פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שפתיים מול לשון: מי לוקח?

   מה יותר כיף כשאתם מתנשקים: השפתיים או הלשון? איזו נשיקה עדיף - עם לשון או בלי? ישי עם הקרב הגדול של שפתיים VS לשון - גו!

   (צילומי אילוסטרציה: shutterstock)

   לשון!

   הפה משמש להרבה דברים, כמו דיבור, אכילה, הבעות פנים וכו'. חלק מה"וכו'"כו זה כמובן נשיקות. אבל גם נשיקות יש הרבה סוגים: יש נשיקות לחתולה, נשיקות לדודה ונשיקות לחבר/ה. ובהנחה שאתם לא חולים בראש, הנשיקה הכי מפעימה היא כמובן עם החבר/ה. וכולנו יודעים למה. בגלל שגם הלשון היא חלק פעיל, אחושילנג פעיל. וזה כל הקטע, לא?

   לא סתם הלשון היא השריר הכי חזק ופעיל וגמיש בגוף. יש אנשים שמקלידים עם הלשון, שמפרקים לגו עם להשון, שפותחים בירה עם הלשון (והשיניים, אבל הן בטוח הפסידו בוויכוח הזה), שעושים צורה של פרח, ומה לא. הלשון הרבה יותר חשובה מהשפתיים, מהסיבה הפשוטה שהיא מסוגלת לעשות יותר דברים בחלל הפה של כל אחד מהמשתתפים, וזה ממש לא מוגבל לשניים.

   אין מה להשוות, כשלשון היא חלק מהעניין, זה הרבה יותר מדליק. יש אפשרות לגיוון. זה שלב אחד "פנימה". הוליווד הבינו את זה כבר מזמן, לשון זה הכי אחי.

   שפתיים!

   אנחנו כבר ילדים גדולים, התנשקנו עם כמה וכמה אנשים עם העדפות שונות ומשונות. חלקן טובות, חלקן גרועות, רובן מגוונות, ומעטן מכניסות לך נופך חדש לחיים. הטובות יכולות להיות נטולות לשון לחלוטין, מניסיון. אבל כשהשפתיים לא עובדות כמו שצריך, זה דפוק בראש ולא עובד, ובתכלס די מבחיל.

   החלק הוורוד של השפתיים, אולי חוץ מהדגדגן, הוא החלק עם הכי הרבה עצבים רגשי-מגע בגוף. בדיוק כמו שתרגישו כל פרור הכי קטן מהסינימיניס, ככה תרגישו כל כיווץ שריר ותנועה אצל הפרטנר. ואין רגע מספק מזה, כשאת/ה מבינים כמה אתם קרובים. ומיד אחריו מגיע הרגע שבו אתם מבינים שרק בני אדם הם חיות מספיק תמהוניות כדי להפגין חיבה בעזרת האיבר הזה, וכמה שזה מדליק.

   בואו נודה בזה בלשון יש מין חלק מגעיל ומחוספס, הצד העליון, וכולנו מנסים להתחמק ממנו כשאננחנו מתנשקים, ולהגיע לצד התחתון החלק. בשפתיים אין את זה, הכל מחוספס בדיוק במידה הנכונה וסימטרי, וכולם יכולים להנות ממנו. מה שקורה, לשמחתנו.