פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מי צריך בכלל פרום?

   אחרי שהפגזנו אתכם באלף כתבות פרום, אייל סגל מקלקל את השמחה ואומר לנו: פרום זה פאתטי

   "עברנו יחדיו שתים עשרה שנות לימוד, בהם למדנו, צחקנו, התחברנו, כמה מופלא..." כך אני מדמיין את נאום המנהל באירוע סיום התיכון שלנו. ואני מבין את הצורך שלו, ושלנו, להיות חגיגי כל כך. אני גם מבין את הצורך לחגוג את סיום התיכון וליהנות, כי אחרי תקופה ממושכת של שינון ופליטת חומר שסביר שלא תשתמשו בו – תרצו לציין את הסיום הזה. ובכל זאת, לא ברור לי למה צריך את כל הפרום הענק והגרנדיוזי הזה.

   הרי את החברים הטובים שלכם לא הכרתם רק מבית הספר, ואת חלק מהילדים בשכבה שלכם אתם לא סובלים. לא כל העולם החברתי שלכם נמצא בין כותלי התיכון. אם הקשר שלנו עם החברים בבית הספר באמת היה כל-כך חזק, ממילא לא הייתה סיבה לחגוג "טעימה אחרונה" לקראת סיום התיכון.

   והעיקר - ברוב בתי הספר קיימים פערים כלכליים בין תלמידים של אותה כיתה. ההוצאות על אירועי הנשף האלה הם בלתי נסבלים ובלתי מוסברים. הרי מה הטעם לקנות באלפי שקלים בגדים שהסיכוי שתשתמשו בהם אחר-כך ב"סתם אירוע", או כל אירוע חגיגי שהוא לא האופרה במצדה - הוא קלוש? מה הטעם להשקיע בתסרוקת כל-כך הרבה רק כדי להראות שוני זעיר שלא באמת קיים בכם?

   ובואו נשים את הקלפים על הבר – מבחינתכם שלושת רבעי מהשכבה היא חלק מיותר. יש את אלו שהשארתם מאחור עוד בתקופה של מעבר מגמה, יש כאלה שאתם סתם לא סובלים, יש כאלה שלא הספיקו ליצור אתכם קשר בגלל כמות המגמות שלהם ויש כאלה שהבריזו מכל השיעורים. לרבע הנותרים – בהחלט יספיק טקס קטן ומשמים שבו סוף הוא תמיד התחלה של נאום חופר.

   מעדיפים בכל זאת ללכת לפרום?

   איפה למצוא שמלות לפרום ברגע האחרון?
   איזה סלב הייתם לוקחים בתור דייט לפרום?
   הפקת אופנה לוהטת לפרום
   קומיקס: הפרום הכי גרוע בעולם

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   טיהיהיהיהיהי! פאתטי (צילום אילוסטרציה: shutterstock)