פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שיט, חטפתי אקספוזיציה

   לא מבינים כלום מהחומר לבגרות בספרות מחר? אל דאגה! יערה הכינה לכם גרסאות קלות לקריאה של ביאליק, זלדה ועגנון, כך שכל ערס סתום יוכל להבין אותן. וואלה ZONE תקבולת כיאסטית

   מחר, לדאבוננו, תתקיים בחינת הבגרות בספרות. ומאחר שאתם ממילא עמוסים ולחוצים, החלטנו לסייע לכם ללמוד כמה מהסיפורים והשירים החשובים לבחינה – ולהעביר אותם לשפת היומיום שלכם, ילדים חצופים וזבי חוטם. אם זה מה שצריך לעשות בשביל לגרום לכם לקרוא ספרים (או לעבור את הבגרות).

   הקיץ גווע / חיים נחמן ביאליק

   פאק, איזה זין, נגמר הקיץ, אין יותר ביקיני
   אין שמלות מיני
   מתחיל להיות קר וגועל נפש וצריך להוציא את הפוך
   ואין יותר ביקיני

   ואין כבר אף אחד בים. רק כמה תיירים מוזרים שבאו
   מסקנדינביה או משהו, לצלם
   והבנות הן משתזפות להן טופלס וזה עוד בסדר אבל תיכף
   גם הן יעופו להן

   וכשהן יעופו הכל ייעלם. עוד מעט כל הבנות יעלו 50 קילו
   ישימו סווטשירט עליהן
   "תכניסו את הכפכפים לארון! יום הקיץ האחרון!
   שמרו את הביקיני לעוד חודשיים, בעזרת השם".

   כל שושנה / זלדה

   חירטוט עם מלא דימויים
   משהו על שלום
   משהו על זמן

   חירטוט עם עוד דימויים
   Blackbird singing in the dead of night
   אבל היא בכלל כחולה

   יעני
   מה זה קרוב
   אור ושושנה
   מה זה קרוב
   מילה שקרוב
   מה זה קרוב
   תסתמו את הפה
   מה זה קרוב
   אי-שליליות של פונקציה
   קח ג'יפ
   ותדרוס את החצר של אמא.

   האדונית והרוכל / ש"י עגנון

   אז ככה, היה איזה בחור אחד, יוסי, עובד על אנשים בעיניים, קונה דברים בשקל מוכר בשניים, כלב בן כלב, אבל מה, יהודי טוב מבית טוב.

   אז כמו איזה ילדת צופים הוא עבר מדלת לדלת בעיירה הזאת שלו ומכר את הכל; נובלס ואבסולוט ומצתים ואולרים וגם ארטיקים שיהיה לילדים (בכל הטעמים בכל הצורות לימון אבטיח שוקו וניל תותי פרוטי כל מה שבראש שלך מתוקה בשבילך בחצי המחיר). ואז הוא עבר את כל הדלתות וכל הגויים שילכו לחפש בסיבוב לא קנו כלום, ואז הוא הגיע לסביון.

   בואנה שמעו, וילה מטורפת, ככה גג 200 מטר גובה, קוטג' עצום, בריכה בגינה, אל תשאלו. עכשיו, יוסי דופק דופק בדלת אף אחד לא עונה, דופק עוד ועוד אומר, "יאללה אני עושה פה קופה יאללה", דופק דופק, צועקת עליו איזו גויה רוסייה: "תרמנו בבית!". הוא מתעצבן, למה מי תגיד לו תרמנו בבית מדובר פה בעסק!

   דופק דופק, בסוף הטחונה קמה עונה לו אומרת לו "בוקר טוב אדוני," הוא אומר לה "כססססססעמק מה אדוני מה, תקני איזה משהו, אישה!" היא אומרת לו "סליחה, אדוני, איך אתה מדבר? יום טוב לך", ובאה לסגור לו את הדלת על הפרצוף החוצפנית! הוא שם לה את הנעל בדלת אומר "בואנה את קונה עכשיו או שאני מפרק לך את הצורה!!!", "טוב טוב," היא השתעלה, "אני אקח ממך סכין ציידים". "מה סכין ציידים? מאיפה אני אביא לך סכין ציידים עכשיו?", ואז נחו עיניו על האולר, "אה הנה, כן כן, סכין ציידים משהו בן זונה, באמת, לא תצטרכי יותר צייד לעולם!"

   הגויה שילמה לו ואמרה לו "שלום," הוא ענה, "שלום שלום ואל תבואי לי בחלום!" ויצא מהר לכיוון הבית שלו למה השמיים התחילו להיות קשוחים.

   אבל הוא לא הספיק ללכת חצי דרך וכבר התחיל גשם, מלא גשם, מה זה גשם, מבול! הוא רץ טיל, אמר לעצמו "מה אני פראייר שלה? סעמק אני אשן אצלה וזהו מה אני צריך עכשיו אוטובוס עד לבת ים".

