ואז מתלוננים על זה כל הערב (עד שהם דופקים בדלת). אני דתייה כמוך ובגיל 13 הרבה בנים (וגם בנות) דתיים (וגם חילונים) בכלל לא רוצים חברויות. אני חושבת שכדאי לך להשקיע מאמצים בלהתגבר על הרגשות האלה, אולי ברגע שתתגברי עליהם תוכלי באמת לפתוח בידידות עם בחור שיכול להיות ממש ידיד טוב.

   ואולי זה לטובה שאתם לא חברים. התכונה הכי חשובה אצל בחור זה לא חתיך או מצחיק או מנגן, אלא קודם כל שיאהב אותך, ויכול להיות שהוא עדיין קטן מדי בשביל זה. תשתדלי לא לראות את מה שקרה כ"החמצה" מאוד גדולה. המשפט הזה אולי נדוש אבל באמת שיש עוד המון דגים בים, והמון כיפות סרוגות בבני-עקיבא.

   רוצים להתייעץ עם החברה שלכם ב-ZONE?

   שלחו את השאלה שלכם, בציון הגיל, לכאן
   או לכתובת: thegirlfriend@walla.co.il

   מעדיפים להתייעץ עם הפסיכולוג / סקסולוגית שלנו?
   שלחו את השאלה בציון הגיל לכאן

   החברה הטובה מה-ZONE: בכל יום שני בוואלה! ZONE