פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   החברה שלכם ב-ZONE מייעצת: מתאהב באקסית של חבר שלי

   התאהבתי באקסית של חבר שלי - לספר לה ולהסתכן בכך שאאבד אותה? מדור ייעוץ שלא עושה חשבון

   במדור "שאלה פתוחה" מייעצים לכם הפסיכולוג והסקסולוגית לשאלות שאתם שולחים. אבל כאן מייעצות לכם הבנות של ה-ZONE, שאולי לא קיבלו הכשרה מקצועית, אבל הן בגיל שלכם ועוברות בדיוק את מה שאתם עוברים. והן יכולות לתת לכם עצות כנות מתוך הניסיון האישי שלהן.

   בן 17 כתב לנו:

   זה התחיל כשחבר הציג לי את חברתו החדשה. היחסים בינינו היו פורמליים לחלוטין, "מה קורה?" "הכול טוב", ואז נותק הקשר. עברה כמעט שנה מאז שראיתי או דיברתי איתה, ואז, ביום קר ואפור אחד, קיבלתי ממנה הודעה: "הי, מה קורה?".

   וכך הקשר התחיל שוב. היא סיפרה לי שהיא והחבר נפרדו ושמאוד קשה לה עם זה, ואני הייתי שם בשבילה. למרות שבקושי הכרנו, התחלנו להיפתח אחד אל השני ונוצרה דינמיקה חדשה: אני הייתי בשבילה סלע להישען עליו, והיא הוסיפה לחיי מתיקות וחום שהיו חסרים לי.

   אנחנו נהנים אחד מחברת השנייה, ומבלים הרבה כ"ידידים". אני מתחיל ליפול בקסמיה - האישיות הנהדרת, החיוך המושלם. אבל היא הייתה בת הזוג של חבר שלי, וכנראה עדיין לא התגברה עליו, כי הוא עדיין עולה בשיחות בינינו. מצד אחד אני רוצה יותר, ומצד שני לא רוצה להרוס את מה שקיים.

   מה עושים ?

   החברה שלכם מה-ZONE עונה:

   מה עושים? מעיזים.

   אבל לפני זה – אני לא חושבת שהחבר הזה שלך הוא עדיין חלק מהמשוואה, בהתחשב בזה שלא דיברתם אחד עם השני במשך שנה. תשים את זה בצד לרגע, זה פחות קריטי.

   אני יכולה להגיד לך, מניסיוני האישי, שלהפוך להיות הידיד הכי טוב של בנאדם שאתה מאוהב בו זה הדבר הכי אכזרי שיש. אתה מרגיש מנוצל, לא מסופק ואף פעם לא מקבל מה שאתה באמת רוצה. זה מקום מאוד רע להיות בו, ולא משנה כמה אתה אוהב אותה וכמה היא מגניבה ומדהימה, אתה לא רוצה להגיע לשם. כן, זה שווה אפילו לחרב את החברות בינכם – כי בשלב מסוים, ככל שיתקדם הקשר והרגשות שלך אליה יעמיקו, אתה תסבול ולא תוכל לסחוב את זה יותר, וזה ממילא יתפוצץ. עדיף להקדים תרופה למכה: תדבר איתה, תסביר לה איך אתה מרגיש, שאתה רוצה יותר. לך תדע, אולי היא מרגישה כמוך, ואז תחיו באושר ועושר ותגדלו חד-קרן ביחד.

   במקרים כאלה אני כמעט תמיד אומרת ששווה לקחת את הסיכון – ולפעמים עדיף לדעת את האמת הכואבת (או הלא כואבת בכלל) מאשר להישאר מהוסס ולא יודע. אי-ידיעה זה הדבר הכי כואב.

   דרך צלחה!

   רוצים להתייעץ עם החברה שלכם ב-ZONE?

   שלחו את השאלה שלכם, בציון הגיל, לכאן
   או לכתובת: thegirlfriend@walla.co.il

   מעדיפים להתייעץ עם הפסיכולוג / סקסולוגית שלנו?
   שלחו את השאלה בציון הגיל לכאן

   החברה הטובה: בכל יום שני בוואלה! ZONE