פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   החברה שלכם ב-ZONE מייעצת: איך לדחות אותה בלי לפגוע?

   ידידה שלי עומדת לומר שהיא מאוהבת בי - אבל אני לא מעוניין. איך עושים את זה בלי לפגוע? מדור ייעוץ שלא עושה חשבון

   במדור "שאלה פתוחה" מייעצים לכם הפסיכולוג והסקסולוגית לשאלות שאתם שולחים. אבל כאן מייעצות לכם הבנות של ה-ZONE, שאולי לא קיבלו הכשרה מקצועית, אבל הן בגיל שלכם ועוברות בדיוק את מה שאתם עוברים. והן יכולות לתת לכם עצות כנות מתוך הניסיון האישי שלהן.

   אנונימי כתב לנו:

   יש מישהי שאני יודע שהיא מאוהבת בי (חברות שלה סיפרו לי), והיא מתכוונת להציע לי להיות חבר שלה. אני לא מאוהב בה, אבל אנחנו ידידים טובים ואני חושש שאם אני אסרב היא תנתק את הקשר.

   איך אני יכול לסרב מבלי שהיא תיפגע? אם זה בכלל אפשרי?

   החברה הטובה מה-ZONE עונה:

   בקצרה - לא. קצת פחות בקצרה - לא משנה כמה חמוד תהיה, היא תיפגע. דחייה זה דבר לא כייפי בכלל, ולא קל להתמודד איתה. סביר מאוד להניח (אם כי לא בטוח) שהקשר ביניכם לא יישאר אותו דבר אחרי שהיא תעשה את הצעד הזה (אם בכלל, לך תדע, אולי החברות שלה לא מדייקות). תמיד יש את האופציה שלמרות עוגמת הנפש היא תרצה שתישארו ידידים טובים, כשהיא בולעת בעצם את הדחייה ואת ההבנה שאתה לא רוצה אותה - וזה לא קשר בריא בכלל. זה מתכון בטוח ליצירת תסכול ומרירות.

   ובכל זאת - מה להגיד ואיך לייפות את התהליך: אל תהיה קר ומנוכר. תהיה נחמד, אבל לא אוהב מדי: בלי כל מיני חיבוקים בלתי נגמרים, זה שולח מסר דו משמעי וזה לא מה שאתה רוצה. תהיה חייכני, תנסה לעשות את זה משעשע ולא מביך, ובלי להוציא אותה מסכנה או טמבלית. ועוד משהו שיכול להיות נחמד בסיטואציה הזו - יש לך איזה חבר חמוד? מה עם לנסות לשדך לה אותו? נסה להעלות את הנושא בעדינות.

   הפתרון הכי ריאלי ופשוט לדעתי לשני הצדדים הוא להתרחק קצת (שוב, במידה ויקרה בכלל משהו). להיות חברים טובים זה סבבה והכל, אבל לא כשאחד הצדדים אוכל על זה סרטים וכאפות. תחשוב על הצד שלה ולא על כמה באסה לך שהיא לא תהיה ידידה שלך יותר.

   בהצלחה!

   רוצים להתייעץ עם החברה שלכם ב-ZONE?

   שלחו את השאלה שלכם, בציון הגיל, לכאן
   או לכתובת: thegirlfriend@walla.co.il

   מעדיפים להתייעץ עם הפסיכולוג / סקסולוגית שלנו?
   שלחו את השאלה בציון הגיל לכאן

   החברה הטובה מה-ZONE: בכל יום שני בוואלה! ZONE