פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   כשתגדל לא תבין כלום - חלק ב'

   ההברזה שלך מהשיעור באמת נרשמת בתיק האישי? טסט עשירי זה בחינם? וכמה תלמידים בדיוק מתו מלהתנדנד על כיסא בכיתה? המיתוסים שמוכרים לכם - חלק ב'

   התיק האישי

   זה קורה בגן, בבית ספר יסודי, בחטיבה ובתיכון. האיום האוטומטי של כל מורה על כל שטות שיצא לך לעשות, בין אם זה לדבר עם השכן שלך לשולחן, לשלוח פתקים באמצע השיעור, לעשות גרפיטי על הקיר שליד הקפיטריה או להשתין בחצר של בית ספר: "תיזהר, זה נכנס לתיק האישי שלך". אוי לא, רק לא התיק האישי!

   תמיד דמיינתי שורה אינסופית של תיקיות מלחיצות שמסודרות במגירות, כמו בסדרות מתח סוג ז'. כיום, בתור מישהי שמתקדמת בצעדי ענק לסיום של 12 שנות לימוד, אני יכולה להגיד לכם, באחריות, זה לא קיים. בדיוק כמו פיות ושדונים (בעצם על זה עוד אפשר להתווכח).

   עד פסח תסיים י"ב

   האמת היא שזה חצי נכון – באמת יש אנשים ברי מזל שבסביבות אפריל כבר מפסיקים להראות את פרצופם הנאה בין קירות בית הספר, אבל יש אומללים שהתחייבו למיליארד מגמות שגוררות מיליארד פרויקטים. שלא לדבר על זה שרוב הבגרויות הן בכלל בקיץ, ואפריל זה עוד לא קיץ במושגים של משרד החינוך. גם עם חמישים מעלות חום בחוץ.

   .

   טסט עשירי בחינם

   כל תלמיד לנהיגה שמע מתישהו את המשפט הזה, כשהוא מאוד לא רוצה להגיע למצב הזה כדי לגלות האם הוא אמיתי.

   אז הנה, חברים יקרים, האמת שתזעזע את עולמכם לנצח: מדובר בסתם מיתוס מרושע שמפתח תקוות בקרב בני נוער מסכנים שמתקשים לעשות חניות ברוורס. או לעשות פניות שמאלה. או לעשות עיניים לטסטר.


   .

   התלמיד שהתנדנד על הכיסא, נפל, שבר את המפרקת ומת בייסורים

   מתברר שלכל מורה יש אחד כזה, כי היא שולפת את הסיפור המיתולוגי הזה בכל פעם שאתם מתנדנדים קצת על הכיסא בניסיון לא להתפגר משיעמום בשיעור.

   אני לא הייתי קונה את זה.


   .

   תיאוריה זה כלום, מספיק ללמוד רק יומיים

   בולשיט.


   כשתגדלו כבר לא יהיה צבא? המיתוסים הלא נכונים - חלק א'