פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   החברה שלכם ב-ZONE מייעצת: איך להתנתק ממישהו שעושה לך רע

   אני בקשר של און-אנד-אוף עם בחור שרק עושה לי רע - אבל אני לא מסוגלת להתנתק ממנו. מה לעשות? מדור ייעוץ שלא עושה חשבון

   במדור "שאלה פתוחה" מייעצים לכם הפסיכולוג והסקסולוגית לשאלות שאתם שולחים. אבל כאן מייעצות לכם הבנות של ה-ZONE, שאולי לא קיבלו הכשרה מקצועית, אבל הן עוברות בדיוק את מה שאתם עוברים. והן יכולות לתת לכם עצות כנות, יעילות ואולי אפילו אכזריות, מתוך הניסיון האישי שלהן.

   בת 17 כתבה לנו:

   לפני שנה בערך התאהבתי במישהו, ואחרי ארבעה חודשים הרגשתי צורך לקחת פסק זמן ולהיפרד. אמרתי לו מילים שלא היו במקום וגם לא כל כך נכונות, שאני לא אוהבת אותו יותר ושארבעה חודשים זה יותר מדי זמן, והוא נפגע ולא התקשר יותר. ואז כמובן הגלגל התסתובב ואני בכיתי ורציתי לחזור - והוא לא רצה יותר...

   אפשר להגיד שזו הייתה הטעות של החיים. אחרי הפרידה היו לנו ערבים שבילינו ביחד והתנשקנו, ואחרי שנה אפילו נתתי לו להתקדם יותר מנשיקות כדי שיבין שאני רצינית כלפיו. אבל זה אף פעם לא חזר למה שזה היה - אני תמיד רציתי יותר ממנו.

   אני יודעת שהוא אוהב אותי והוא גם אמר לי את זה, אבל תמיד כשאנחנו מתקרבים ואני רוצה לחזור הוא אומר לי ניקח את הזמן, נראה איך זה יהיה, ואז אנחנו רבים והוא מאשים אותי ושוב הקשר מתנתק, וחוזר חלילה.

   ככה זה בערך שנה וחצי של סבל. ועכשיו חזרנו לקשר והוא אמר שיתקשר והוא לא מתקשר, ואני לא יודעת מה לעשות. אני לא משתחררת ממנו, זה כאילו הוא חלק ממני. תמיד כשאנחנו חוזרים לקשר הוא מבטיח שהוא ישתנה, וזה לא קורה.

   מה לעשות? לדבר איתו זה לא עוזר, כי שוב יום אחרי הוא לא יתקשר ויזלזל בי, ולהתקדם הלאה אני לא מצליחה כי הוא תמיד בזכרונות ובמחשבות... את חייבת לעזור לי בבקשה.

   החברה שלכם ב-ZONE עונה:

   תראי, לשכוח זה תהליך ארוך וכואב. אבל צריך לעזור לו. אני מבינה שזה קשה להיפרד מכל הזיכרונות הטובים שחלקתם ביחד, את האהבה הגדולה, אבל אין מה לעשות – בחיים לפעמים דברים נגמרים ובסופו של דבר צריך להמשיך הלאה.

   מהמצב שאת נמצאת בו עכשיו את יכולה לעלות, אם רק תתני לעצמך. את צריכה להיכנס לנתיב חשיבה של "יהיה לי יותר טוב בלעדיו", ולא משנה כמה היה טוב פעם, או כמה חזק את מרגישה. זה כואב, ושום דבר שאנשים יגידו לא יכול לרפא את זה, רק זמן ודחיפה קדימה – זמן פשוט יעבור, ואת הדחיפה קדימה את צריכה לתת לעצמך. בין אם זה להיפרד פיזית מדברים שמזכירים לך אותו (מתנות, תמונות, אפילו למחוק סמסים או את המספר שלו מהפלאפון) ובין אם זה להיפרד ממנו מנטלית פעם אחת ולתמיד.

   כל עוד תישארי איתו בקשר און-אנד-אוף שכזה, זה רק ילך ויחמיר. את לא תתקדמי לשום מקום ותמשיכי להתאבל על מה שהיה או מה שהיה יכול להיות אם היית עושה ככה או ככה. וזה לא בריא, וחבל על כל כאבי הלב המיותרים שאת אוכלת בגלל הסיפור הזה. עדיף לסיים את עכשיו, שיכאב, ושאחר כך יהיה יותר טוב מאשר שיהיה רק רע רע רע במשך המון זמן.

   בינתיים, תנסי כמה שפחות להתעסק בזה ולהעסיק את עצמך יותר בדברים שעושים לך טוב – בין אם זה אומנות כלשהי, ספורט, שופינג, לצאת עם חברות... אולי אפילו תנסי להכיר בחור חדש. אין דבר יותר טוב ללב שבור מריבאונד חתיך שישכיח ממך את הטמבל ששבר אותו מלכתחילה.

   רוצים להתייעץ עם החברה שלכם ב-ZONE?

   שלחו את השאלה שלכם, בציון הגיל, לכאן
   או לכתובת: thegirlfriend@walla.co.il

   מעדיפים להתייעץ עם הפסיכולוג / סקסולוגית?
   שלחו את השאלה בציון הגיל לכאן

   החברה הטובה מה-ZONE: בכל יום שני בוואלה! ZONE