פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   החברה שלכם ב-ZONE מייעצת: מה לעשות אם הוא לא רוצה יותר מסקס?

   אני שוכבת עם בחור כבר שנה ורוצה להתקדם למערכת יחסים - אבל הוא מתחמק. מה לעשות? החברה שלכם ב-ZONE מייעצת: אם את לא מעוניינת ביזיזות בלבד - צאי משם

   במדור "שאלה פתוחה" מייעצים לכם הפסיכולוג והסקסולוגית לשאלות שאתם שולחים. אבל כאן מייעצות לכם הבנות של ה-ZONE, שאולי לא קיבלו הכשרה מקצועית, אבל הן בגיל שלכם ועוברות בדיוק את מה שאתם עוברים. והן יכולות לתת לכם עצות כנות מתוך הניסיון האישי שלהן.

   בת 16 כתבה לנו:

   יש איזה מישהו שאני כבר שנה בקטע מיני איתו - אבל אנחנו לא ביחד. אנחנו עושים הכול חוץ מחדירה, ואני מרגישה אליו משהו אבל לא יודעת בדיוק מה.

   הרבה אמרו לי כבר לדבר איתו ולקדם את הקטע בינינו למשהו יותר רציני, אבל הוא אומר שאין לו מה להגיד בנושא. איך אני יכולה לדעת אם הוא מרגיש אלי משהו ויש אפשרות להתקדם? מה אני אמורה לעשות?

   החברה מה-ZONE עונה:

   מה ששאלת עכשיו זו שאלה מסובכת, ולצערי התשובה היחידה שאני יכולה לתת לך מסובכת גם היא. תנסי לעקוב כמה שאפשר.


   קודם כל, את צריכה לשאול את עצמך מה בדיוק את מרגישה כלפיו, ומה לדעתך הוא מרגיש כלפייך, הרבה לפני שאת פותחת תיבת פנדורה של וידויים רגשיים. אני מאמינה לך שאת מרגישה כלפיו משהו, אבל ה"משהו" הזה הוא לא בהכרח אהבה רומנטית - זה יכול להיות תוצר לוואי של מה שאת מצפה מעצמך להרגיש כלפי מישהו שאת במערכת יחסים מינית איתו. הרגש הזה יכול להיות מלאכותי לחלוטין, וברגע שתעמידי אותו למבחן במערכת יחסים הוא פשוט ייעלם, ותביני שהוא לא היה שם מלכתחילה.

   הרגש המלאכותי הזה הוא הגיוני ואנושי בסך הכול. אפילו אני, שהתנסיתי לא מעט ביחסי יזיזות, התקשיתי בהתחלה להפריד בין סקס לרגשות. אבל בעקבות החלטה מודעת וברורה החלטתי להמשיך ולנהל מערכות יחסים שהן רק מיניות, כי הגעתי למסקנה שזה מה שטוב ומועיל לי. גם את צריכה לשאול את עצמך מה טוב ומועיל לך. אם כיף לשניכם עם המצב, אין בעיה שזה יישאר ככה.

   אבל הרי את דווקא לא מרוצה מהמצב הקיים: את רוצה מערכת יחסים. את רוצה אהבה. וזה לחלוטין ובריא לבת 16. לפי מה שתיארת פה זה לא נשמע שהוא מרגיש כלפייך יותר מדי, אחרת המצב כבר מזמן היה אחר. ואני יודעת שזה לא נעים להפסיק משהו - אבל יכול להיות שבמצב הקיים, בשביל שניכם, אין הרבה יותר מדי מה לעשות.

   את נשמעת כמו אחלה בחורה, להשיג מישהו אחר שכן יאהב אותך וכן ירצה ממך יותר ממין לא תהיה עבודה קשה מדי. שיהיה לך בהצלחה.

   רוצים להתייעץ עם החברה שלכם ב-ZONE?

   שלחו את השאלה שלכם, בציון הגיל, לכאן
   או לכתובת: thegirlfriend@walla.co.il

   מעדיפים להתייעץ עם הפסיכולוג / סקסולוגית שלנו?
   שלחו את השאלה בציון הגיל לכאן

   החברה הטובה מה-ZONE: בכל יום שני בוואלה! ZONE