פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הארי פוטר - סיפור התבגרות

   כשסדרת הסרטים של "הארי פוטר" התחילה היינו ילדים, ועכשיו אנחנו גברים מסוקסים. ישי התבגר עם כל סרט נוסף בסדרה, ובסוף הארי הקדים אותו בנשיקה ראשונה. ואיפה אתם הייתם?

   הקסם האמיתי בלחוות את הארי פוטר בגיל שדי מתואם איתו, זה היופי בלגלות את עצמנו, באותו קצב שלו. בסרט הראשון אני זוכר את הדודה שלי מתפקעת מצחוק, ולא הבנתי למה. מתסבר שהיתה רמיזה מינית בתרגום, והייתי קטן מכדי להבין. הארי זכה לנשיקה ראשונה לפניי, אבל מאז עקפתי אותו בסיבוב. וגם בגובה. בתחילת הסדרה אני זוכר את עצמי מנסה להמציא לחשים כדי להיות קוסם, והיום אני מרחם על פוטר וחבריו כי הם לא היו אף פעם במטווח, או שרפו עץ מת עם בנזין ביחד עם החבר'ה. פעם החיים שלי היו נראים ריקים בלי קסמים, ואז התבגרתי. והבנתי שקסמים זה סתם פנטזיה.

   2001 - הארי פוטר ואבן החכמים

   הייתי בכיתה א' כשדודה שלי נתנה לי את הסרט כמתנת יום הולדת. כמו הארי בדיוק, גם אני הגעתי לשנה ראשונה בבית ספר חדש. וכמו הארי, במילים פשוטות, גם לי הייתה חבורת ילדים שלא ממש אהבו אותי. למזלי בני כיתתי היו רק ילדים בכיתה א', וחסרי יכולות קסמים מרושעות או שיער בלונדיני מהמם.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   מתוך "הארי פוטר ואבן החכמים"

   2002 - הארי פוטר וחדר הסודות

   אני כבר בכיתה ב', הצטיינתי בקריאה בערך כמו שהארי הצטיין בלעוף על מטאטא, לכן אני יכול לומר בגאווה שזהו הסרט הראשון שראיתי ללא דיבוב ועם כתוביות בלבד.

   תקראו לי פסיכופת, אבל כבר בגיל 7 התאהבתי בדמות של טום רידל. כן, לורד וולדמורט הצעיר כפי שהוא הנציח את עצמו ביומן. לכן, כמו ילד בן 7 טוב שמושפע מכל מה שהוא רואה, התחלתי לכתוב לעצמי יומן (נכון, זאת היתה מחברת כתומה ולא פנקס עור מושקע, אז מה?). ביומן הזה היו הנסיונות הראשונים שלי בכתיבה, ובמקביל פתחתי בלימוד עצמי של לחשננית. היומן הצליח למדי, הלחשננית קצת פחות.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   מתוך "הארי פוטר וחדר הסודות"

   2004 - הארי פוטר והאסיר מאזקבאן

   בסרט הזה התחיל הקשר הקוסמי ביני לבין הארי. הארי מצא בן ברית קרוב שיעזור לו במלחמה נגד כוחות האופל, ואתם אולי אתם לא תאמינו, אבל בשנה הזאת, בעזרת המדינה, סבא שלי מצא את אחותו. הם איבדו אחד את השני במלחמת העולם השנייה (יש שאומרים שבסיפורי הארי פוטר יש לא מעט רמיזות לשואה). בהזדמנות הזאת אני רוצה להודות למלהק החיות של הסרט: בחרת כלב כל כך גדול לשחק את פנג, שזה מיד שכנע את אמא שלי להסכים לאמץ חתולה, כמו שאני והאחים רצינו כבר שנים.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   מתוך "הארי פוטר והאסיר מאזקבאן"

   2005 - הארי פוטר וגביע אש

   הארי והחבורה כבר שולטים בכל המסדרונות של הוגוורטס, ואני שוב עובר בית-ספר. מקום שבו לא מכירים אותי, וככה אני יכול למתג את עצמי מחדש. ואז, כמו הארי בטורניר המכשפים המשולש, גם אני נבחרתי לפרויקט שמיועד לילדים גדולים יותר. אז מה אם הארי נלחם בדרקונים ואני בבריונים בכיתה ו'.

