פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   החברה שלכם ב-ZONE מייעצת: לצאת עם מישהו שחברה שלי הייתה מאוהבת בו?

   אני לא מדברת עם חברה שלי כבר שנתיים, זה בסדר לצאת עם מישהו שהיא הייתה מאוהבת בו? מדור ייעוץ שלא עושה חשבון

   במדור "שאלה פתוחה" מייעצים לכם הפסיכולוג והסקסולוגית לשאלות שאתם שולחים. אבל כאן מייעצות לכם הבנות של ה-ZONE, שאולי לא קיבלו הכשרה מקצועית, אבל הן בגיל שלכם ועוברות בדיוק את מה שאתם עוברים. והן יכולות לתת לכם עצות כנות מתוך הניסיון האישי שלהן.

   בת 17 כתבה לנו:

   בכיתה ט' גיליתי שהחברה הכי טובה שלי דיברה עליי מאחורי הגב בצורה מאוד מכוערת - וחתכתי ממנה לחלוטין.

   היא גרה בדיוק בבית מולי, ויש לשתינו עוד שכן שאני יודעת שבזמנו היא הייתה מאוהבת בו. לאחרונה הוא התחיל לדבר איתי והציע לי לצאת איתו. שנתיים אחרי, אני לא יודעת מה היא מרגישה כלפיו, אבל אני יודעת שאני כן רוצה אותו. ולמרות כל מה שקרה, אני לא יכולה שלא להרגיש אשמה קצת ביחס אליה, כי אני יודעת כמה היא אהבה אותו. תחושת האשמה מוצדקת? כדאי לי להיענות לו?

   החברה שלכם ב-ZONE עונה:

   נתחיל בזה ששנתיים, בגיל ההתבגרות, זה שני נצחים. גם אם אנחנו מכניסים את החברה-הכי-טובה-לשעבר שלך למשוואה, הסבירות היא שאחרי שנתיים שלמות והמעבר לתיכון, היא כבר לא מתייחסת אליו כיותר מאשר "הבחור ההוא שהייתי לגמרי מאוהבת בו בכיתה ט'". לדעתי, אם באמת אכפת לה שתצאו - היא סתם מחפשת ריבים, וזה מסוג האנשים שכדאי להתרחק מהם בלי קשר לסיטואציה עליה אנחנו מדברות עכשיו.

   אבל אתן גם ככה רחוקות. ואם את אומרת שלא דיברתן שנתיים (שוב - שני נצחים), אז מה לעזאזל אכפת לך במי היא הייתה מאוהבת בכיתה ט'? אם את חושבת שהוא אחלה, וכנראה שאם הוא הציע לך לצאת הוא מרגיש כלפייך את אותו הדבר - אז יאללה, לכי על זה.

   אבל תיזהרי. באופן אישי, אני מעדיפה להתרחק מריבים מיותרים, צעקות, כעס וחרחורי שנאה. אני מניחה שאם הפסקת לדבר עם חברה טובה שלך רק כי היא דיברה עלייך מאחורי הגב, את ואני לא מאוד שונות. זה לא בדיוק המקרה שלך, אבל אני יוצאת עם מישהו שהיה ביחד (באמת ביחד. לא "מאוהב בכיתה ט'") עם חברה-רחוקה שלי במשך שנה, ומההיכרות שלי עם הבחורה הזו, נפלאה ככל שתהיה (והיא באמת בנאדם טוב), היא עלולה באמת להיעלב מכל העניין, בקטע של ביץ'-סטול-מי-בויפרנד. לפחות בראש הסופר-מגזים שלי. בערך כמוך, זה היה הפחד הכי גדול שלי בלהתחיל לצאת איתו. אז לבקשתי, אנחנו פשוט לא מנופפים בזה בפנים שלה. זה לא רשום בפייסבוק, לדוגמה, ואני לא רוצה להשתמש במילה "מתחמקים" - אבל אנחנו די מנסים להתרחק ממקומות שאנחנו יודעים שהיא נמצאת בהם. וזה סתם מתוך נחמדות, זה לא דורש מאמץ או מחשבה. כלומר, אם לפגוע בה באמת מפריע לך, פשוט נורא תשתדלי שלא. את לא יכולה לעצור את החיים שלך ואת הרצונות שלך בגלל חברה-הכי-טובה-לשעבר, אבל את יכולה להתחשב קצת, ובזה באמת אין בעיה.

   רוצים להתייעץ עם החברה שלכם ב-ZONE?

   שלחו את השאלה שלכם, בציון הגיל, לכאן
   או לכתובת: thegirlfriend@walla.co.il

   מעדיפים להתייעץ עם הפסיכולוג / סקסולוגית שלנו?
   שלחו את השאלה בציון הגיל לכאן