פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אימוש'ך: לאן נעלמה "טוקיו הוטל"?

   זוכרים שפעם אי אפשר היה להגיד "טוקיו הוטל" בלי שעשרים בנות יקפצו עליך? מה קרה לזה? לאן הם נעלמו? אלה חוקרת את היעלמותה

   דיסקליימר: אין לי בעיה עם זה שאהבת / את אוהבת את טוקיו הוטל, שכל אחד יעשה מה שבכיף שלו. אני באמת מציעה שתקראי עד סוף הכתבה. אבל את יכולה גם שלא. את יכולה גם להפוך לחציל מקפץ, אם זה מה שבא לך.

   טוקיו הוטל, תעשו לי גוונים!

   זה היה בשלהי 2008. בכל מקום אליו הסתכלת (אבל בעיקר על הגג של עזריאלי (היו בנים שלבושים כמו בנות ומתנשקים עם בנים כדי למשוך בנות, אבל לא שוכבים עם אף אחת כי הם סטרייט אדג'. כמובן שהסיבה האמיתית שהם בתולים עד היום היא שאף בחורה לא רצתה אותם. הן כבר היו "נשואות" לבנים אחרים (שלבושים כמו בנות).

   טוקיו הוטל קראו להם, זוכרים אותם? ארבעה נערים עם שיער מצחיק שלהורים הגרמנים שלהם היה יותר מדי כסף אז הם הקימו להקת אימו (בשביל בנות שאוהבות בנים שלבושים כמו בנות ומנשקים בנים אחרים). כאילו הגרמנים לא עשו לנו מספיק, הלהקה גררה אחריה גל של תגובות נוער בלתי-פרופורציונליות לחלוטין. קעקועים וגרפיטי עם הסמל שלהם, איומי התאבדות אם הם יסרבו להגיע לארץ ומאות בנות 13 חסרות ישע שלמרות שהכריזו על עצמן כMS. Kaulitz, הן לא קיבלו הצעת נישואין מטום. אפילו לא מהמשתמש הפיקטיבי שלו בפייסבוק. בנוסף, התופעה הכי מקסימה היו הפאן-פיקים, סיפורי מעריצים הומו-אירוטיים (וביקשו שאדגיש שגם פיקטיביים לחלוטין), עם תיאורים על מין בין התאומים וחבריהם ללהקה שלא היו מביישים עבריין מין מורשע בגיל העמידה. אפילו כזה עם שפם. פאן פיקים שהציפו לחלוטין את הדף הראשי של ישראבלוג. בנות הקדישו את החיים שלהן בשבילם.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   טוקיו הוטל, שניה לפני שהם מוציאים את הבייבלייד שלהם (צילום: יח"צ)

   יוהו, לאן כולם הלכו?

   ואז, כמעט בבת אחת, הם פשוט נעלמו מעל פני האדמה. חייזרים? הצטרפות לכת? מוות מפתיע בו כל חברי הלהקה נמצאו עירומים וחסרי כליה בחדר מלון יוקרתי? טוב, זה... לא לגמרי נכון. למרבה ההפתעה של רובנו, הם לא מתים. עדיין. (גם לא ממנת יתר של ויאגרה). גם גרעין מעריצות נשאר להם, והבלוג הרשמי עוד מתעדכן כמעט מדי שבוע.

   זה מה שעושה את זה עוד יותר מוזר. כל ההערצה הזו ופתאום כלום. רוב הטרוניות של המעריצות קשורות להתמסחרות של הלהקה. כמובן, הם שינו את הסגנון. הם פעם היו אימו ועכשיו הם אימו אלקטרוני. באמת שהייתי מקבלת את התירוץ העלוב הזה, אם הלהקה לא הוקמה על ידי חברה מסחרית למטרה מסחרית בסגנון הכי מסחרי שקיים. למעשה, דווקא עכשיו, הם עושים מוזיקה ממקום הרבה יותר כנה, בוגר ואמיתי.

   אז לא, זו לא הסיבה. הסיבה היא פשוטה יותר. הרי טוקיו הוטל הם לא היחידים - גם היי פייב היו ענקיים וצרחות והתאבדות וכו'. גם "המורדים". גם פוגים, לצורך העניין (אני חושבת שהפוגים ממש הגזימו בהתמסחרות כשהם הוציאו פוגים של הולוגרמות בתלת מימד. איך הם מעיזים?). אף אחד כאן לא אשם בהיעלמות שלהם. טוב, כמעט. יש נטייה בתרבות שלנו להתלהב ואז לשכוח, פשוט כי ככה אנחנו. 'טרנדים', קוראים להם. זה טבעי, זה אנושי, אבל זה גם מטופש ברמות לא הגיוניות.

   אבל היי, מצד שני, אולי זה פשוט כי נגמרה לסופר פארם האספקה של האיליינר השחור.

   "טוקיו הוטל" אפילו זכו בתואר "מוזיקת השנה" בפרסי ZONE הזהב בשנה שעברה, זוכרים?

   טוקיו הוטל - הערך הקורע עליהם ב"אין-ציקלופדיה"