פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   רואה כוכבים

   זהו, חברייה, הגענו לרבע הגמר. השלב בו אפשר לצפות למנה שתקבל מכל אחד, לממשיך להתאהב בחגית, לנסות לחזות את ההדחות ואז לקבל בומבה לפרצוף של המדור עם ההדחה של אורטל אדרי

   הטופ 3 שלנו

   חגית יאסו

   אז מה אם נמאס לכם? אז מה אם אתם חושבים ששילמנו שוחד למפיק השדרותי שלה? אתמול יאסו בחרה בגרסה האורגינלית של "בתוך נייר עיתון" של טיפקס וכל כך נהנתה, עד שההנאה הצליחה לבקוע מהמסך ולהשפריץ על כל מי שהוא לא היא. זו לא היה הביצוע הקולי הכי טוב שלה בעונה ובו בעת, הדוגמא המושלמת לאיך הבחורה נראית ונשמעת כשהיא ממש במיטבה. אלו היו שתיים וחצי דקות של כיף מטורף להתענג עליו, הכי כיף שאפשר ליצור בקונספט כמו האולפן של כוכב נולד, בביצוע שהוא מהמרשימים של העונה ומהסוג שזוכרים גם בדיעבד, בימים בהם מפרקים את הבסטה. העיבוד והחברים מהבית הצליחו לגרום לה להפיק מעצמה עוד רף חדש, כזה שתצטרך להתאמץ כדי לעבור. עוד סיבה מספיק טובה בגללה ראויה יאסו להיות מועמדת טבעית לזכות בכתר.

   זו לא הפעם הראשונה, וכנראה שלא האחרונה, שחגית בטופ 3 שלנו

   דוד לביא

   הביצוע של לביא אמש התחיל עוד מהסיפור שלו על בריחתו מבית הכנסת בזמן התפילה. הוא בסך הכל שכח את המילים. אז נכון, אין סיכוי שהוא ישכח אותן מול המצלמות של אולפני הרצליה, אבל נראה לי שזאת הייתה המסגרת שהכילה "ילדות נשכחת" שלו. השילוב של שניהם הצליח להביא לצופה הממוצע את הגדולה האמיתית של דוד בתחרות הזאת: היכולת לספר את הסיפור הכי טוב שיש. אז כן, סיפורים הם חלק בלתי נפרד כמעט מתכנית ריאליטי, אבל אם על הדרך הם גורמים לביצוע לכאורה לא דרמטי במיוחד להפוך לאחד הטובים שלו עד עכשיו, זה לא באמת צריך להיות אכפת לנו.

   גם כשביקרנו מאחורי הקלעים אהבנו את דוד

   תמר יהלומי

   תמר יהלומי שיחקה אתמול את המשחק כמו שצריך לשחק אותו בשלב הזה: בקלאסה. "בדד" זה באנקר, הביצוע שלה המשיך להחזיק אותה עמוק במים, והתכנית של אתמול הייתה עבורה עוד תחנה חזקה בדרך ליעד שכבר לא חשבה שתגיע אליו לפני שבועיים. אם היא רק תמשיך לשמור על באלאנס, אם היא רק לא תפקשש, היא תהיה בו. החדשות הספק טובות-ספק רעות הן שבחלק הנוכחי בסרט של כוכב נולד, הוא זקוק לה ממש נואשות, אולי הרבה יותר משהיא זקוקה לו.

   כבר שהיא חזרה בגלגל היינו מרוצים מתמר יהלומי

   ציפינו ליותר: לירון רמתי

   בשירה של לירון רמתי יש רגעים טובים. לא אמרנו שלא. הבעיה היא שבתמונת המצב הנוכחית, לא בטוח שהם מספיקים לו. הכמות המעטה של הרגעים הטובים חשפה את החולשה האפשרית שלו במעמד שמתיימר להיות ענקמטורףמאני טייםכל סופלרטיב פומפוזי אחר, כמו 8 הגדולים (טה טה דם!!!!), דווקא משום שרמתי הוא זמר לא רע בכלל לפרקים. הבעיה מתחילה בפרקים שהוא פחות, כי הוא מתאמץ מדי, לפעמים קצת סטטי ולעיתים גם מעורר תהיות לגבי הבועה שלו בתכנית והשתייכותו האמיתית לגמר שלה, שנמצא כולה 19 יום מכאן.

