פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: למה אני נגעל מיחסי מין?

   למה כשאני צופה בפורנו אני מתגרה אבל גם נגעל? זה מסוכן כשנכנס זרע לעין? והאם אני יכול להדביק את עצמי באיידס? ד"ר אברמוב עונה לשאלות שלכם

   בן 18 שואל:

   אני בתול. אני נכנס הרבה לאתרי פורנו, ושם יש לי איזשהו מענה לפורקן המיני שאני צריך.

   אני מרגיש מסופק מלראות את האקטים המיניים והכול, אבל כשאני חושב על זה בחיים האמיתיים, זה לא נראה לי כזה מדהים, אני אפילו מרגיש דחייה כלפי הדבר הזה. כשאני מסתכל על אנשים ברחוב או שקרובים אליי, ואני חושב לעצמי על זה שהם עשו / עושים סקס, זה נראה לי בלתי אפשרי. אפילו ההורים שלי שעשו אותי. סקס לא נראה לי כזה מעניין, אפילו תת רמה או משהו לא מוסרי. אני מרגיש כזה לא רוצה לחיות בעולם שאנשים עושים את זה, אבל כשאני באתרי פורנו אז זה לא ככה. האם אני מוזר?

   ד"ר אברמוב עונה:

   חבל שהדרך שבה אתה מתגרה היא רק באתרי פורנו. אתה רואה סקס בוטה וזול, שאינו מזכיר כלום את מה שקורה בחיים האמיתיים, שבהם שני אנשים שאוהבים אחד את השני וחושקים אחד בשני משלימים את הקשר ביניהם על ידי קיום יחסי מין. הסקס שאתה מתמכר אליו הינו סקס טכני וקר, ולא פלא שאתה חש גועל מקיום יחסי מין.

   כדאי שתעזוב את העולם הווירטואלי ותחפש לך בת זוג שאליה תרגיש משיכה ואהבה ואיתה תרצה (אני מאמינה)לקיים יחסי מין.

   אנונימית שואלת:

   שכבתי עם חבר שלי בלי קונדום והוא גמר בפנים. בדרך כלל יש לי מחזור שאורך 7 ימים, ואת המחזור האחרון שלי סיימתי יומיים לפני ששכבנו. יש סיכוי שאכנס להריון ? או שזה חלק מהימים הבטוחים?

   ד"ר אברמוב עונה:

   שיטת הימים הבטוחים היא שיטה מאוד לא בטוחה, שכן יש הרבה פספוסים עם חישוב היום המשוער של הביוץ.

   לגבי הסיכון להריון - תלוי כל כמה ימים יש לך מחזור. ביוץ חל כשבועיים פלוס מינוס יומיים לפני המחזור הבא שיגיע. זרע עלול להשאר פעיל בגוף האישה עד 3 ימים לאחר השפיכה, כך שתעשי את בעצמך את החישובים לגבי הסיכונים. מאחר ואי אפשר לדעת בביטחון מתי יגיע הביוץ של אותו חודש, הרי שקיים סיכון מסוים להריון.

   בן 14 שואל:

   האם זה מסוכן אם בזמן האוננות נכנס זרע לתוך העין?

   ד"ר אברמוב עונה:

   לא מסוכן, לא נעים.

   בן 18 שואל:

   האם אני יכול להיות נשא של איידס גם אם לא קיימתי יחסי מין? במידה וכן, האם אני עלול להדביק את עצמי? (אם אני בולע איכשהו את הזרע של עצמי, או שהוא נוגע בפי הטבעת שלי, או דברים כאלה).

   והאם אני יכול להדביק אחרים, במידה ולא נבדקתי אבל מדובר בקיום יחסי מין ראשון?

   ד"ר אברמוב עונה:

   הדבקה באיידס שלא בזמן קיום יחסי מין יכולה להיות רק במגע עם דם של חולה איידס. למשל, פעם זה היה אם קיבלת מנת דם מזוהמת. אבל זה לא סביר כיום לאור גילך הצעיר, היום כל מנות הדם עוברות בדיקת איידס.

   אם עברת טיפולים חודרניים שהיו עם מחט מזוהמת כמו קעקועים או פירסינג, או אם אתה מזריק סמים והמחטים מזוהמות בוירוס אתה יכול להידבק. אדם לא יכול להדביק את עצמו באיידס.

   גם לכם יש שאלה לד"ר אברמוב? כתבו לנו, בציון הגיל בלבד, וד"ר אברמוב תענה גם לכם

   הקישור לא עובד?

   שלחו לכתובת: zonesupport@walla.net.il

   שאלה פתוחה עם ד"ר אברמוב - בכל יום ראשון בוואלה! ZONE