פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   החברה שלכם ב-ZONE מייעצת: איך להתחיל עם מישהו שפשוט לא מבין רמזים?

   אני מרגישה שהוא רוצה אותי, אבל הוא לא עושה כלום בעניין. איך להתחיל איתו בלי להסתכן בפאדיחה? מדור ייעוץ שלא עושה חשבון

   במדור "שאלה פתוחה" מייעצים לכם הפסיכולוג והסקסולוגית לשאלות שאתם שולחים. אבל כאן מייעצות לכם הבנות של ה-ZONE, שאולי לא קיבלו הכשרה מקצועית, אבל הן בגיל שלכם ועוברות בדיוק את מה שאתם עוברים. והן יכולות לתת לכם עצות כנות מתוך הניסיון האישי שלהן.

   בת 18 כתבה לנו:

   אף פעם לא חשבתי שמישהו מהשכבה שלי ימשוך אותי, ואני אף פעם לא רוצה לצאת עוד עם מישהו מהשכבה שלי. אבל...

   יש מישהו שלומד איתי אנגלית ומתמטיקה, והוא שולח לי הרבה מאוד סימנים שהוא נמשך אליי. החברות שלי אמרו לי את זה, ומאז גם אני שמתי לב. בעקבות זה, גם אני התחלתי להימשך אליו, ועד עכשיו זה נמשך, המון מבטים ממני אליו וממנו אליי.

   זה מעצבן כי אנחנו לא הכי מדברים, ואני בעצם לא יודעת מה הוא רוצה. קשה לי עם האי-ידיעה הזאת, ואני לא יכולה לשאול אותו. מה דעתך?

   החברה שלכם מה-ZONE עונה:

   האהבה תמיד מוצאת אותנו במקום בו אנו מצפים לה הכי פחות, קצת כמו למצוא את המפתחות שלך במגירה במקפיא. את לא אמורה לפחד מזה.

   אני לא יכולה באמת להגיד לך בוודאות מה הוא רוצה ממך, ואכן - פשוט לשאול זה מוזר מדי, אז אין לך ברירה מלבד ניסוי וטעיה. אם יש תופעה גורפת אחת שקשה לי להבין היא בנות שלא "עושות מהלך", למרות שהן יודעות שהן רוצות מישהו (ובעיקר אם הן יודעות שהוא רוצה אותן בחזרה). אם בא לך עליו אז יאללה, אל תטחני יותר מדי מים, גשי לעניין. פשוט תתחילי לדבר, אם הוא לומד איתך גם מתמטיקה וגם אנגלית זו לא צריכה להיות בעיה. אם החמצת שיעור, לדוגמה, פשוט תבקשי ממנו לעזור לך להשלים את החומר. לפני מבחן, את יכולה להגיד לו שאת רוצה שתתכוננו ביחד (רק לא לפני הבגרות האוראלית באנגלית, כי זה עלול להתפרש לא נכון). פשוט תנסי לעשות כמה שיותר כיף, כי זו המהות של התיכון, בלי בלבולי שכל מיותרים. אם יש כימיה ביניכם אז זה יפרח להיות קשר משגשג, ואם לא אז לא (וזה היה קורה בכל מקרה, בלי קשר לצורה או לדרך שבה הכרתם). ואם הוא לא רוצה שזה יתפתח - זה פשוט לא יקרה.

   תזכרי גם לא לכפות את עצמך עליו. הרבה פעמים, בעיקר בגילנו, אנשים נכנסים לקשר פשוט כי האדם השני רוצה בכך, וזו טעות ששניכם תיפגעו ממנה. אז תנסי להיות מתונה ככל האפשר, מעין פאסיב-אגרסיב כזה. מעבר לשם הכל בידיים שלך. בהצלחה.

   רוצים להתייעץ עם החברה שלכם ב-ZONE?

   שלחו את השאלה שלכם, בציון הגיל, לכאן
   או לכתובת: thegirlfriend@walla.co.il

   מעדיפים להתייעץ עם הפסיכולוג / סקסולוגית שלנו?
   שלחו את השאלה בציון הגיל לכאן

   החברה הטובה מה-ZONE: בכל יום שני בוואלה! ZONE