פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   החבר הטוב מה-ZONE מייעץ: איך להתחיל עם מישהי שאני מחבב?

   יש מישהי בשכבה שמוצאת חן בעיניי אבל אני לא מעז לדבר איתה. מה לעשות? מדור ייעוץ שלא עושה חשבון

   במדור "שאלה פתוחה" מייעצים לכם הפסיכולוג והסקסולוגית לשאלות שאתם שולחים. אבל כאן מייעצים לכם הכותבים של ה-ZONE, שאולי לא קיבלו הכשרה מקצועית, אבל הם בגיל שלכם ועוברים בדיוק את מה שאתם עוברים. והם יכולים לתת לכם עצות כנות מתוך הניסיון האישי שלהם.

   בן 14 כתב לנו:

   יש ילדה בשכבה שלי שממש מוצאת חן בעיניי, ואני לא יודע מה לעשות. אני לא אוהב או מאוהב בה, פשוט דלוק עליה קשות.

   אנחנו לומדים ביחד רק בשיעור מתמטיקה, כך שאנחנו לא מתראים הרבה וכמעט ולא מדברים. אין לי אומץ לדבר איתה ואני לא נראה הכי טוב (יש לי פצעוני בגרות ומשקפיים).

   בחיים היו לי רק שתי חברות, הקשר עם החברה הראשונה שלי נמשך כמעט שנה אבל לא עשינו כלום, אפילו לא החזקנו ידיים, שלא לדבר על חיבוק או נשיקה בלחי. עם החברה השניהי אני נתתי לה את המושכות ואת השליטה בקשר (למרות שאחרי שבועיים היא נפרדה ממני). כך שאין לי הרבה ניסיון בזוגיות.

   מה לעשות? אני ממש זקוק לעזרתכם!

   החבר שלכם ב-ZONE עונה:

   Hold your horses, boy. ותירגע. אתה חושב על זה הרבה יותר מדי. שני דברים יש לי להגיד לך: דבר ראשון, שתי חברות בגיל 14, כלבות או לא כלבות, זה מאוד מכובד ויש גם בני 18 שלא היה להם את זה. דבר שני, זה פאקינג תיכון, או חטיבת ביניים, זה לא משנה: לכולם יש פצעוני בגרות, לחכמים יש משקפיים, והידלקויות קשות הן דבר שבשגרה. נרגענו? נהדר. נמשיך.

   לא תיארת יותר מדי את המצב הנוכחי שלך, אבל אני אנסה להבין כמה שיותר ממה שכן אמרת: ידידי, אתה מאוהב. לא אוהב עד עמקי נשמתך, אבל יש לך גם עניין בה, בכל כולה, וגם תקווה לקשר, וזאת התאהבות. ברכותיי. אין מה להתבייש, זה חלק בחיים של כולנו, ואין רק דרך אחת להצליח. פשוט תתחיל לדבר איתה, על כל דבר שיש בסביבה. ברצינות, אל תדבר על דברים רחוקים כמו שואה או יום העצמאות האמריקאי, דבר על הסביבה המוכרת לשניכם. ככה גם תוכלו להמשיך את השיחה לאורך זמן, וגם תדברו על דברים שאתה מכיר. הקלישאה הכי נכונה זה להיות אתה. תגיב איך שזורם, תצחק איפה שמצחיק לך, תשים את הידיים איפה שאתה רוצה.

   אפרופו ידיים, כן חשוב לגעת בה, ממש בה, לא רק בחולצה, באופן ידידותי כמובן. כנ"ל לגבי העיניים, שתתרגל למבט שלך. אתה מבין אותי. תתחיל את כל זה בקטנה, ואם אין סימנים דחייה ברורים, שהם לא חלק מהפארנויות הטבעיות שלך, תגביר את התדירות והעומק של השיחות הנחמדות שלכם, ומשם הדרך סלולה. אם תהית, אתה לא חייב לשאול את ההשאלה המתבקשת, אבל שתדע, זאת כן אופציה.

   בכל מעשיך, במקרה הזה ומחוצה לו, תזכור דבר אחד: זה כולה התיכון. שום פעולה פה לא תשפיע לך על המשך החיים. אתה לא תתחתן איתה, ומה שלא תעשה, כולם ישכחו את זה תוך שבועיים. תחיה את הרגע, אל תחשוב, אל תפחד, במיוחד כשאין לך בגרויות בסוף שנה. אם זה עובד, נהדר. אם לא עובד, לא נורא, זו רק עוד הידלקות שתישכח עוד שבועיים או חודשיים. אל תכניס את זה לרשימת האכזבות העצמיות שלך.

   בהצלחה בהמשך הדרך. יהיה בסדר!

   רוצים להתייעץ עם החבר שלכם ב-ZONE?

   שלחו את השאלה שלכם, בציון הגיל, לכאן

   מעדיפים להתייעץ עם הפסיכולוג / סקסולוגית שלנו?
   שלחו את השאלה בציון הגיל לכאן

   החבר הטוב מה-ZONE: בכל יום שני בוואלה! ZONE