   המודחת: אורטל אדרי

   כן דיוקים, לא דיוקים, כן תופים, לא תופים - לעומת הרגע המצמרר שבו אורטל אדרי נכנסה בזעקת שבר לפזמון האחרון של "הזמן שלך" זה היה פחות חשוב. זה היה ה-זמן שלה בעונה הזאת, הזמן שגרם לנו שוב להבין שהגמר ראוי לה, כמו שהיא הייתה ראויה לכל העונה הזאת (שהייתה יכולה להיות בינונית יותר בלעדיה). ואז זה הכה בנו כמו מעטפה שנופלת מהיד של רותי.

   ההדחה שלה אמש, בתמונת המצב הנוכחית שבה "כוכב נולד 9" שרויה, היא, בואו נשים את זה על השולחן, לא פחות מאבדן אמיתי ומביך עבור תכנית שמנסה לכבד את עצמה. צביקה הדר הרגיע אותנו, אולי גם את עצמו, שהיא תהיה בגמר בתור משקיפה ואפילו תשיר בזמן הפרסומות, אבל גם הוא יודע שבסיטואציה קצת יותר מתוקנת היא הייתה צריכה לשיר שם את ביצוע הגמר שלה.

   סוף הערב אתמול, שהפך את "הזמן שלך" לשיר האחרון של אדרי בתכנית, הוא לא פחות מלא צודק. מבחינת המפעל העונה לשם "כוכב נולד", זה מסוג האירועים עם מדבקה מעאפנה שעליה הכיתוב 'נקודת שפל'. השאלה מה יצא לנו מהמדבקה הזו אם בזמן הזה מתמודדים אחרים – גם אם לא יותר טובים ממנה - מחלקים כיפים על חשבונה, אל מול פרצופי השופטים ההמומים בדרך לראסטות של עידן רייכל. אין בהם משהו שלאדרי חסר, ולה יש לה הרבה יותר מדי.

   מצד שני, אם זה הסוף שכוכב נולד בישלה לעצמה, אולי לא יקרה כלום אם היא גם תאכל אותו. זה לא הופך את ההדחה של אדרי, במיוחד אחרי הביצוע האדיר שלה אתמול, לצודקת, אבל גם אורטל יודעת שהחיים, שהחיים בביזנס של כוכב נולד –לא תמיד צודקים. במקרה הזה הם שווים לה רק מקום שמיני לא מכבד, בעונה שכל כך הייתה צריכה אותה לרגעים האחרונים שלה.

   פינת השופטים:

   יאיר ניצני אמר לא מזמן באחת התכניות שלירון רמתי לא שווה מקום בחמשת הגדולים שלו. אתמול אותו רמתי כבר הוכתר על ידו כמי שמתקדם בצעדי ענק אל עבר כתר הזוהר ארגוב הבא. רק אנחנו זיהינו פה קמצוץ של דיסוננס?

   תובנה לשבוע הבא: למרבה המבוכה, אדרי לא תהיה שם. האם בלעדיה אנחנו בעיקר צריכים לקוות לתכניות קצת יותר טובות, להתעלויות שיעשו טוב על הנשמה, ואולי – בעיקר - לקאמבק משום מקום?

   לגזור ולשמור
   "זה תמיד קצת נשאר באותה מסגרת" (צדי מקובע)
   "עוד דקה הייתי מתייפחת על כתפו של צדי" (מרגול ממש לא)
   "זה קול ברמות של הראל סקעת" (מירי מסיקה פרופורציות)
   "קצת חירבשת פה ושם" (מרגול משיבה בכנות משלה)

   מה דעתכם על ההדחה? מי שלישיית הגמר שלכם? ספרו לנו בפייסבוקזון

   רואה כוכבים - בכל יום ראשון בוואלה! ZONE