פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   עשר המכות של ל"ג בעומר

   איך היה אתמול במדורה? אנחנו יודעים בדיוק. עשר המכות של ל"ג בעומר, שמתרחשות כל שנה, בדוק

   חזרתם ממדורת ל"ג בעומר. איך היה? תנו לנו לנחש. כי אולי לא היינו איתכם במדורה, אבל יש עשרה דברים שתמיד קורים, לא משנה כמה נדמה לכם שהתרגלתם. כמה ניחשנו נכונה?

   1. המדורה לא נדלקה

   אוקי, אז יש לכם קרשים, עיתונים, גפרורים, מצת, עוד קרשים, ובעיקר – עשרה בנים שכל אחד מהם מנסה להיות הגיבור שיצליח להצית את הדבר הזה ובפועל כולם חונקים את האש. ועל זה נאמר: "כמה בני נוער צריך כדי להבעיר מדורה?" (אחד, שיקרא למבוגר האחראי).

   2. מי שהיה אמור להביא מחצלת שכח

   ואז חייבים לשבת על האדמה/חול/דשא רטוב ולבנות מבצר סביב הפיתות כדי למנוע מנחיל נמלים להשתלט עליהן, וגם לדאוג שכל מיני אבנים וגרגירי חול לא ימצאו את דרכם אל הוופלים.

   3. כנ"ל לגבי מי שהיה אמור להביא את הסכו"ם

   אז את המרשמלו בין כה וכה פשוט צריך לתקוע בשיפוד, את הפיתות ניתן לנגב בחומוס ואפילו בנוטלה, אבל מה עם העוגה, הפשטידות ובקבוקי השתייה? אולי כדאי לשקול לקבוע מבעוד מועד תור למומחה להרפס.

   4. תפוחי האדמה יצאו שרופים

   הם כבר שחורים לגמרי, ואפילו להריח אותם מעלה בכם תחושת גועל, אבל מי שהיה מופקד על הכנתם כמובן יתגונן ויאמר ש"ככה זה הכי טעים".

   5. חכמולוג אחד הבעיר מקל וניסה להפחיד את כולם

   וזה יהיה אחד מהעשרה שלא הצליחו להבעיר את המדורה. הוא ירגיש שהוא חייב להחזיר חלק מכבודו האבוד בכך שיפחיד את הבנות עם מקל בוער, ניסיון שנועד לכישלון ויסתיים בהיעלמות פתאומית של הגבות שלו.

   6. למרשמלו היה טעם של פחם בניחוח שיפוד שרוף

   ואז אתם מרגישים שאתם מנסים לבלוע מסטיק גדול, דביק וחם במיוחד שמישהו כבר לעס לפניכם. ההמלצה שלנו: אל תסמכו על אף אחד ותביאו במבה מהבית. רק תוודאו שזה לא יהיה במילוי נוגט.

   7. מישהו נחנק מהעשן/דרך על זכוכית/נשרף

   אש היא מתכון לאסון, ואם תוסיפו לכך חושך, עשן ואלכוהול (אנחנו מדברים על תירוש בלבד, כן?) – המסקנה המתבקשת היא שכדאי שתבדקו מראש ב-144 מהם מספרי החירום.

   8. מישהו ניסה כמה שילובי מזון מוזרים ביותר

   ואז הוא מנסה לשכנע את כולם לטעום בטענה המנומקת "נראה אם אתה גבר!" או "נשבע לך שזה טעים, נראה לי עליתי פה על משהו!". בסופו של דבר הוא ימצא את המסכן שיסכים לטעום את הדוריטוס-צ'ילי-בנוטלה-עם-מרשמלו-צלוי-בחומוס על מצע של פיתה שנמצאה על הרצפה. איכסוש.

   9. הילד שלא היה אמור להיות מוזמן - הגיע

   בשעה שכולם מנסים לברר מי נשבר לתחנוניו וגילה לו היכן אתם נפגשים, הוא יהיה עסוק בניסיון ללבות את האש ביד האחת, להכין לכולם פיתות ביד השנייה ולצלות עם הפה את שיפודי המרשמלו, כדי להוכיח שהוא מועיל למרות הכול. בסוף הוא בטעות יכבה את האש, השיפודים ייפלו על האדמה והפיתות... טוב, אה, מי בכלל צריך פיתות?

   10. עד שהצלחתם להדליק מדורה – הפקחים באו וכיבו לכם אותה

   אולי כדאי שבפעם הבאה תלכו לים ולא לחצר בית הספר.


   הנקניקיות למדורה שלא יידבקו אחת לשנייה

   אם כבר אתם הולכים למדורה, תשרפו את הטייץ המזעזעים שלכם

   כתבו לנו מה בא לכם לשרוף במדורה, ואנחנו נשרוף אותו וירטואלית

   ומה הדברים שתמיד קורים לכם בל"ג בעומר?