פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   כוכב נולד: מריחים את הגמר באופק

   תמר יהלומי רולז, נוי דנן מאכזב וחבל על אסף ונדב. סער מתכונן לקראת הגמר וכבר מתחיל לבנות על שלישייה משלו

   שישה מתמודדים לפני הסוף, בעונה שעדיין לא ברור באיזה אור תיזכר באמת ומי יהיה האחד שיאיר אותה, נשארה "כוכב נולד" עם מגוון מצומצם הרבה יותר להציע לנו. זה הזמן לרענן שוב את הסטטוס שלה, שבועיים לפני חיפה. ולקוות לטוב.

   "כוכב נולד" אתמול - התכנית הגרועה של העונה

   מנצח דו קרב ראשון: דוד לביא

   לטעמי זה היה הדו קרב הטוב ביותר אמש, שסחט כל מה שצריך ממאצ'-אפ כל כך מגוון. לידור סולטן נתן את הביצוע הכי טוב שלו העונה ביי פאר, וכיפר על השבועות הלא מצטיינים הקודמים שלו. מצד שני, גם זה לא סייע לו להגיע לרגע העל שניפק לביא בחלק האחרון של הביצוע שלו, זה שכבר חצה את גבול ה"לט איט בי" לגמרי, ונתן עילה מספיק משכנעת לניצחון.

   מנצחת דו קרב שני: תמר יהלומי

   על פניו זה נראה כמו הדו קרב המיוזע ביותר. לתמר יהלומי מגיע להיות בגמר, אבל בניגוד לחגית יאסו ודוד לביא, התחושה היא שעליה לתת מאבק קצת יותר עיקש כדי להבטיח את מקומה שם. הבחירה הכפויה ב"שמחות קטנות" הייתה השובר שיוויון האמיתי: נדב ואסף ניסו להביא את הצמרור שאני מחכה לו מהם כבר עונה שלמה, אבל גימיק הא-קפלה לא הצליח להיות מה שהוא ניסה. תמר יהלומי ידעה להוכיח למה חשבנו שהשיר הזה מתאים לה כמו כדורי הרגעה לאבא של נוי דנן ונתנה ביצוע עדיף, סחטה מה שיכלה מעצמה ומהסיטואציה וראתה איך היא, לא להאמין, עוברת את החלק של ביצועי ההדחה מבלי להשתתף בו.

   מנצחת דו קרב שלישי: חגית יאסו

   "מי אוהב אותך יותר ממני" כנראה עונה להגדרה של קלאסיקה, אבל זה כנראה גם השיר הכי טריקי לביצוע מכל השלושה שעמדו אתמול על השולחן. ארקדי דוכין מבצע אותו מספיק יפה בשביל שכל גרסה אחרת שלו תהיה בגדר פוטנציאל לגרסת קיטש, מה שהפך את הדו קרב הזה לכבד ומתוחכם יותר. נוי דנן הסתער, ניסה להיעזר בשטיק הצ'לואים כדי לתת תוקף לקול האופרה החזק שלו, וניפק ביצוע די מרשים שכמעט הספיק לו לניצחון. הוא רק שכח שהיריבה שלו היא יאסו. היא, מצידה, נתנה את המנה הרגילה שלה, הפכה אותו ליאסואי, זך ולא מכביד. עם הופעה פושרת יחסית לשאר ההתעלויות שלה במהלך העונה היא יצאה מנצחת בפוטו פיניש. אנחת רווחה?

   ציפינו ליותר: נוי דנן

   יכול להיות שזה קצת לא הוגן לדרוש יותר ממתחרה כמו נוי דנן, אבל גם השבוע – כשברקע סולו ההדחה הלא מספיק ממריא שלו - היה קשה להתנער מהתחושה שכן, זה לא יהיה יומרני מדי לתבוע עוד מהבחור. הוא אולי חתום על גרף ההתקדמות הכי מעורר התפעלות בתחרות, והוא באמת באמת צעיר (נשבעים), ועדיין צפייה בו מרגישה כאילו אפשר להוציא ממנו הרבה יותר מזמר-אופרה-לפרקים עם דוד ד'אור מרחף באוויר שנותן רק ביצועים קוליים טובים (לרוב הוא נותן כאלה).

   מה שכן, זה צריך לקרות ממש בקרוב.

   המודחים: אסף ונדב

   עם הישג מכובד אחד ומרכזי יכולים לצאת נדב ואסף מהעונה הזאת: הם הגשימו את רעיון הצמד המוזיקלי שלהם בצורה מעוררת השראה. עם הדומיננטיות שלהם כמתמודדים שמנסים להגיע בדורסניות לגמר עוד אפשר להתווכח, אבל נראה שהם פשוט הסתפקו בלהביא את הסגנון שלהם. שבוע אחר שבוע הם יצאו בשלום משדה הקרב, אבל אתמול אבד להם הכוח. "אמונה עיוורת" סימל את זה באופן די מדויק, מפני שהוא לא הצליח לעמוד בשורה אחת עם הביצועים החיים שלהם, ושלח אותם הביתה. זה היה סוף מכובד ולא דרמטי לקול האחר שהם הביאו לתכנית. אסף ונדב יודעים שהוא נשמע מספיק חזק.

   פינת השופטים

   קונצזוס של 4-0 בשולחן נרשם בדו קרב חגית-נוי (לטובת נוי). בלוח התוצאות זה נרשם כ-2-0 בלבד. את ההמשך אתם זוכרים בעצמכם.

   שימו לב ש:

   השבוע חשבה הפקת כוכב שזה זמן טוב להוציא את שיטת הדו קרבים מהמקפיא, אלא שמרוב התוספות, השינויים והרענונים שהדביקו לה בתכנית מסכנה אחת, כמעט ואיבדנו קשר עין. מצד שני, האם חשבתם להגיע לרגע בו תזכו לראות איך שלושה דו קרבים מוכרעים מבלי SMS אחד לרפואה?

   תובנה לשבוע הבא

   בשבוע הבא, חברים, חוזרים לחיפה לשלב חצי הגמר. הטייטל: תחנת מעבר בדרך אל הגמר. הפעם אלה רק חמישה.

   לגזור ולשמור

   "דוד הוא דוד והוא מעצבן מאוד" (מירי מסיקה)
   "זה כמו משפט שלמה" (יאיר ניצני דרמטי)
   "לו יהי זה נכס צאן... ברזל" (לידור משבח)

   רואה כוכבים - בכל יום ראשון בוואלה! ZONE