פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   12 שנים זוז!

   איזו כיתה התחלתם השנה? כי בכל כיתה זה תמיד אותו דבר. אייל סגל מסכם לכם בקצרה את כל 12 שנות הלימוד שלכם

   הנה מתחילה לה שנה חדשה - לקראתה אתה כוסס ציפורניים (או חותך ורידים), ומחכה להפתעות שיהיו. אז – יאנגוס יקרים, בבית ספר אין הפתעות, הנה התהליך שתעבור בכל כיתה, וזאת האמת לאמיתה:

   כיתות א-ג

   אתה מתחיל בית ספר, הידד! כל הילדים מהגן איתך, ואתה רק רוצה להצביע ולומר למורה איך הצלחת לפתור תרגיל בחיבור. בזמן הזה אתה עוד נהנה מהלימודים – ועוד יותר, לשחק מחבואים.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   כיף חיים!

   כיתה ד'

   בכיתה הזאת קצת התבגרת, והבנת שהמניאק שכל פעם סופר אותך במחבואים חייב לחטוף, אז לקחת את מה שאבי (או בכינויו – ז'וז'ו המלך) אמר לך ברצינות. החומרים שהצטיידת על מנת לבצע את את עצת ז'וז'ו: מספריים ואבן, ובוא נתערב שאבן מנצחת גם נייר, וגם ראש. אתה מושעה, והמורה מזמינה אותך ואת התלמיד השני לשיחה. כאן, אתה כבר הופך לתלמיד טוב ודואג לתעודה טובה! נהדר – אפילו קיבלת הצטיינות והערת ראוי לשבח ב"זהירות בדרכים".

   ילד-מלאך (ShutterStock)

   כיתות ה'- ו'

   בכיתות האלו אתה מתחיל להתרגש, שהרי בשנים האלו יקבעו לאיזה בית ספר תתקבל, והמורים חופרים לך על בחינות המיצ"ב שאם לא תלמד אליהם אז לא תתקבל לבית ספר טוב, ישימו אותך בהנדסה קרבית ותמות בגיל 20!

   אז יאנגו, תרגע. תוצאות המיצב שייכות למורה ותתקבל לבית ספר טוב גם עם 70 בזהירות בדרכים.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   כיתות ז'- ח'

   תקופת חטיבת הביניים – שזה כמו בית ספר יסודי, רק שאתם מתחילים להחליף את המחבואים והחממות והצ'פחות במכשירים סלולריים משוכללים, או במקרים יותר משעממים – באולרים, או במקרים המשעממים ביותר בהכנת סרטונים שונים ומשונים . בתחילת התקופה הזאת חלה גם עונת הבר-מצוות והטיולי בר-מצוות. הכיתות האלו בהחלט משעשעות וכיפיות.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   כיתה ט'

   זה יישמע מוזר – אבל זאת כיתה חשובה מאוד. בכיתה הזאת אתה מתחיל להחליט בכמה יחידות תהיה, ובתכל'ס - גם את המגמה. אם אתה בוחר לא להשקיע במתמטיקה יהיה לך קשה להתחיל ללמוד פיסיקה, אם לא תשקיע בערבית – ויתרת על ערבית, ואם לא תשקיע בהיסטוריה ובלשון – תצטרך להכין בכיתה י' שיעורי בית ולהתחנף למורה בשביל המגן. הכיתה הזאת, למרות שאין בה שום בגרות, היא כיתה חשובה ביותר, היות שבה לומדים את כל החומר לקראת הבגרות וקובעים מה יהיה בהמשך.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   כיתה י'

   בכיתה הזאת הכול כבר נבחר והוחלט, החברים שלך יישארו אותם חברים, ובעצם הכול יישאר כמו שהוא. בשנה הזאת גם יש את פרויקט ההתנדבות. חלק מהכיתה שלך הולכים בפעם הראשונה בחייהם לספריה, אחרים למד"א והנותרים - לתנועות נוער כמדריכים מלאי מוטיבציה שהולכים לספר לך על הקומונרית שלהם. בכיתה הזאת גם המורים מפסיקים לחרטט אתכם ומביאים לכם מערכת שעות מתי צריך לבוא באמת (רק בשלישי כי זה מתכונת וכל השאר זה חופשים לקראת הבגרות, יופי).

   איש צעיר (ShutterStock)

   כיתה יא'

   הכיתה הכי מעפנה בעולם. טונה בגרויות ומבחנים מזעזעים, חזרה הבייתה לא לפני 4 – והכי גרוע? כל המיונים המעצבנים לצבא. אה, ושכחתי לציין, בגלל שיטת המנות כל הימים שהצבא לקח מכם מונע מכם את האפשרות להבריז מבלי שהציון ירד. יופי באמת.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   כיתה יב'

   תקשיבו, סיימתם בית ספר, הכיתה הזאת היא כיתה מיותרת. כל המטרה שלה היא להכיר את החברים ששכחתם מהם בכיתה יא', ולצאת לכל הטיולים השנתיים. חוץ מזה, עזבו את הבית ספר, תעשו לו אוניבריסטה.

   אתם בכיתה י"ב? הנה כל הדברים שאתם חייבים לעשות השנה!

   אילוסטרציה (ShutterStock)