פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   החברה שלכם ב-ZONE מייעצת: הוא רוצה אותי או לא?

   בהתחלה הוא רצה אותי. אחר כך העדיף שנהיה ידידים. אני מאוהבת בו, ומבולבלת לגמרי. החברה מה-ZONE מייעצת: תכריחי אותו להחליט, או עופי משם

   במדור "שאלה פתוחה" מייעצים לכם הפסיכולוג והסקסולוגית לשאלות שאתם שולחים. אבל כאן מייעצות לכם הבנות של ה-ZONE, שאולי לא קיבלו הכשרה מקצועית, אבל הן בגיל שלכם ועוברות בדיוק את מה שאתם עוברים. והן יכולות לתת לכם עצות כנות מתוך הניסיון האישי שלהן.

   בת 15 כותבת לנו:

   הכרתי מישהו מבית הספר, שלומד שכבה מעליי. הוא ממש התחיל איתי ואני זרמתי - אבל בשנייה שזה באמת התחיל להתפתח למשהו הוא חטף רגליים קרות, אך ביקש שנשאר ידידים. ואני, המאוהבת, כמובן הסכמתי...

   הפסקנו לדבר למשך זמן וכבר התחלתי להתגבר עליו, אבל פתאום הוא יצר איתי קשר מחדש, וכל הרגשות מתחילים לצוף. שוב אני מפנטזת שזה יתפתח מחדש למשהו רומנטי, ושוב אני לא מפסיקה לשנייה לחשוב עליו.

   אני באמת מנסה לחתוך את הידידות בינינו כי אני יודעת שזה לא עושה לי טוב, אבל מצד שני אני לא באמת רוצה לנתק איתו את הקשר לחלוטין. מה לעשות?

   החברה הטובה מה-ZONE עונה:

   נשמע שאת מתמודדת עם הבעיה השכיחה של ידידים-מעבר-ידידים-מעבר. בהתחלה הוא יוזם ומתחיל איתך, אבל כשאת זורמת וזה מתחיל להתפתח למשהו רציני - הוא לא מעוניין יותר. ואז פתאום הוא שוב רוצה שתחזרו לקשר, אבל הפעם ידידי בלבד. נראה שהוא מעביר אותך מהגדרה להגדרה לפי מה שנוח לו, ואולי אפילו קצת משחק בך - וזה ממש לא צריך להיות בסדר מצידך.

   עצה שלי? תבררי מה נסגר איתו. את לא יכולה לנחש מה עובר אצלו בראש, תשאלי. אם הוא אומר שחידוש הקשר מצידו אומר שהוא מעוניין לנסות שוב, שהוא מצטער שהוא חטף רגליים קרות והגיע למסקנה שאת היחידה, אז סוף טוב הכול טוב. אבל אם את רואה שהוא מעוניין רק בידידות, תחתכי, כי למה את צריכה את זה בכלל? רק כי פתאום זה מה שמתאים לו?

   גם אני הייתי במצב דומה עם חבר שלי. היינו בדפוס של ביחד-לא-ביחד, והמשכתי לסבול ולהיות מבולבלת ומאוהבת עד שעמדתי על מה שאני רוצה באמת, שזה להיות איתו. וכשהוא לא רצה, המשכתי הלאה. וזה עשה לי רק טוב. החיים ממשיכים למרות שזה נראה שכל התאהבות היא לנצח. תאמיני לי, גם אם אף אחד לא מעניין אותך חוץ ממנו והוא בעינייך המיועד, זה יעבור.

   אם תהיי ידידה שלו כשהוא לא מעוניין ביותר מזה, את תסבלי. לא תוכלי להשתחרר מהרגשות שלך אם אתם בקשר יומיומי. למרות שאת מרגישה שהקשר עושה לך טוב, זה לא שווה את הסבל שכרוך ברק להיות חברים. להיות חברה שלו יוכל ליצור התמודדויות לא נעימות, לדוגמא אם הוא יתחיל להימשך למישהי אחרת וירגיש צורך לספר לך על זה. חוץ מהאפשרות ללכלך עליה ולגרום לו לחשוב שהיא דומה בעצם לטרול לא ייצא לך שום דבר טוב מהידידות הזאת. הניתוק ממנו ייתן לך הזדמנות להתגבר על כל מה שהיה, ואולי בהמשך אף תוכלו להיות ידידים ותו לא - בהסכמת שני הצדדים.

   רוצים להתייעץ עם החברה שלכם ב-ZONE?

   שלחו את השאלה שלכם, בציון הגיל, לכאן
   או לכתובת: thegirlfriend@walla.co.il

   מעדיפים להתייעץ עם הפסיכולוג / סקסולוגית שלנו?
   שלחו את השאלה בציון הגיל לכאן

   החברה הטובה מה-ZONE: בכל וים שני בוואלה! ZONE