פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אכזבה ראשונה

   הגולשת סתיו (16) כתבה לנו למה לא כדאי לפתח ציפיות גבוהות לקראת הנשיקה הראשונה. מניסיונה, הפעם הראשונה דווקא זוועתית

   אנחנו הבנות להוטות מאוד לחוות את הנשיקה הראשונה. גם אם זה עניין די קיטשי, כולנו פנטזנו, חלמנו, חשבנו, התעסקנו, וכמובן חשקנו בו רבות. הנשיקה הראשונה אמורה להיות חוויה שאין שנייה לה; רומנטית, קסומה ומיוחדת, ועדיף שתגיע עם נסיך שבבעלותו סוס לבן.

   כבר בגיל 11 התחלנו במסענו בחיפוש אחר האביר. בגילאי 12 ו-13 כבר ניסינו את מזלנו עם בחור או שניים, אך אף אחד מהם לא עמד בדרישות המצופות מנסיך. כתוצאה מכך ציפיותינו פחתו; הסוס הופך לחמור, וכבר חשבנו שעדיף שלנסיך יהיה יותר אופי מיופי, ולאחר ששיפצנו מעט את עמדתנו, חזרנו לחיפוש ללא דופי.

   בגיל 14, כמה נסיכות כבר נפלו בדרך. ובמקום לעודד את הממשיכות בחיפושן , הן חזרו עם סיפורי זוועה על נשיקה רירית והבל פה מצחין. לא התייאשנו. הרי לנו זה לא יקרה. הנשיקה הראשונה שלנו תהיה מיוחדת.

   נשיקה מביכה בקולנוע

   גם אני הייתי מאותן בנות. בגיל 15 הייתי מאושרת: אביר כבר היה ואופי לא היה חסר (על היופי כבר ויתרתי בבחור הקודם), ובעודי מכינה את עצמי נפשית לרגע הגורלי, נפלתי גם אני קורבן לנשיקה הראשונה הכוזבת. יצאנו לסרט, סתם לשבת, וללא התראה מוקדמת יד אחזה ביד ופה פגש פה. ולא היו זיקוקים או פרחים מרחפים, ואף לא כוכבים מנצנצים. רק קולות רקע של מכונית מתרסקת, והמבוכה המוחלטת שאפפה אותי.

   שבוע לאחר המקרה שקעתי במחשבות. האם לא כדאי לנו, הבנות, לוותר על רעיון הנשיקה הראשונה המופלאה, שתתגלה בסופו של דבר כלא יותר משני מתבגרים המנסים לנווט אחד סביב השני בצורה מגושמת?

   תקופה קצרה לאחר המקרה נפרדנו, אבירי ואני. את מקומו תפס בחור אחר, לא פחות אצילי, והציפיות היו ברצפה. אבל הפלא ופלא, הנשיקה הייתה נהדרת! הכוכבים נצצו והפרחים לבלבו, וכך התגשמה הבטחתה של הנשיקה הראשונה - בנשיקה השנייה.

   כך גילתי שאחרי הנשיקה הראשונה יש את הנשיקה השנייה. ואם גם זו לא מסתדרת, תגיע אחת נוספת. ושהאביר הנכון בשבילי, היה למעשה השני. לכן, למיואשות שבינינו, שהנשיקה הראשונה אכזבה אותן והשאירה טעם מר - אל תחששו. עלו על המרכבה, וצאו בחיפוש האביר הבא; כי הנשיקה הקסומה קיימת , היא פשוט לפעמים קצת מאחרת.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   אוהבים אתכם! בואו לנשק את מסך המחשב, לא תתאכזבו!

   גם אתם רוצים לפרסם טקסט בוואלה! ZONE?

   כתבו לנו טקסט מעניין, באורך של לא יותר מ-500 מילה, על כל נושא עכשווי שמעניין את בני גילכם: על תכנית טלוויזיה, סרט קולנוע שיצא עכשיו (לא דברים ישנים), על תופעה תרבותית כלשהי שאתם שונאים או אוהבים, על זמר/ת, על יחסים, על בנים-בנות, על בית ספר וכל מה שמעסיק לדעתכם גם את הגולשים האחרים.

   אז שלחו לנו:

   לכאן

   אם הקישור לא עובד, שלחו לכתובת:
   zonesupport@walla.net.il

   וציינו בכותרת "לפינת הגולשים", כולל שמכם והגיל שלכם.

   בהצלחה!