פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אול יו ניד איז הייט

   שנאת חינם זה דבר נורא, אבל חייבים להודות שיצאו מהרגש הזה לא מעט שירים טובים. אז תפתחו את הלב ותנו לעצמכם לשנוא, אבל רק במוזיקה

   לכבוד ט' באב ישבתי בחדר שלי וחשבתי על הדברים הרעים שקורים בעולם: על ההתחממות הגלובלית, על פוליטיקאים מושחתים, על יאיר לפיד. וגם על שנאת חינם. כן, גם על שנאת חינם. שנאת חינם זה הכי גרוע (אולי חוץ מיאיר לפיד).

   וכך הגעתי למסקנה שהדבר הטוב היחיד שיצא משנאה בעולם הוא שירים ממש, אבל ממש, אבל ממש טובים. או די טובים. או ממש גרועים. ואז הרכבתי לעצמי פסקול שנאה נהדר עד כדי כך שהייתי חייבת לחלוק אותו עמכם. תהנו, אני שונאת אתכם סתם ככה כי בא לי.

   Fuck You - Lily Allen

   השיר שנכתב במקור כמחאה כלפי ג'ורג' בוש, מדיניותו והתבטאויותיו השנויות במחלוקת, הפך לשיר הנושא לכל בחורה רגשנית עם רצון להכות עד זוב דם בחור עם שיגעון גדלות, או כל בחור שחש את הצורך לשנוא במקצב קצת שונה. בכל מקרה, כיאה לשיר פופ אכול שנאה, הוא הפך להיות להיט ונשמע מכל עבר במשך תקופה ארוכה. מערכת ה-ZONE עדיין חושבת ש-"Smile" מוצלח יותר.

   Fuck You - Lily Allen

   גרמנים - זאב טנא

   אולי אתם מכירים את זאב טנא מהשיר "ביירות" שהפך די פופולרי עם יציאת הסרט "וואלס עם באשיר" (ואם לא - רוצו לשמוע), אבל אין ספק ששיר השנאה המשעשע ביותר ברשימה הזאת הוא השיר שלו "גרמנים". טנא, דור שני לניצולי שואה אשר אחותו הגדולה נספתה במחנה בפולין, מצמצם את שנאתו (שהיא, טוב, לא כל כך חינמית) לגרמנים במשפט אחד - "אני שונא גרמנים". למען האמת, אם מקשיבים לשיר הזה, הוא די אופטימי.

   גרמנים - זאב טנא

   I Wanna Piss On You - GG Allin

   או, בעצם, כל שיר של GG Allin.

   ג'י-ג'י אלין הוא אחד מהאמנים השונאים (והשנואים) ביותר שאי פעם נתקלתי בהם. אם לפצוע את עצמו על הבמה, לחרבן ולאכול את התוצרים ולספר בגלוי שהוא מתכנן להתאבד באמצע הופעה (מה שבסוף לא קרה, הוא מת ממנת יתר. בחור קסום) לא אומר שהוא קוקו מטורף ששונא את החברה אז אני באמת לא יודעת מה כן. אני חושבת שג'י-ג'י סיכם הכל בשיר הזה, כשזימר (בתרגום חופשי) "אני חפץ להטיל מימיי עליך, אני חפץ להטיל מימיי עליך / אתה משמעותך אינה אלא צואה בשבילי, מאחר שאני טוב ממך / אני חפץ להוציא את בני מעיי עליך, ולאנוס את אחותך הקטנה". אכן תמונות קשות.

   I Wanna Piss On You - GG Allin

   עוד מעט - המכשפות

   השיר הזה של המכשפות מתאר את העולם אחרי ההתאבדות של כל האנשים בעולם. חיים לא כל כך גרועים, בהתחלה. בשיר הזה קלועות באמביוולנטיות חצי-שמחה חצי-עצב על המוות של כולם, וזאת, לדעתי, בערך ההגדרה של שנאה אמיתית.

   עוד מעט - המכשפות


   .

   ככה מפנקים - אינפקציה

   טוב, אז שנאה זו שנאה, אבל השנאה הכי כיפית היא שנאה אלימה. והשנאה האלימה הכי כיפית, היא שנאה אלימה בתוך המשפחה. אז איך יכול להיות שלא אכניס שיר שנפתח במילים "אבא שפך לי שמן רותח בתוך האוזן"? זה לא יהיה מכובד מצדי.

   ככה מפנקים - אינפקציה

   London Underground - Adam Kay and Suman Biswas

   זה שיר קצת פחות מרגש, מוכר או בעל איכויות קלאסיות כאלה או אחרות. הוא פשוט שיר שמדבר על הדבר שאנחנו הכי שונאים בעולם - תחבורה ציבורית, ובעיקר על האנשים שמפעילים אותה. אז נכון שהם לא באמת אשמים בכך שתחבורה ציבורית זה השטן, אבל כשמאחרים על הבוקר לבית הספר בשיא החום הקופח, הרבה יותר קל לקלל את הנהג מאשר את האוטובוס שנגמר לו הדלק.

   London Underground - Adam Kay and Suman Biswas

   Kiss With A Fist - Florence + The Machine

   אז תמיד אומרים ששנאה ואהבה קרובות מאוד, והשיר הזה מציג את זה באופן די נחמד. בלי קשר, הוא שיר ממש טוב. וגם ב-"Girl With One Eye" יש מצגת די מלחיצה של שנאה אלימה. אז תודה רבה לך פלורנס על הסיוטים בלילה! וופ די דו.

   Kiss With A Fist - Florence + The Machine

   The Day That Thatcher Dies - Hefner

   בכדי לסיים את רשימת השירים הזו בצורה הטובה ביותר, לא יכולתי לוותר על השיר שנכתב על ראש הממשלה השנואה ביותר של בריטניה - מרגרט תאצ'ר. "דינג דונג, המכשפה המרושעת מתה", השיר מספר לנו באושר, אפילו שמרגרט עדיין חיה ונושמת (למרות שיש המון קבוצות פייסבוק שקוראות לה להתאבד). ואם כבר מדברים על המוות שלה, קצת קשה לוותר על מוריסי. אני אהיה האחרונה לומר לכם שמדובר בשנאה חסרת ביסוס, ואלה גם שירים ממש טובים, אז בואו נשנא את מגי תאצ'ר ביחד, יד ביד, ונעביר ט' באב כשאנחנו מוותרים על שנאה, רק לרגע, לטיפה. כאילו, זה לא כזה קשה, נכון?

   The Day That Thatcher Dies - Hefner