פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הוציאו את הפאן מהים

   יום ראשון של חופש ואתם מבלים בים. רק חבל שאסור לכם ללגום שם איזו בירה קרה. מירון מעוצבן על החוק שאוסר שתייה במקומות ציבוריים. דיאט קולה, לכי תזדייני

   אנחנו כבר לא ילדים. אנחנו כבר לא נהנים מהים כמו שנהנינו אז, כשהיינו בני 5, כשהספיקו לנו מים בגובה ברך, כמה צדפים וארמונות בחול בשביל להתלהב מיום על החוף.

   כבר גדלנו, וגם למדנו ליהנות מטעמה הטוב של הבירה או הוודקה. וכולנו יודעים שהסטלה הכי טובה באה בצהריים בים. עד שהגיע החוק החדש.

   לא, אל תשפוך את הבירה שלי, לאאאא

   החוק, שאוסר על שתייה במקומות ציבוריים, אומר בעצם למשטרה מותר להחרים או לשפוך את האלכוהול, ואף לתת קנס של 1,000 שקל למי שהמשקה שייך לו, אם שתיתם במקום ציבורי ויש חשד סביר שתגרמו לבאלגן. בפועל, המשטרה מחרימה ונותנת קנסות לכל ילד בן שלוש או שלושים שמחזיק משקה אלכוהולי ביד בכל שעות היממה, בכל מקום, מבלי להבחין אם יש או אין חשד סביר. אני מכיר לא מעט אנשים שקיבלו קנס בגלל זה, בעודם בים, עוד לפני ששמעו בכלל על החוק המטומטם.

   בקיצור, המדינה הצליחה להוציא את הכיף מהדבר האחרון שעוד היה כיף - בירה בים. אני לא יודע כמה אני אלך לים השנה בגלל החרא הזה, ואם כבר אלך לים זה כנראה יהיה לטבילה קצרה - ומיד אכנס לפאב המקומי.

   המרוויחים והמפסידים מהחוק

   המרוויחים הכי גדולים מהחוק הם כל הפאבים והברים שנמצאים על שפת הים, והמסעדות שנמצאות על החוף. בעצם, כל מקום שבו ניתן לשתות ונמצא על הים.

   המפסידים הגדולים הם כמובן אנחנו, צעירים שהים והאלכוהול זה הדבר היחיד שנותר להם. וגם הארנק שלנו, שיתחיל להיות יותר ויותר ריק, בעקבות שתייה בבארים יקרים ותשלומי קנסות.

   וכמובן, המפסידה הכי גדולה מהחוק היא המיטה של ההורים שלכם, שכנראה תקיאו בה אחרי שהבית הפך למקום האחרון שנותר לשתות בו כמו בני אדם.