פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   סמס אליי, אהובי

   סמסים - דרך נוחה לתקשר בין בני זוג, או סתם משהו שמקלקל לכם את כל הרומנטיקה? אלאור בעד להסתמס עם בת הזוג, שירה חושבת שזה אסון לאהבה, ומה אתם חושבים? הצביעו

   (צילומי אילוסטרציה: shutterstock)

   הצד שלו: נחמד לתקשר בסמסים

   כולנו מכורים להודעות טקסט. מסמסים בקצב, מאמנים את שרירי האצבעות, לא יוצאים לרגע מהוואטסאפ. גם אני מסמס הרבה, מודה באשמה, זאת דרך ההתקשרות המועדפת עליי. זה קצר, קולע, בלי התחלה וסוף, ישר לעיקר.

   אני בעד שבני זוג יתקשרו גם דרך אסמסים. מה רע? זו עוד דרך נחמדה להעביר מסרים מהירים ובלי יותר מדי מסביב. אני מודע לעובדה שחייבת להיות תקשורת הרבה יותר חמה בין בני זוג, וסמס זה לא תחליף חם לקול שלה או שלי, אבל לא בשביל זה נוצר הסמס: הוא לא מחליף את השיחות שלי עם החברה שלי, הוא לא נועד להעביר תחושות שאי אפשר להסביר במילים. סמס זה מילים. וכל עוד זו מטרת המסר שלי, אשמח לעשות את זה דרך הודעה.

   נכון, לפעמים הודעה מתפרשת בצורה לא נכונה, ובגלל זה אני לפעמים משקיע ומפזר סמיילים לאורך כל ההודעות שאני שולח, כותב מדי פעם בסוגריים את הטון של הדברים שלי ועוד דרכים מגוונות כדי שלאדם שמקבל את המסר, ההבנה שלו תהיה כמו שרציתי שתהיה. אז אם זה ככה, זו דרך לגיטימית ולפעמים מאוד שימושית לתקשר בין בני זוג.

   (אלאור ליכטצייגר)

   בטור שעבר הם התווכחו אם לשים תמונת פרופיל זוגית בפייסבוק זה פאתטי. אתם הצבעתם - לא, זה לא!

   הצד שלה: סמסים? לא בזוגיות

   לפני כמה ימים חבר שלי שלח לי הודעה "אני צריך לדבר איתך, מתי ניפגש?" ביממה שעברה מקבלת הסמס הזה ועד שנפגשנו שמעו בערך כל החברות שלי בכיתה, החברות שלי בפייסבוק, החברות של אמא שלי וסתם זרות באוטובוס כמה אני בלחץ מהשיחה הזאת, כשחפרתי להן על כך שהוא הולך לזרוק אותי. כשנפגשנו בבית קפה הסתבר שהוא סתם רצה להפגש איתי ולדבר על שטויות ואני אכלתי סרטים יום שלם. בטלפון זה לא היה יכול לקרות.

   גם אם נעזוב לרגע את העובדה שסמסים הם דבר בלתי מובן, יש להם גם נטייה ללכת לאיבוד או גרוע מזה - להגיע לאנשים שלא היו אמורים לקבל אותם. בסופו של דבר כל אחד מוצא את עצמו שולח רכילות לבנאדם שעליו מרכלים ("הוא לא משהו" באמצע דייט ראשון - לאותו דייט עצמו במקום לחברה הטובה) אואסמסים חסויים ("אל תשכח לעבור בסופר-פארם לפני שאתה בא, מחכה לך" לאמא במקום לחבר שעוד מעט מגיע לבית שלכם).

   והעיקר: לא כדאי לתקשר עם בן הזוג בסמסים כי זה פשוט לא אישי. יש לי חברה שכל הזמן מראה סמסים שבו החבר שלה כותב "אני אוהב אותך מותק". יש לה בערך עשרים כאלה. אם את רוצה שמישהו ישלח לך שהוא אוהב אותך פשוט תעשי לעצמך פייק-מסג' או משהו. אין דבר יותר טוב מחבר שמתקשר רגע לפני שאת נרדמת ולוחש "אני אוהב אותך".

   (שירה הדס נקר)