פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   כולנו בני אדם

   הגולשת א' בת ה-16 כותבת לנו על החבר הדרוזי שהיה לה, ועל התגובות הגזעניות שהיא הייתה מקבלת מהסביבה בגלל זה

   "את יודעת שאת יוצאת עם ערבי!"

   זו התגובה הראשונה, והזועמת, שמקבלת מי שתתחיל לצאת עם ערבי, או דרוזי. כולם מתחילים להטיף לה, להגיד "את מטומטמת, את לא נורמלית, הוא ערבי", מבלי להבין שלא משנה מה, כולנו בני אדם.

   כואב לדעת שהיום ככה אנשים מסתכלים אחד על השני, בגלל הדת או בגלל האמונה של הבן-אדם. אז מה אם הוא לא מאמין במה שאתם מאמינים? הוא בן-אדם! והוא בדיוק כמונו. ואלה בני אדם בדיוק כמונו. לא ראיתי בהם משהו שונה, יש להם אותו פנים כמו שלי, ועד כמה שאני יודעת ולפי הגוף שלהם פועל בדיוק כמו שלי. אז למה להסתכל עליהם כמו על זרים?

   היה לי חבר דרוזי. וגם אני קיבלתי את התגובות האלה, "מה, את נורמלית?!". אז כן, אני נורמלית. כי הכרתי בחור עם תכונות מדהימות, לב חם וידיים מחבקות. בלי שום קשר לדת או האמונה שלו. אבל הייתי מקבלת תגובות עצבניות על ימין ועל שמאל.

   לכל אחד יש דעה לגבי אנשים וזה בסדר, אבל הדעות האלה הופכות בזמן האחרון לעוקצניות ומגעילות, חסרות גבולות. וזה בסדר אם יש אנשים שלא מתחברים לאנשים מדת אחרת, אבל למה להרוס מי שכן מתחבר? למה לא לתת לו לחיות את החיים?

   (א', בת 16)

   גם אתם רוצים לפרסם טקסט בוואלה ZONE?

   כתבו לנו טקסט מעניין, באורך של לא יותר מ-500 מילה, על כל נושא עכשווי שמעניין את בני גילכם: על תכנית טלוויזיה, סרט קולנוע שיצא עכשיו (לא דברים ישנים), על תופעה תרבותית כלשהי שאתם שונאים או אוהבים, על זמר/ת, על יחסים, על בנים-בנות, על בית ספר וכל מה שמעסיק לדעתכם גם את הגולשים האחרים.

   אז שלחו לנו:

   לכאן

   אם הקישור לא עובד, שלחו לכתובת:
   zonesupport@walla.net.il

   וציינו בכותרת "לפינת הגולשים", כולל שמכם והגיל שלכם.

   בהצלחה!