   זה גם הסרט שבו הארי מתאהב לראשונה (צ'ו הענוגה), אבל בתחום הזה אני עדיין רחוק ממנו. מה שכן, ניצחתי בתחרות פורים הבית-ספרית, ומה שהכי חשוב: אף אחד לא הרג אותי בסוף התחרות כמו את סדריק. הוריי.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   מתוך "הארי פוטר וגביע אש"

   2007 - הארי פוטר ומסדר עוף החול

   הארי מצטרף למסדר עוף החול - חבורה של קוסמים אמיצים שנלחמת נגד כוחות הרשע. אני בדיוק הצטרפתי לכיתת מחוננים, ובה הקמנו את מסדר הכובענים המטורפים - חבורה של אנשים שנלחמת נגד כוחות השיעמום.

   בשנה הזאת גם קיבלתי את ריקוד הסלואו הראשון שלי שהבטיחו לי עוד בסרט הקודם (שוב בנשף פורים, מת על החג הזה). לא כזה מפתיע, אבל מנהלת החטיבה היתה דומה לאמבריג', ורק אנחנו ראינו את זה. עד שהיא הגיעה לבושה בסגול. אחח, אחד הימים הגדולים של הכובענים.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   מתוך "הארי פוטר ומסדר עוף החול"

   2009 - הארי פוטר והנסיך חצוי הדם

   זוכרים שאמרתי שאני אוהב את טום רידל? אז תשכחו מזה. בסרט הזה, הכוכב החדש והבלתי מעורער של הסדרה הוא סנייפ. ההחלטה קשורה לזה שכבר קראתי את הספר השביעי לפני הסרט, אבל אלן ריקמן כבש אותי כבר בסצינת הפתיחה: "צא מפה, זנב-תולע".

   מבין הבנות בסרט, הייתי עושה טובה ללונה לאבגוד. למרות שגם היא וגם סנייפ לא משתווים להלנה בונהם קרטר (בלטריקס לסטריינג'), ששוב נתנה לנו מטירופה המופלא בסרט. בסצינת הסיום, כשכל בית הספר מאיר עם השרביטים לזכר דמבלדור כדי לגרש את האות האפל, הרשיתי לעצמי להזיל דמעה ביחד עם הארי. למרות ששנינו כבר התבגרנו מדי בשביל לבכות.

   בסרט הזה לקיתי במחלה של הארי: להיקשר באופן כזה או אחר לכל דמות שהוא מכיר. רק שבעולם האמיתי זה יוצר קצת יותר בעיות פסיכולוגיות.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   מתוך "הארי פוטר והנסיך חצוי הדם"

   2010 - הארי פוטר ואוצרות המוות, חלק א'

   זהו זה. חיכינו לזה במשך שנה שלמה, לראות את הסרט האחרון שכולנו כבר קראנו את הספר שלו, ולבדוק האם החליטו להכניס את האפילוג או לא. אבל לא, המפיקים הבנזונים החליטו לפצל את הסרט לשניים, בלי שום צעד הגיוני נראה לעין. אם אני לא טועה, זה הסרט הראשון בסדרה שלא דובב לעברית, וזה מה שהוכיח לי באופן סופי, שאי אפשר להתחמק מהעבודה שכולנו גדלנו ביחד עם הנער והצלקת.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   מתוך "הארי פוטר ואוצרות המוות, חלק א'"

   2011 - הארי פוטר ואוצרות המוות, חלק ב'

   15.7.2011. לתאריך הזה אנחנו מחכים כבר עשור שלם. אני דווקא נוסע לראשונה בחיי לחו"ל, מתחיל את המסע הפרטי שלי בעולם, ובעולם המבוגרים. כשנחזור אני מצפה למצוא בדואר, אולי, את הצו-הראשון. בזמן שהארי יסיים את המלחמה של חייו נגד הלורד וולדמורט, אני אתחיל את הצעדים הראשונים בדרך למלחמה שסבא אומר שלא תבוא לעולם.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   מתוך "הארי פוטר ואוצרות המוות, חלק ב'"

   כמו הארי, התחלנו קטנים ומפוחדים בעולם ההפכפך הזה, ובסופו של דבר מצאנו את עצמנו גם מפקדים על נבחרת קוודיץ' משלנו, אם זה בצבא או בנבחרת כדורסל. איבדנו את התמימות ועוד כמה דברים בדרך, אבל אנחנו יוצאים לעולם הגדול עם האנשים הטובים שהצטרפו אלינו במסע הזה, עם כמה טריקים משלנו בשרוול.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   ומה אתם זוכרים מהסרטים של "הארי פוטר"? שתפו אותנו, בוצדמים!

   ואיזה סרט הכי אהבתם מתוך סדרת סרטי "הארי פוטר"? ספרו לנו בפייסבוקזון

   הסוף של הארי פוטר - כל הכתבות והסיקורים