פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בקרוב אהבה

   הושבנו את אייל, ההומו הייצוגי של ה-ZONE, לצפות בפרק השערורייתי של GLEE - שעוסק בסקס ראשון של הומו צעיר. הוא נדהם

   אז הושיבו אותי מול GLEE. לא מפני שאני הומו והומואים אוהבים לצפות ב-GLEE (אני דווקא בקושי עוקב), אלא בגלל הפרק שהסעיר את ארה"ב בשבוע שעבר - "The First Time" -פרק שעוסק באיבוד הבתולין של רייצ'ל (עם בחור) ושל קורט (גם כן עם בחור). כן, הומו צעיר עושה סקס בטלוויזיה לנוער. מספיק שערורייתי בשביל שה-ZONE ישלחו את ההומו הצעיר שלהם לבדוק מה בדיוק קורה שם.

   קטע מתוך הפרק "The First Time" של GLEE:

   זהירות, הומואים מתנשפים

   "The First Time" הוא פרק על אהבה, מהרגע הראשון שלו, כולל שיר של בילי ג'ואל. אז מה אפשר לצפות מאהבה הומואית בסדרת נעורים?

   די הרבה, מתברר. בפרק אפשר לראות את שני הנערים האוהבים, קורט ובליין, מגששים זה לקראת זה, מתחבקים, מתנשפים, שולחים ידיים. את הסקס לא רואים בפירוש, כפי שבאמת צריך להיות בסדרת נעורים - המצלמה חותכת למקום אחר וחוזרת אליהם מאוחר יותר, אבל העיקר ברור. מצד שני, בסצינה אחרת, בליין מתעקש שזה לא הזמן לסקס עכשיו. כלומר, זה שהם הומואים לא אומר שזה כל מה שיש להם בראש. זו זוגיות ככל זוגיות אחרת. וזה שאתה נער הומו, לא אומר שאתה מחוייב לרמת מיניות מסוימת, אתה פשוט צריך לעשות את מה שנכון לך ולנהל את חייך בשלמות ובאושר וגיל (בכל זאת, אתה גיי).

   אתה הומו ואתה בסדר

   בתור הומו צעיר, שמעולם לא ראה כזאת התייחסות פתוחה לנושא של הומוסקסואליות בסדרת נוער – נדהמתי. הפרק מעביר מסר בלי שזה ייראה כמו ביג דיל: אתה בסדר, ואתה בסדר גם אם אתה לא בטוח, וגם אם אתה לא בשל.

   סצנה כזאת בסדרת נוער בארה"ב היא הכרזת מלחמה למען הליברליות וחופש המחשבה. לצורך ההשוואה, תראו מה עשו בישראל בסדרה "סרוגים", שגם בה מופיע דמות של הומוסקסואל: הפכו אותו לחרדי. כך הם בעצם אומרים "אתה לא שייך אלינו", או יותר גרוע – מודים שאי אפשר להתמודד עם הקונפליקט בין נטייה מינית לדת, מלבד לפנות לקיצוניות. לא לדאוג, צופים יקרים: הוא נשאר בתוך הדת, ימצא לעצמו אישה ויביא לעולם ילדים צדיקים ואוהבי ה'. לא יהיה פה שום בילי ג'ואל.