פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   איך להשיג עבודה לחופש

   החלטתם לבמה אתם רוצים לעבוד בחופש, אבל מאיפה מתחילים בכלל? שירה ממשיכה ללוות אתכם בדרך לעבודת חלומותיכם בחופש. כתבה שנייה בסדרה

   בכתבה הקודמת בסדרה בדקתם איזו עבודה הכי מתאימה לכם. עכשיו אפשר לעבור לשלב הבא, החיפוש. לא, זה לא מוקדם מדי, אם תחכו עד שבוע לפני חודש יולי כבר יתפסו לכם את כל המקומות. עכשיו זה הזמן לצאת החוצה ולשריין לעצמכם את חלטורת חייכם.

   איפה?

   אז הנה, יצאתם לאוויר העולם. לאן עכשיו? זה השלב שבו עליכם לקחת יוזמה, לא להתפדח, לא להתבלבל, פשוט לגשת בביטחון ולהציע את עצמכם. איפה בדיוק? אם אתם חושבים לעבוד במלצרות בבבתי קפה ומסעדות, או לשמש כמוכרים בחנות, מוטב שתלכו לשם בעצמכם ולא תתקשרו. צאו לסיור במרכז העיר (לבושים יפה! לא כמו שלופים!), היכנסו לחנויות המתאימות ושאלו את האחראי אם הם מחפשים עובדים. זה יכול להיות קצת מתסכל, אבל רק ככה אפשר להתקדם במציאת עבודה. אם בניתם על לעבוד כשליחים במסעדה, רצוי שתגיעו עם הקטנוע.

   אם יותר מתאים לכם להדריך בקייטנות, עדיף לחפש מהבית, דרך האינטרנט. גגלו "קייטנות ב(שם העיר שבה אתם גרים)" ותתחילו להתקשר אליהן אחת אחת ולשאול אם הם מחפשים מדריכים. כדאי גם ללכת ולשאול במתנ"ס ליד הבית שלכם.

   אם עדיין לא ממש החלטתם מהי עבודת חלומותיכם, אפשר גם לנסות למצוא עבודה דרך אתרי אינטרנט כמו alljobs, שם מדי פעם יש גם משרות לבני-נוער, ובעיקר במקומוני העיר שלכם. בכל מקרה כדאי להודיע לכל החברים (והחברים של ההורים) שאתם מחפשים עבודה, אולי הם יישמעו על משהו שמתאים לכם.

   איך?

   חלק מהמקומות שתפנו אליהם, כמו קייטנות, יבקשו מכם קורות חיים. שימו לב: קורות חיים הם כמו חצאית של בחורה, צריך שזה יהיה מספיק ארוך כדי שיהיה מכובד אבל גם מספיק קצר כדי שיהיה מעניין.

   הכללים לכתיבת קורות חיים פשוטים: בראש הדף כותבים את השם שלכם, שנת לידה ודרכים ליצור איתכם קשר (פלאפון, מייל, טלפון בבית). מתחת מציינים את מקום הלימודים שלכם.
   הגענו לחלק המעניין: במקום לזרוק פנימה כל פיסת מידע על עצמכם, נסו לחשוב מה בעצם מחפשים בעבודה שאתם רוצים להתקבל אליה. אם אתם רוצים לעבוד בקייטנה, כנראה שמחפשים מישהו עם אחריות וגישה טובה לילדים. זה המקום לספר בו על ההדרכה בצופים, על החונכות לילד בכיתה ג', על תעודת מדצ"ים ועל כל דבר אחר שיכול לעזור לכם ולתת לכם "פור", אפילו קטן, על אחרים. אם יש מישהו שמוכן להמליץ עליכם - צרפו גם את הטלפון שלו לקורות חיים בתור ממליץ.

   דוגמא לקו"ח:

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   ועכשיו - קצת ביורוקרטיה

   הגיע הזמן להיזכר למה זה ג'יפה להיות מבוגר: הטופסיאדה. אחרי ששלחתם את קורות החיים, עליכם ללכת להוציא פנקס עבודה. בלי פנקס עבודה אסור להעסיק אתכם. את הפנקס מוציאים בלשכות העבודה שקיימות בכל עיר, חפשו באתר של משרד התעסוקה את הלשכה הקרובה לביתכם.

   כדי להוציא פנקס תצטרכו להביא אישור מהרופא שאתם בריאים והכול בסדר איתכם. קבעו תור אצל רופא משפחה ותגידו לו שאתם רוצים לעבוד בקיץ - הוא כבר יידע מה לתת לכם. תצטרכו להביא איתכם ללשכת העבודה גם תמונת פספורט ותעודת זהות שלכם, אם אין לכם עדיין תעודת זהות תצטרכו להביא את התעודה של אחד ההורים.

   אחרי שעשיתם את כל זה - נשאר רק לחכות שמישהו יחזור אליכם ויגיד שהוא רוצה אתכם. אל תהיו מנומסים - שלחו פרטים לכמה שיותר מקומות בלי לחכות שמישהו יחזור אליכם. מקסימום כמה מקומות ירצו אתכם ותוכלו לבחור את זה שהכי טוב לכם - אף אחד לא ייעלב, תאמינו לי.

   בהצלחה!

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   בוא אליי תלוש שכר נחמד!