פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   סיכומשבוע

   השבוע התבלבלנו באוטובוס, ניצחנו את תנובה, ראינו את מנחם בן עף מ"דיבור ישיר" ופדרר עף מווימבלדון. והשאלה שלנו בשבילכם: האם שלמה ארצי צדק כשירד על פרויקט "הצינוק"?

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   האייטם התחבורתי: רפורמת ה-WTF

   כאילו שאין כאן מספיק בלאגן, רפורמות, שינויים וחוסר סדר, השבוע פרצה לחיינו רפורמה (או בשפה דרמטית: תכנית מהפכנית! נו, לא באמת), חדשה שרק הכניסה את כולם לכאוס עצבני יותר. אחרי סערת הקוטג' האחרונה זו הייתה משימה קשה, שלא לומר מאתגרת ממש, אבל ממשלת ישראל הוכיחה שוב שזה קטן עליה לעצבן את האזרחים שלה. הברדק התורן נוגע לשינוי רחב – שלא ברור האם הוא גם מתבקש - של קווי האוטובוס והתחבורה הציבורית.

   לפי התכנית, שכבר הספיקה להרגיז ולקומם בתי חולים ואוניברסיטאות עוד לפני שנכנסה לתוקף ביום שישי, יתבטלו מספר גדול של קווים, ישונו מחירי הנסיעות ויסודרו מחדש זמני הגעת האוטובוסים לתחנות. בינתיים כל מה שהרפורמה הזאת עושה, זה בעיקר לבלבל המון אנשים ועוד יותר מזה, לספק פחות מדי תשובות להרבה יותר מדי שאלות קשות.

   במילים פשוטות: כמה אנשים במשרד התחבורה רק רצו לעשות טוב כששינו את מפת התחבורה הציבורית בישראל. בינתיים הם רק הביאו לכולם את הג'ננה
   .
   עכשיו רוצים לבטל את הרפורמה. עד שהתחלנו לנסות להתרגל אליה

   קו 45 אוטובוס דן (יורם לימודים , תמי אייזנברג)
   לאן האוטובוס הזה יגיע? בין הפותרים נכונה תוגרל כרטיסייה וסופ"ש עם דב נבון (צילום:תמי אייזנברג)

   האייטם הכלכלי: 1-0 במלחמת הקוטג'

   אוי, הקוטג'. מי היה מאמין שהגבינה המתולתלת הזאת תספיק בפחות מחודש להצליח איפה שאחרים נכשלו: בהתנעת אנשים אכפתיים להפקת מרד צרכנים מתוזמן להפליא. השבוע הגיע ההפי אנד ומה שהתחיל בעצומת אטדנטינג בפייסבוק, גרם השבוע לתנובה, החברה שיצאה עם הכי הרבה שריטות מכל הסיפור (ובהמשך גם לשטראוס וטרה) להוריד רשמית את מחיר הקוטג' מהמספר האיום 8 ל-5.90. אלא שהמהות היא מה שקרה בדרך: בכנסת החלו להתכנס דיונים מיוחדים, ח"כ שי חרמש הביא עד אליה פרה, כדי לייצג נאמנה גם את קולות הרפתנים בסיפור וברמה התקשורתית גביע הקוטג' החל לקשט בתדירות מוזרה משהו את עמודי החדשות הראשונים.

   עכשיו הכוונת מתרחבת ועוברת אל מוצרי חלב נוספים ואל הפירות והירקות, כשברקע שאלה מטרידה: האם התחנה הבאה היא מחאת האייפד 2, "מוצר כ"כ בסיסי שעלותו 2,500 שקל"? יודעים מה? אנחנו בעד!

   במילים פשוטות: התעצבנו, החרמנו, התמרמרנו, חתמנו, עשינו אטנדינג. הקוטג' מיצמץ ראשון והתקפל אל מול ההמונים.

   ואנחנו נותרנו עם שיר מרגש על קוטג'

   חבר הכנסת שי חרמש בליווי פרה במשכן הכנסת במחאה על הכוונה לייבא מוצרי חלב לישראל, יוני 2011 (עומר מירון)
   כן. האיש הזה הוא באמת חבר כנסת והוא באמת הביא פרה לכנסת. אפילו הגרפיקאים שלנו לא כאלה מוכשרים לייצר כזו אילוסטרציה (צילום: עומר מירון)
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   האייטם האינטרנטי: שלמה ארצי VS. הצינוק

   בסוף השבוע שעבר רשמו אזרחי ישראל ביומן הקולקטיבי שלהם חמש שנים מלאות להחזקתו של גילעד שליט בשבי חמאס. אם למדנו שהזמן עושה את שלו, במקרה של גלעד שליט הוא כנראה גם מרחיב את אמצעי המחאה וההזדהות עם מצבו הנוראי. כך, לציון יום החטיפה החמישי, החליטו מפיקי טלוויזיה להקים באולפני הרצליה צינוק מעופש וקודר – כזה שמתיימר לדמות את המקום בו כלוא שליט – ולהכניס לתוכו כמה שיותר סלבס ישראלים בכמה שפחות זמן. במשך יותר מיממה, במשך שעה תמימה ומייאשת כל אחד, תרמו את עצמם להשתתפות אלון גל, אלירז שדה, רון קופמן, אייל ברקוביץ', צביקה הדר, גיא זוארץ, אורנה בנאי ועוד רבים אחרים.

