פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   החברה שלכם ב-ZONE מייעצת: מה לעשות אם אני נמשכת למישהו אחר?

   מה לעשות אם אני אוהבת את החבר - אבל מתחילה ממש להימשך לידיד שלי? ה-ZONE מייעץ: תגידי לידיד ביוש. מדור ייעוץ שלא עושה חשבון

   במדור "שאלה פתוחה" מייעצים לכם הפסיכולוג והסקסולוגית לשאלות שאתם שולחים. אבל כאן מייעצות לכם הבנות של ה-ZONE, שאולי לא קיבלו הכשרה מקצועית, אבל הן עוברות בדיוק את מה שאתם עוברים. והן יכולות לתת לכם עצות כנות, יעילות ואולי אפילו אכזריות, מתוך הניסיון האישי שלהן.

   בת 16 שואלת:

   יש לי חבר כבר שנה וקצת. אנחנו מאוהבים לגמרי, טוב לי איתו מאוד. היחסים שלנו מתקדמים בצורה שאני מרוצה ממנה לגמרי, אנחנו פתוחים אחד עם השני, אין לנו בעיות גדולות מדי, אפילו כשאנחנו רבים אנחנו יודעים לדבר על זה ולהשלים.

   אבל... שמתי לב בזמן האחרון שאני נותנת קצת יותר מדי תשומת לב לידיד שלי. אני כל הזמן רוצה לדבר איתו ולראות אותו. הוא גם נראה ממש טוב. אני נמשכת אליו נורא.

   דיברתי על זה עם חברה שלי והגענו למסקנה שאני מחבבת את הידיד שלי, למרות המצב המעולה עם החבר.

   אני לא יודעת מה עושים עם הרצון הזה להיות עם מישהו בזמן שיש לי חבר שאני אוהבת נורא ולא רוצה לפגוע בו.

   החברה מה-ZONE עונה:

   שמעי אחותי, לפעמים קורה שאחרי הרבה זמן של קשר מתחיל להיות קצת משעמם ומחפשים ריגושים מסביב. פתאום בא איזה בחור חתיך, מעניין, מצחיק, שמספק איזה ריגוש זמני וחדש. השאלה היא – אם הריגוש הזמני הזה משתווה לקשר רציני וטוב של שנה ומשהו?

   תדמייני לעצמך קצת איך את רואה את עצמך בלי החבר, אם את כבר בצעדים לקראת פרידה או שזו סתם תקופה כזו. תחשבי על הדברים הטובים שיש לכם בקשר, תתמקדי בהם. חוץ מזה, אנחנו בני אדם, ורגשות זה דבר דינמי ולפעמים אין לנו שליטה עליהם. דברים קורים ואנשים חדשים ומעניינים מצטרפים לחיים שלנו, ולפעמים אנחנו מפתחים אליהם אי-אלו רגשות לא במתכוון, למרות שאני בטוחה שאת נורא אוהבת את חבר שלך.

   אם את מגיעה למסקנה שהקשר שלך עם החבר הוא מעל הכול, ושלא שווה לקחת את הסיכון הזה עם הידיד – אני ממליצה לך בחום להתרחק מהידיד. פיתויים כאלה מהצד זה מתכון לצרות, וזה לא פייר כלפייך, כלפי החבר, וגם כלפי הידיד. הכי טוב והכי חכם זה לתפוס מרחק ממר ידיד ולהמשיך ביחסיך עם מר חבר כמו מקודם.

   בהצלחה!

   רוצים להתייעץ עם החברה שלכם ב-ZONE?

   שלחו את השאלה שלכם, בציון הגיל, לכאן
   או לכתובת: thegirlfriend@walla.co.il

   מעדיפים להתייעץ עם הפסיכולוג / סקסולוגית?
   שלחו את השאלה בציון הגיל לכאן

   החברה הטובה מה-ZONE: בכל יום שני בוואלה! ZONE