פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   רואה כוכבים

   נוי דנן ממריא, נדב ואסף (והמגפון) אכזבו, והלם הלם הלם מההדחה של לידור סולטן. סער גיט רואה "כוכב נולד" וממשיך לחלום על חגית יאסו

   והפעם, חברים וחברות: ערב תיסלם! תשעה שירים, מודח אחד, שלושה (או ארבעה) מצטיינים ושמונה שממשיכים להילחם כל הדרך עד לחיפה. זה מה שהיה השבוע.

   טופ 3 שלנו

   חגית יאסו

   אנחנו מקווים שלא נמאס לכם, אבל חגית יאסו נמצאת פה שוב משתי סיבות: א. כי היא חגית יאסו. ב. משום שהיא פשוט ממשיכה להגיע לעבודה. הבחירה ב"שירו של שפשף", שיר שהוא קאלט צרוף, הפכה את האתגר לכבד מהרגיל עבורה, ודרשה ממנה ביצוע טוב באמת כדי שלא יצא משהו באווירת קומזיץ. אלא שיאסו כבר הוכיחה שאם היא רוצה, היא יכולה להפוך כל דבר להנאה צרופה. אז גם אתמול היא השתמשה במטה הקסם שלה – והפכה את השיר לביצוע הטוב של הערב. מישהו אמר גמר?

   נוי דנן

   במבט על נוי דנן אפשר לחשוב שהוא אניתטזה נקייה לתעשיית כוכב נולד: בלי להיות משהו שהוא לא, הוא מנסה ללמוד איך עושים את זה נכון, ובמקביל לעמוד על כך למבחן בכל שבוע מול כל המדינה. עד אתמול משהו בניסיונות האלה כנראה לא ממש הצליח להתגבש לידי משהו שאפשר לקחת איתך הביתה. אבל בביצוע אמש הוא הראה שהוא השתפר, סינן, ליקט, שיפץ ושיפצר, ונתן ביצוע שהיה ראוי לנעול את הערב כדי שיוכל להיכנס לזירה באמת. ותמסור ד"ש לאבא.

   לירון רמתי, רון ויינריך

   שניהם ידעו לתפוס את הגל הכי חזק שאפשר על ערב עמוס בתיסלם, ובחרו שירים שהתלבשו על הסקאלה שלהם במדויק: אחרי חוויית "חביב זכריה" מיום רביעי, רמתי החליט ללכת על גרסה שקטה, אישית ומוצלחת ל"אני שוב מתאהב". יצאו ממנה כמה רגעים טהורים, כולל סוף מתקמבק אחרי תקלה קטנה שקרתה לו בגרון. הוא יצא ממנה קול לגמרי. ויינריך השכיל לבחור את "ככלות הקול והתמונה", עם ביצוע שהיה תפור לשיר כמו ברז למצח של יאיר ניצני. הוא המשיך להוכיח שבגזרת בחירת השירים הוא פשוט יודע את העבודה יותר מהאחרים – כמו עם הבחירה המדויקת ביום רביעי של "It's my life".

   ציפינו ליותר: נדב ואסף

   הגישה שלהם הייתה בדיוק זו שהביאה אותם עד הלום, השיר היה כמו הרמה גבוהה להנחתה חזקה, המניה שלהם בנסיקה כבר כמה שבועות - ולמרות זאת משהו, לצערי, לא התחבר לי אתמול ב"תנו לי רוקנר'ול" של נדב ואסף. אפילו המגפון, שהיה אמור להפוך לגימיק המנצח של השיר, הפך בסוף סתם למשהו שלא תיבל את העסק כמו שקיווינו. מצד שני, זה לא הפריע להם להמשיך הלאה בדילוגים קלילים, אז כנראה שמשהו דווקא כן הצליח להם.

   המודח: לידור סולטן

   עזבו את הוויכוח בעניין היכולות של לידור סולטן, או את השאלה אם ההדחה שלו אמש היא אסון טלווזיוני. בעובדה קיומית אחת אפשר להודות כבר עכשיו: אף אחד לא ראה באופק נשירה שלו מהאזור, כל כך הרבה תכניות לפני הסוף. אחרי הדחות לא מתאימות אחרות שהיו בזמן האחרון, נפרדנו גם מלידור, כשרק גלגל ההצלה עוד יכול לשמר את הנבואה על גמר בהשתתפותו. בינתיים הוא חתום על טייטל ההדחה הלא צפויה של העונה.

   שימו לב ש:

   פגישות המתמודדים עם חברי תיסלם היו תוספת מרעננת לתכנית. אהבנו במיוחד את האנקדוטות מצחיקות על האירועים שמאחורי השירים, והמקצוענות הנעימה שלהם נתנה רקע מתבקש לערב מלא שירים שגם שלא נמאס לשמוע.

   פינת השופטים:

   אחרי הופעה מצחיקה ב"אל תפיל את המיליון", הופיעו אמש שופטי כוכב נולד בפעם השלישית (!) בארבעה ימים על מסך הטלוויזיה שלכם, והוכיחו שהם לא יישחקו כל כך מהר. צדי צרפתי, מצידו, המשיך לשמור על אבחנות נוקבות, לא פיספס בביקורות, ובגדול נתן עוד הופעה שהסבירה למה אנחנו כל כך אוהבים לאהוב אותו.

   תובנה לשבוע הבא:

   מישהו אמר גלגל הצלה?

   לגזור ולשמור

   "הייתי מוריד עוד קצת ויברציות, עוד קצת רגשנות יתר, עוד קצת, ואז אתה תנצח" (יאיר ניצני יעיל)
   "זה היה סתם" (מרגול מתבאסת)
   "אולי אני לא אגיד?" (ניצני מתבייש)


   מי לדעתכם היה צריך לעוף במקום לידור?

   מה גילינו כשביקרנו מאחורי הקלעים של "כוכב נולד"?

   רואה כוכבים - בכל יום ראשון בוואלה! ZONE