פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   החבר הטוב מה-ZONE מייעץ: איך להראות לה שאני שווה?

   איך להפגין בפני הבחורה שאני רוצה את כל התכונות הטובות שלי בלי לצאת פאתטי? ה-ZONE מייעץ: פשוט תפגין ביטחון

   במדור "שאלה פתוחה" מייעצים לכם הפסיכולוג והסקסולוגית לשאלות שאתם שולחים. אבל כאן מייעצים לכם הכותבים של ה-ZONE, שאולי לא קיבלו הכשרה מקצועית, אבל הם בגיל שלכם ועוברים בדיוק את מה שאתם עוברים. והם יכולים לתת לכם עצות כנות מתוך הניסיון האישי שלהם.

   בן 16 שואל:

   יש מישהי שאני מחבב, וכבר הצלחתי לפתח איתה דיבור טוב. דרך ידידה משותפת הבנתי שהיא רוצה חבר - והיא לא פוסלת אותי כאופציה.

   איך אני גורם לה לבחור בי? אני כמעט בטוח שברגע שהיא תכיר אותי יותר לעמוק היא תבחר בי, אבל איך אני מגלה לה על האיכות שלי בלי להישמע פתאטי?

   החבר שלכם ב-ZONE עונה:

   קשה לענות על שאלה כזאת כי היא יותר מדי כללית, אני צריך להבין את הסיפור יותר לעומק. התשובה לשאלה שלך היא לא אחת והיא לא ודאית. אני יכול לתת לך את התשובה שלדעתי הכי פרקטית.

   תמיד יש את הקלישאה הידועה "תהיה עצמך - ואז היא תאהב את מי שאתה". אני יכול פשוט לומר לך שתזרום ותתן לזה לקרות, אבל אני מניח שאתה כבר שמעת את זה וזה לא הלך. אז אני אומר שני דברים.

   דבר ראשון, הקלישאות האלה הן באמת נכונות. אם תגיע למצב שאתה כבר קצת יותר "מנוסה" עם בנות אז תוכל, די בקלות, להשתמש בזה לטובתך. אבל גם בדרך הפעולה הזאת צריך לדעת איך להשתמש נכון, לכן לפני שאתה פועל לפי הקלישאות האלו אתה צריך להיות במקום שקצת מבין יותר את ה"מוח" הנשי.

   אני לא מכיר את הסיפור שלך לפרטי פרטים, אבל אני יודע שקשה לך להגיע למצב בו אתה מפגין בפניה את התכונות הטובות שלך. אגלה לך סוד, לפעמים זה גם לא מה שצריך. מהניסיון שלי, מה שתמיד עובד זה להפגין ביטחון. אני חושב שאתה צריך להפגין לידה הרבה ביטחון, בכל מה שאתה עושה, על כל מה שאתה מדבר. ככה זה נותן לה תחושה שהיא תוכל לסמוך עליך - ולא על אחר - בכל מצב. גם עם הביטחון לא צריך להגזים וצריך להראות טיפה פגיעות ורגישות: לשתף אותה בדברים שקשים לך; בבעיות שלך ובמה שאתה מרגיש בנוגע לזה, ומקביל לזה איך בצעד בטוח אתה מטפל בדברים האלה ולא רק מיילל. זה ייתן לה גם תחושה שאתה סומך עליה וצריך אותה.

   ברגע שהיא תרגיש ששניכם סומכים אחד על השניה ושייצא לכם רק טוב להיות ביחד - מה שנשאר לעשות זה ליזום את הרגע שהופך את הסטטוס של שניכם ל"ביחד". פה אני כבר לא יכול לתת לך תשובה, חוץ מלא לפחד להחליט שהרגע הזה הוא הרגע המתאים.

   דבר אחרון: זה הגיל הזה שהרבה דברים קורים בו, אז אל תפחד כי אף אחד לא ימות אם כלום לא יילך. החיים ימשיכו ודברים אחרים יקרו. פשוט לך על זה בביטחון מלא עם עצמך והכל יצליח כמו שצריך. ומה שלא הורג, מחשל אותנו לקראת הפעם הבאה שבה נצליח.

   רוצים להתייעץ עם החבר שלכם ב-ZONE?

   שלחו את השאלה שלכם, בציון הגיל, לכאן

   מעדיפים להתייעץ עם הפסיכולוג / סקסולוגית שלנו?
   שלחו את השאלה בציון הגיל לכאן