פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   החברה שלכם ב-ZONE מייעצת: איך לברר אם הוא מרגיש משהו כלפיי?

   אני בקשר עם מישהו מבוגר ממני בכמה שנים, ולא יודעת מה הוא מרגיש כלפיי, מה לעשות? מדור ייעוץ שלא עושה חשבון

   במדור "שאלה פתוחה" מייעצים לכם הפסיכולוג והסקסולוגית לשאלות שאתם שולחים. אבל כאן מייעצות לכם הבנות של ה-ZONE, שאולי לא קיבלו הכשרה מקצועית, אבל הן בגיל שלכם ועוברות בדיוק את מה שאתם עוברים. והן יכולות לתת לכם עצות כנות מתוך הניסיון האישי שלהן.

   בת 15 כתבה לנו:

   כבר כמה חודשים שאני בקשר ידידותי עם מישהו שמבוגר ממני. הוא בכיתה י"ב.

   אני ממש רוצה שנהיה ביחד. אני יודעת שהוא רוצה משהו איתי, אבל אני לא יודעת מה. מסקרן אותי לדעת אם הוא מרגיש כלפיי כמו שאני מרגישה כלפיו. איך אני יכולה לדעת מבלי לברר עם חברים שלו?

   החברה שלכם ב-ZONE עונה:

   מה עם פשוט לשאול? לגשש? משהו? תראי, לפני שקופצים למים – כדי לבדוק את הטמפרטורה שלהם (או אם יש כרישים. או מדוזות. או מציל חתיך).

   במקרה הזה יש לך שתי ברירות עיקריות, כל אחת דורשת דרגת אומץ ואסרטיביות אחרת מצידך. הראשונה והקלה יותר – פייסבוק. ברוך בורא הרשתות החברתיות. נסי לדבר איתו בצ'אט ולגרור אותו לשיחת "יחסינו לאן", תשאלי אם יש לו מישהי, תפלרטטי וכאלה.

   האופציה השנייה, והעדיפה יותר לדעתי, היא לעשות את זה פנים מול פנים. תקבעו להיפגש ותעלי את העניין, ככה בלי בושה. אולי הוא בחור ביישן ומפחד לעשות את הצעד הראשון בדיוק כמוך – זה משהו שהרבה בחורות נוהגות לשכוח. בחורים הם בני אדם בדיוק כמונו.

   אבל קשה להתעלם מעניין חשוב כאן: הבחור בן 18. שזה אחלה והכול, כי כשאני הייתי בגילך, הפרש הגילים הזה נראה לי ממש סביר, ואפילו נקלעתי לסיטואציה דומה לשלך. אבל היום, שלוש שנים אחרי, הפער הזה נראה לי עצום ובלתי ניתן לגישור. כמובן שיש הרבה משתנים במשוואה, בניהם מידת הבגרות שלך (או מידת הילדותיות שלו), ועוד כל מיני. אבל את בטח מכירה מחברות שלך או מאחותך הגדולה את הסיפורים על שמיניסטים שמנצלים בנות צעירות מהם. אמנם כל מקרה לגופו, אבל זה דבר ששווה להשקיע בו קצת מחשבה, וזהירות.

   שיהיה בהצלחה!

   רוצים להתייעץ עם החברה שלכם ב-ZONE?

   שלחו את השאלה שלכם, בציון הגיל, לכאן
   או לכתובת: thegirlfriend@walla.co.il

   מעדיפים להתייעץ עם הפסיכולוג / סקסולוגית שלנו?
   שלחו את השאלה בציון הגיל לכאן

   החברה הטובה: בכל יום שני בוואלה! ZONE