פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   החברה שלכם ב-ZONE מייעצת: האם להציע חברות לידיד?

   יש לי ידיד שאני מחבבת אבל אני לא רוצה לפגוע בחברות שלנו - להגיד או לא? ה-ZONE מייעץ: לכי על זה

   במדור "שאלה פתוחה" מייעצים לכם הפסיכולוג והסקסולוגית לשאלות שאתם שולחים. אבל כאן מייעצות לכם הבנות של ה-ZONE, שאולי לא קיבלו הכשרה מקצועית, אבל הן בגיל שלכם ועוברות בדיוק את מה שאתם עוברים. והן יכולות לתת לכם עצות כנות מתוך הניסיון האישי שלהן.

   בת 13 כתבה לנו:

   יש מישהו שאני מחבבת (נקרא לו א'), ואני יודעת שגם הוא מחבב אותי, כי הוא כל הזמן מתקשר אליי ומדבר איתי בהפסקות.

   אני לא רוצה להציע לו חברות, לא כי אני חושבת שהוא יגיד לא, אלה מסיבה אחרת: לפני שנה בערך הייתה לי מערכת יחסית עם מישהו ממש מתוק, הבעיה היא שדיברנו רק בפייסבוק, ובקושי נפגשנו ואחרי כמה זמן נפרדנו, בגלל זה. אני פוחדת שזה מה שיקרה לי עם א', כי אני כבר די מאוהבת בו, ואין לו אפילו פייסבוק - אני פוחדת שפשוט נהיה נבוכים ולא נדע מה לעשות, ובסוף זה ייפורר, ואני ממש לא רוצה שזה יקרה כי הוא נחמד ואני נהנית איתו גם עכשיו.

   מצד שני, אם אני לא אציע לו - אני פוחדת שהוא יחשוב שאני רוצה רק ידידות, ו"יעבור" למישהי אחרת, או שמישהי אחרת תקדים אותי ותציע לו.

   מה לעשות?

   החברה שלכם ב-ZONE עונה:

   בקשר ללהציע לו חברות - את לא חייבת לעשות את זה בצורה כל כך ברורה. תספרי לו שיצא סרט חדש שממש בא לך לראות, ואת רוצה לראות דווקא איתו. משם הדברים כבר יקרו בעצמם.

   אם הדברים לא יסתדרו עם ה-א' הזה, אז בסדר. תמיד יהיה עוד אחד אחריו, שיהיה הרבה יותר טוב כי תלמדי מטעויות. ונכון שזה באסה לאבד ידיד, אבל זה מהדברים שלפעמים קורים. בשביל הרגעים היפים שיכולים להיות לכם ביחד, זה שווה את זה. גיל ההתבגרות, בשבילי לפחות, הוא קצר מכדי לתכנן כל כך רחוק קדימה, והמטרה שלו היא להתנסות בדברים חדשים לפני היציאה ל"חיים האמיתיים", וללמוד לקחים בזוגיות כך שכשתתבגרי קצת יותר תדעי ליישם אותם 'על אמת'. זה אחד הדברים שיותר משפרים אותי אחרי פרידות - המחשבה שזה פשוט לקח ללמוד בשביל הגבר הבא שאצא איתו. את הלקח הראשון כבר למדת - את מצפה מחבר שיהיה אמיתי ולא בפייסבוק. מעולה.

   חוץ מזה, שתמיד אפשר לחזור להיות ידידים (כאילו, אם הוא לא ריסק לך את הלב לחתיכות. אם זה נגמר אחלה, תוכלו לחזור להיות ידידים). רגעי המבוכה האלו שיש בקשר חדש עם ידיד זה דבר טבעי וכיפי, ועוד שנתיים-שלוש מעכשיו תיזכרי במבוכה הזו וכנראה תחייכי. זה מהדברים שקורים לכולם והם פשוט חלק מהתהליך.

   אז יאללה, לכו תהנו.

   רוצים להתייעץ עם החברה שלכם ב-ZONE?

   שלחו את השאלה שלכם, בציון הגיל, לכאן
   או לכתובת: thegirlfriend@walla.co.il

   מעדיפים להתייעץ עם הפסיכולוג / סקסולוגית שלנו?
   שלחו את השאלה בציון הגיל לכאן

   החברה הטובה מה-ZONE: בכל יום שני בוואלה! ZONE