   בקיצור, הוא מגיע אליה לדלת, היא מהנהנת, החרמנית אומרת בוא בוא תישן פה, אבל משחקת אותה קשה להשגה, אומרת לך לישון במרתף יינות. הוא אומר לעצמו, "בואנה מה אני פראייר שלה?" פותח וואחד קברנה סוביניון משהו תותח, לא יכלה הזונה להשאיר לו איזה טקילה?

   סבבה מגיע הבוקר, הוא כולו בהנגאובר מטורף אבל הבחור משלנו, יהודי טוב, לא יכול פשוט ללכת, גם היה לו נוח, הוא אומר לה, "מותק, רוצה אני אתקן לך את הגג אני רואה נוזל נוזל כל היום". הזאתי צוחקת אומרת: "לא לא זה בסדר, לא נעים לי," הוא אומר, "מותק עליי! עליי מותק!" והוא מתקן לה את הגג, מתקן לה אותו טוב טוב...

   ואז הזונה נהנית מכל העסק אומרת לו "בוא תישן פה, תתקן לי מחר את הטלפון", "בוא תישן פה תתקן לי מחר את הארון" "בוא מחר תתקן לי את האינטרנט למה הוא עושה בעיות", ככה וזה, הוא מסכים כי היא נותנת לו אוכל והוא לא פראייר שלה, והוא מתקן לה טוב טוב. ואז היא באה אומרת לו, "בוא, עזוב את המרתף יינות, בוא תעבור למטבח," והוא לא פראייר, בטח יעבור למטבח, עובר למטבח, ואז היא אומרת לו, "בוא, עזוב את המטבח, בוא לחדר עבודה של האקס שלי," והוא בהתחלה אומר לעצמו, "בואנה אני אצא פראייר," אבל אז קולט את האוסף פלייבוי ובטח עובר לחדר עבודה של בעלה לשעבר, בטח ינקה ממנו את כל הכסף הזונה.

   וזה ממשיך ככה והפסיכית הזאת מדברת איתו כאילו הוא איזה עבד שלה אומרת לו, "בואנה היום ממש חם בחוץ, יש פה צחנה", מה זה צחנה יא זונה מתנשאת?! בואי אני אראה לך מה זה צחנה שלא תשכחי בחיים שלך!

   אבל יוסי, למרות שהוא מבית טוב, הוא קצת מתחיל לאבד את עצמו עם הגויה, הזאתי שטפה לו את המוח הפך לסמולני השם ישמור... התחיל לאכול שרימפסים וקוויארים וחזירים וצ'יזבורגרים ומה לא! וזה ממשיך וממשיך והוא אין לו בושה לו, ממשיך אוכל עוד קלמרי ואוכל עוד לובסטר עד שמתפוצצת לו הבטן.

   אבל יוסי הוא הוא מבית טוב, פתאום תקפו אותו געגועים לחמין של שבת, הוא אמר "אני הולך לאמא לאכול" והוא באמת הלך. הרי אין, אין בכל העולם האנטישמי הזה אוכל כמו של אמא כמו הג'חנון והחמין לא משנה כמה חזירים יש להם לגויים אף פעם לא תהיה להם נשמה!

   בואנה הוא חוזר הביתה לגויה, הולך לדפוק שנ"צ משהו מהסרטים, פתאום קולט כל החדר מלא בדם! הוא צועק "הילדה, הילדה, אמרתי לך כבר את המחזור שלך תנגבי בשירותים! סעמק את אף פעם לא מקשיבה!" ואז הוא קולט אותה שמה שרועה פרקדן על המיטה, כל הסדינים קרועים, היא פצועה מתה ממש! הוא נכנס לפאניקה ואז מבין שהבת זונה ניסתה לטרוף אותו כמו איזה חזיר! כלומר, כמו איזה פרה!

   אבל הוא הוא מבית טוב, הוא לא נוטר טינה, מה גם הוא היה חובש בצבא, הוא חובש אותה יפה יפה טוב טוב מכניס אותה למיטה מטפל בה יפה אבל מה לעשות שיוסי לא היה חובש מוצלח והיא מתה בכל זאת, פסדר, לא נורא, כולה גויה. הוא זורק אותה בחירייה שמה, כמו איזו כוסית הוא בוכה קצת אבל אז כמו גבר הוא בא אומר "חייבים להמשיך בחיים ישמור אלוהים". לוקח את הנובלס והאבסולוט והמצתים והאולרים וגם הארטיקים שיהיה לילדים (בכל הטעמים בכל הצורות לימון אבטיח שוקו וניל תותי פרוטי כל מה שבראש שלך מתוקה בשבילך בחצי המחיר) וממשיך לעבור מדלת לדלת...

   ואמא שלו היא הזהירה אותו היא אמרה לו, "יוסי, תוודא לפני שהוא מוכר למישהו שהוא עבר ברית מילה למה זה לא הולך ככה זה לא היגייני," אבל יוסי דביל אף פעם לא לומד ללכת עם יהודיות כשרות המפגר...

   ואתם מוזמנים להוסיף פרשנויות ותרגומים משלכם לחומרים בספרות!