פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   עזבו את תמר יהלומי בשקט

   תמר יהלומי מתלבטת אם לפרוש אחרי שנחשף חשד לזיוף הצבעות עבורה. סער חושב שאסור לה לפרוש, ומבקש שתפסיקו להטיפל אליה

   ההתפתחות האחרונה בגזרת "כוכב נולד" תפסה את תמר יהלומי בפוזיציה הכי פחות נוחה, בנקודת זמן הכי מבלבלת. רק בתכנית האחרונה היא מצאה את עצמה מדלגת על שלב ההדחה. הביצוע שלה, השם ירחם, גרף מחמאות מהשופטים באופן כמעט גורף. האופוריה אפילו השכיחה לרגע את כל הדיבורים המעיקים על גילה הצעיר, שרחיפו מעליה כמעט מתחילת העונה. ואז, בטוויסט דרמטי, הגיעה הבשורה על "דפוס הצבעות פסול" ועל חשד לזיוף בהצבעות.


   מה שהפתיע בפרשה הזאת זה ההצתה המאוחרת שלה: בערך 24 שעות אחרי התכנית המצולמת האחרונה, והרבה אחרי הדחתה של אורטל אדרי (שאם משהו טוב אחד ייצאמכל מה שקרה, זה שאולי היא תחזור). עכשיו הפקת התכנית שולפת תכנית גלגל הצלה מאולצת שתעלה מהאוב מתמודד אחד לחצי גמר בצורה מעט מבולגנת, 11 יום בלבד לפני יריית הזינוק של הגמר.

   עזבו את הילדה במנוחה

   בתוך כל הברדק, הרשו לנו לשים לרגע את זכוכית המגדלת על תמר יהלומי, העומדת במרכז הפרשה ובעל כורחה. שווה לזכור ולהזכיר: לפני שהיא מתחרה ב"כוכב נולד", היא בסך הכל בחורה מאוד מאוד מוכשרת שעוד לא הגיעה לגיל 17. אנחנו יודעים שהיא לא אוהבת שמזכירים לה את זה, אנחנו יודעים שמבקרי התכנית טורחים לעשות זאת שוב ושוב, אבל בסיטואציה המוזרה שנוצרה זה כנראה פרט שצריכים להזכיר שוב למען ההגינות.

   גם מבלי לדבר עם הפקת "כוכב נולד", אפשר לנחש איך הגיבה יהלומי לתפנית המעוותת בעלילה שלה. אחרי שהם גם נתנו תגובה על הפרשה, הבנו שיהלומי נמצאת בסערת רגשות, ושהיא אפילו שוקלת ברצינות פרישה מהתחרות (אחרי שבהפקת התכנית מיהרו להודיע שהם אינם מאמינים כי הייתה מעורבת בעניין, מן הסתם, וגם אתם הרי לא באמת מאמינים שהיא הכוח המניע מאחורי הבלוף).

   אם ננטרל לרגע את שאלת הבשלות של יהלומי אל מול דוד לביא, או את הדרישה של מירי מסיקה ממנה להביא מטען שעדיין לא קיים אצלה בגילה, קשה שלא להזדהות עם התחושות האלה. לכו תצפו לתגובה אחרת מתיכוניסטית צעירה, כשרונית נורא אבל גם פגיעה, שבתקופה כל כך קצרה של זמן מביאה על עצמה כמות כה גדולה של תהפוכות, ביקורות, עליות ואז ירידות. והכול לעיני 20 ומשהו אחוזי רייטינג בתדירות שבועית.

   עכשיו פורשים?!

   מבחינתם של רוב הצופים, תמר יהלומי היא לא זו שצריכה לזכות בעונה הנוכחית של "כוכב נולד". עדיין לא. אחרי שעברה שלב באחת התכניות האחרונות ובמקביל גם דורגה אחרונה אצל השופטים, צביקה הדר אפילו עשה לה את ההקבלה הספק מחמיאה מבחינתה (בהקשר למחמאות השופטים) לזוכת העונה השביעית, כשכינה את ההצלה שלה "תרגיל רוני דלומי".

   אבל השאלה אם היא הייתה זוכה בגמר או לא כבר לא רלוונטית. וזה עוד לפני שדיברנו על התחושה שהעונה הנוכחית לא מצליחה להמריא . פרישה של תמר יהלומי עוד לפני התכנית מחר, לא תעשה שום דבר טוב לעונה הזו, המקרטעת ממילא. אם כבר, זה עשוי מאוד להיות הדבר הכי גרוע שיקרה לה.


   בתכנית האחרונה תמר יהלומי הייתה מדהימה וסער רצה אותה לגמר