פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   צנח לו גלגל

   לידור סולטן נתן ביצוע מאכזב - ובכל זאת זכה בתכנית גלגל ההצלה של "כוכב נולד" אתמול. סער מתנחם בתמר יהלומי

   נראה היה ששלב גלגל ההצלה של עונת 2011 התחלק לשני סוגי מתמודדים: כאלה שהגיעו אליו כדי לרצות לנצח אותו, וכאלה שנרדמו מאז ההדחה האחרונה שלהם ולא הצליחו – או רצו – לקום מהשעון המעורר שההפקה שמה להם באוזן. בסופו של דבר קיבלנו אתמול בגלגל הצלה שמונה מתמודדים, על חלק ניכר מהם אפשר להדביק מדבקה זרחנית של "פספוס", וגם שמונה ביצועים לא באמת רעים. מכל הקומפלקט חזרנו לרזולצייה של תשעה מתמודדים. איזה כיף.

   הטופ 3 שלנו

   הביצוע המצטיין: תמר יהלומי

   ההעפלה שלה לשלב הבא הייתה סוג של תקווה (או סתם משכך מכאבים) למסמס שהוא לא מעריץ של לידור סולטן; תקווה כזאת שמעניקה לביצועים משמעות כשמגיעים למדרגות לספור את הסמסים. "נפרדנו כך" שלה רק הוכיח לה שוב שהשיא עוד לפניה, גם אם הוא היה בחלקים מסוימים שלו פשוט משובח.

   מלי שלום

   מלי שלום לא ניצחה אתמול, אבל אחרי הניסיון הרפה של צביקה הדר לנחם אותה עם העובדה שהיא סיימה שלישית ואיזה-באסה-אבל-לפחות-היית-קרובה, הנחמה האמיתית שלה אמש טמונה בעובדה עמוקה הרבה יותר: שהחבטות שספגה עד כה בתכנית לא מנעו ממנה להגיע ולתת פייט. הביצוע המהפנט שלה ל"שלח לי מלאך", ובעיקר הבחירה המדויקת בו, זיכתה אותה בהמון כבוד עצמי. היא גרמה לנו ולה להבין עד כמה המקום שלה הוא לא כוכב נולד, אלא מקומות שיעשו קצת יותר כבוד לנישה שלה.

   רותם כהן, יוסי אשר

   לפי האודישנים בתחילת העונה, היה אפשר לראות את יוסי אשר ורותם כהן עומדים זה לצד זה על בימת הגמר בחיפה, זועקים את נשמתם וחורכים את הקוקו של מירי מסיקה. אתמול הם מצאו את עצמם בודדים בלב האוקיינוס, קופצים על גלגל הצלה מעפן שיוביל אותם לחוף מבטחים ויציל אותם מטביעה. שניהם נתנו ביצועים 'התאבדותיים', שרטו כל מה שזז והשאירו במה רטובה מזיעה. לשניהם זה לא עזר לנצח את לידור סולטן.

   ציפינו ליותר: לידור סולטן

   במקרה של סולטן, מתמודד שעצם הדחתו הייתה ה-הפתעה של הטורניר עד כה, אתה מצפה למשהו מפעים באמת, בטח יותר טוב מכל מה שהוא עשה עד עכשיו. הניצוץ קיים, היומרות שם, וזו הייתה העת להוכיח לכל אלה שלא נמנים על חברי הכת שלו למה ההילה שסביב ראשו נמצאת שם בצדק. סולטן ידע את זה. הוא כיוונן את עצמו כמו שצריך עם פרומו מלא ברוח קרב, עלה באטרף לצלילי "לא מוותר" של דודו אהרון, ולרוע מזלו שמע איך מתפלק לו זיוף לא נעים בכלל. שאר הביצוע שלו היה סתם מתאמץ ולא מבריק, סיבוב הכיפים עם הקהל היה ניסיון לעטוף את הכול בחפלה, והקאץ' הוא שמכל החבילה הבינונית הזאת (והוא יודע שהיא כזאת ושהוא ממש חייב יותר) יצא לו ניצחון.

   כשסולטן הגיע לעמדת הביקורות הסתבר שהוא בכלל עלה חולה לבמה. ההנחה ניתנה לו. וכך יצא שמבחינתו הוא זכהלהפי אנד וניצל למרות יום גרוע ובזכות גישה בריאה. מבחינת התכנית זה היה בעיקר תקדים נקי שבו ביצוע מאכזב מעניק למתמודד שאחראי עליו ניצחון.

   פינת השופטים

   יאיר ניצני בא חד כמו חרב משוייפת לתכנית הקודמת. רוב התכנית אמש הוא עשה את הדרך ההפוכה מאזור ה"ניצני קטלני" והסתפק באבחנות קצרות ופושרות. מרגול וצדי, אם לומר את האמת כמעט כמו תמיד, הגיעו לעבודה גם הפעם.

   שימו לב ש:

   בסוף, אחרי כל הבלאגן, שני המתמודדים שזכו לקאמבק היו בדיוק אלה שהודחו בשתי התכניות האחרונות. נפרדנו כך?

   תובנה לשבוע הבא:

   ה-23 ביולי מתקרב. לקראת הישורת האחרונה, זה הזמן לחשוף את רשימת הגמר שלנו כשברקע תשעה. והרי הניסיון ללכת ראש בקיר והתחזית שמשלבת בתוכה תקווה, נבואה, ציפייה וניסיון לראות את העתיד: חגית יאסו, דוד לביא ואורטל אדרי. האם נראה את שלושתם שם? זאת כבר שאלה מסוג אחר.

   לגזור ולשמור

   "התחלת אפרת גוש, סיימת היהודים" (מרגול 'מוכרת לי מפעם')
   "התחלתי מלי, סיימתי מלי. תודה רבה" (מלי משיבה אש)
   "היה טוב, אז מה אכפת לי?" (מרגול ממשיכה לא לדפוק חשבון)
   "והנה החלק שתמר פחות אוהבת – השופטים" (צ.הדר כנות)