פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   קרוב רחוק

   יוני תכנן טיול לחו"ל בלי החברה שלו, והיא קצת דואגת שהוא יכיר בשם בחורות אחרות. אבל לא כל מפגש זר צריך להסתיים במיטה, נכון?

   אז אחרי הלחץ של סיום השירות, המבחן הפסיכומטרי והשנה הראשונה ללימודים הגיע הקיץ. למרות עומס המבחנים הצפוי, אני בספק אם יש מישהו בסביבה שחיכה לקיץ הזה יותר ממני. תמיד אהבתי את הקיץ, על שמלותיו וחופיו וחופשותיו, ותמיד נהגתי לחכות לו בקוצר רוח. אבל מה שהופך את הקיץ הזה למיוחד באמת, זה הטיול.

   טיול שבמשך השנה נחלם ונהגה ושונה והתעצב ובוטל וחודש והיה באוויר כבר כל כך הרבה זמן, ומתחיל עכשיו לקרום עור וגידים. טיול מפורטוגל לספרד, מספרד לצרפת: טיול של קיץ, של חופש, טיול של חברים. אז נכון שעוד לא ממש התאפסנו על חשבון קאוצ'סרפינג, בדקנו זמינות בהוסטלים או ביררנו מה בדיוק יש לחפש בליסבון עשרה ימים שלמים – אבל כבר קנינו את הכרטיסים, וזו הייתה סיבה מספיק טובה להרים כוס בירה צוננת לחיי הטיול של החיים.

   אחרי שקיבלנו את אישור ההזמנה לכרטיסי הטיסה, התקשרתי לאהובתי שמח וטוב לב. חשבתי שהיא תשמח לשמוע שהחלום שאני מדבר עליו כל כך הרבה זמן מתחיל להתגשם. בהתחלה היא באמת נשמעה מחויכת, אבל לאחר מכן הגיע משפט מבשר רעות: 'אני רוצה לשאול אותך משהו, אבל אני לא בטוחה שזה מתאים עכשיו. מה דעתך?'.

   באותו רגע הבנתי שעדיף לי לשנות נושא, ולנסות לכוון את השיחה לניתוח מעמיק של תחזית מזג האוויר או לסקירה מהירה של עוולות הכיבוש. אבל היה זה עוד ניצחון ידוע מראש של הסקרנות שלי, שגרמה לי לעודד אותה להגיד את אשר על ליבה. אז בטון מהוסס, מתוק ועדין, היא אמרה – 'תגיד, בין כל התכנונים וההוסטלים והחברים, חשבת מה יקרה בינינו?'.

   עניתי לה בכנות שלמען האמת, לא ממש חשבתי מה יהיה איתנו בזמן הטיול. נראה לי די מיותר להתחיל לתכנן מראש איך יראה הקשר שלנו, מאחר והטיסה היא בעוד יותר מחודשיים. מעבר לכך הייתי מעדיף לחשוב שהטיול, שתוכנן הרבה לפני שהכרנו, לא ישפיע על אופי הקשר שלנו. כבר טסתי לחו"ל בעבר בזמן שהייתי בקשר זוגי לתקופה ארוכה יחסית. אני זוכר את הימים ההם של כמיהה וגעגועים ממרחק, שעשו רק טוב לקשר שחיכה להזדמנות להתחדש. לבסוף, הודיתי בפניה שאני לא מבין מה הקשר בין הטיול שלי לעתיד הזוגיות שלנו, ושאלתי אותה אם נתתי לה סיבה לחשוב שמשהו הולך להשתנות. 'לא יודעת', היא ענתה, 'מה יקרה כשתהיה עם החברים ותכיר מלא בחורות חדשות ותרצה ליהנות איתן בטיול שלך?'.

   אני יכול לתאר לעצמי שיש אנשים שמודדים את ההנאה שלהם בחו"ל לפי כמות הבחורות שהם הכירו מקרוב. אני בהחלט לא אחד מהם. הטיול הזה תוכנן עוד כשהייתי רווק, כטיול חברים בעקבות הערים היפות והדרומיות של אירופה. טיול של תרבות בעקבות הלהקות והסופרים הנערצים עלינו, טיול של תרמילים וחופים ובניינים ושפות יפות ואוכל מצוין. תמיד נחמד לפגוש אנשים חדשים, לעמוד על טיבם וללמוד מהם – אבל לא כל מפגש שכזה צריך להסתיים במיטה. 'מעבר לכך', סיכמתי בטון הרומנטי ביותר שיכולתי לאמץ, 'כמו ברצלונה ופריז, גם תל אביב מלאה בבחורות יפות שאני לא מכיר. וכל עוד (טפו טפו טפו, שלוש נקישות וזה) אנחנו יחד, מאוהבים, אין לי שום בעיה לוותר מראש על האפשרות לבלות איתן את הלילה'.

   איור יוני בן חורין, מגדל אייפל (יוני בן חורין)