   שלמה ארצי, מצידו, נשאר בחוץ. הוא החליט לוותר על הפרויקט המציצני משהו הזה, ואת ההסבר לאי השתתפותו הוא סיפק בסטטוס דעתני בפייסבוק, שכבר באותו יום הספיק להשתלט על הכותרות ולהפוך לפצצת באזז אינטרנטית. ככה זה, כשאתה שלמה ארצי, יש לך כוח בפייסבוק כמעט כמו לקוטג'.

   ובמילים פשוטות: גלעד שליט כבר חמש שנים בשבי ואף אחד לא יודע איך להחזיר אותו. גם לא שלמה ארצי.

   שלמה ארצי נגד אלירז שדה ויעל בר זוהר

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   אלירז שדה נהנה מקצת שקט בצינוק, בלי מנחם בן בצינוק (צילומסך)

   האייטם הטלוויזיוני: מנחם בן VS. העולם

   את מנחם בן אנחנו שומעים ורואים לא מהיום. במעריב הוא מחזיק בטור אישי כבר הרבה זמן ובחודשים האחרונים הוא גם משמיע את הדעות שלו בתכנית הלא ברורה "דיבור ישיר" בקשת. הדעות שלו תמיד היו מושא לוויכוח, לפעמים קצת סיזיפי, אבל השבוע כל זה הסתיים בקול תרועה רמה מאוד, אחרי שבן קרא לחקיקה עתידית, "אם וכאשר", נגד הומוסקסואליות, במסגרת סרט שצולם עליו לתכנית "פנים אמיתיות" בערוץ 10 עם אמנון לוי. אחר כך הוא תרם עוד מקישוטיו בטור הפרטי שלו ב"רייטינג". בעקבות הדברים בוטל הטור שלו ולאחר שסירב לקבל על עצמו השעיה מהתכנית בקשת – הוא התפוטר גם משם.

   בזמן שאת "דיבור ישיר" הוא כינה "תכנית עלובה שאותה ניסיתי לחלץ מעליבותה", בן המשיך לטעון שאמנון לוי פשוט קיבל החלטה להשניא אותו על הציבור ההומואי. גם אם היה נראה לכם השבוע שזהו סוף הפארסה, זה לא יהיה הימור פרוע שהסוף אפילו לא קרוב.

   במילים פשוטות: מנחם בן הציע להכיל חוק עתידי נגד ההומוסקסואליות וראה איך קשת ומעריב מנערות אותו מעליהן.

   ועכשיו מנחם מחפש תוכנית חדשה. עיזור לו למצוא אותה

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   "אתה הומו, אתה עממי, אתה מסומם, אותך אני לא מכיר" מנחם בן באולפן דיבור ישיר (צילומסך)

   איש השבוע: רוג'ר פדרר

   רוג'ר פדרר מדורג עכשיו "רק" שלישי בעולם הטניס, אבל השבוע הוא קיווה לכבוש את הכותרות בנסיבות משמחות של קאמבק וזכייה בווימבלדון. במקום זה נאלצנו שוב לעמוד בפני החוויה הקשה של לצפות בו מפסיד. זה קרה בשלב רבע הגמר לצרפתי-שנראה-יותר-מוחמד-עלי בשם ג'ו וולפריד צונגה, בחמש מערכות, בקרב עקוב מזיעה, עם הבעה קפואה וטניס שהפך להיות לא מאיים (ובעיקר לא פדררי) מתישהו באמצע המשחק. כך נקבע שפדרר כבר לא יזכה בווימבלדון השנה, ואת הנחמה הוא ואנחנו נקווה לקבל בשנה הבאה, באותו מקום, בשלב קצת מתקדם יותר מרבע הגמר. הלוואי.

   רוג'ר פדרר עם ג'ו ווילפריד צונגה (AP , Kirsty Wigglesworth)
   איך הוא הפסיד לצרפתי הזה? פדרר וצונגה (צילום: AP)

   פינת הגאגא

   האם השבוע הצליחה מחלקת הסלבס של וואלה למצוא את הבן האובד של ל.ג?

   שאלת השבוע

   אז שמעתם את הדעה של שלמה ארצי בעניין פרוייקט הצינוק. לפני זה ראיתם את כל רכבת הידוענים שנכנסה אליו. עכשיו זה הזמן שלכם להגיד: רעיון מועיל ומחמם לב או סתם גימיק מיותר?