פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   ה-ZONE הולך להופעה! והפעם: אסף אבידן

   מירון הלך להופעה של אסף אבידן, כדי להכיר אותו קצת יותר לעומק מעבר לשניים שלושה שירים מפורסמים שלו, ומצא את עצמו בתוך חווייה על-חושית

   את מי ראינו: אסף אבידן.
   איפה: מועדון הנוער "יהודה וישראל", תל אביב.
   מחיר כרטיס: 50 שקלים.

   ביום חמישי האחרון הגיע אסף אבידן ל"יהודה וישראל", מועדון הנוער. את האמת, בהתחלה התלהבתי בעיקר כי זה "אסף אבידן", אחד האמנים הישראלים היחידים שמופיעים גם ברחבי העולם, וממלאים אולמות גם שם. אני אישית לא מכיר כל כך הרבה שירים שלו, רק שניים שלושה, אבל כל שיר הוא משהו גדול מהחיים. כשחשבתי על זה, לא הבנתי כל כך למה אני בעצם אוהב את אבידן. אבל אמרתי נזרום, בטח תהיה הופעה טובה, ואולי גם אצליח לפענח את סוד הקסם.

   הגעתי להופעה ביחד עם הגרעין שלי משנת השירות. כאשר הזמנתי את הגרעין להופעה של אסף כולם התלהבו מאוד ואין אחד שלא רכש כרטיס מיד, יחד איתי. אבידן עלה להופעה כהרגלו, פאנקי ומגניב – טוב נו, הוא אסף אבידן – והתחיל לבצע את מיטב שיריו. הוא פצח ב-" My latest sin" שיר לחלוטין אקוסטי, וככה הוא באמת ביצע אותו: בתחילת ההופעה הוא שר לבדו, ללא המוג'וס (הם הצטרפו מאוחר יותר), וביצע מספר שירים באופן אקוסטי. למרות שאסף ללא המוג'וס זה כמו שלמה ארצי בלי סינגולדה, זה נראה בלתי אפשרי, זה לא השפיע במידה ניכרת על ההופעה. הקהל מזדהה בעיקר עם הקול המדהים שלו, ולכן זה לא כל כך הפריע.

   וההופעה הלכה והתעצמה. 350 איש בקהל קפצו, רקדו ולא נחו לרגע. בכל פעם שאבידן אמר משהו כדי להלהיב את הקהל, כמו "אתם צעירים ויש לכם פיות, אתם יכולים לשיר ולמחוא כפיים", או סתם אמר שוב ושוב "איזה קהל מדהים אתם", הקהל – צעירים ברובם – הגיב בשאגות טירוף. היו אנשים שממש נמחצו בקדמת הבמה.

   מה שהצליח להדהים אותי במיוחד בהופעה זה השילוב בין הסגנונות. יש שירים, כמו,"Sailors", שבהם אבידן פשוט הצליח להרים את הקהל באוויר, לגרום לכולם למחוא כפיים ולשיר. והיו שירים שפשוט חיבקת את הקרובה אלייך והנפת מצת באוויר. היכולת לבצע שירים רגועים וקצביים כאחד זאת יכולת מדהימה, שלא כל אחד יכול לבצע. ולמרות זאת השיר הכי טוב שבוצע באותו הערב, השיר שהרים את הקהל לרמות אחרות של טירוף באותו הערב, היה "Her lies" השיר אולי הכי מוכר של אבידן.

   במהלך ההופעה התחלתי להבין: מה שכולנו אוהבים באסף אבידן זה המגניבות שלו. המגניבות התל אביבית, הנונשלנטיות והרוגע הפנימי הזה שכל אחד מאתנו שואף להיות, הרצון והיכולת לעשות מה שאתה רוצה, בלי להתחשב בביקורות מהחברה או מהתקשורת או מכל בן אדם אחר, לעסוק בך עצמך ובדברים שאתה אוהב. אבידן פשוט שם זין על כל ביקורת, טובה ורעה ביחד, וחי את חייו. לאחר ההופעה המעולה הזאת, שבה גם אבידן וגם המוג'וז נתנו שואו שלא מהעולם הזה, אני בהחלט מחבב אותם הרבה יותר. ואני הולך לעשות מאמצים רבים לשים את ידי על האלבום האחרון שלו, " Through The Gale".

   כמה כמה:

   ציון כללי להופעה (מ-1 עד 5):

   5

   ציון לסאונד (מ-1 עד 5):

   5. סאונד מדהים, אין דברים כאלה בארץ.

   ציון לחומר האנושי במקום (מ-1 עד 5):

   4. היו קצת ילדים קטנים וזה ביאס אותי, אבל העיקר שהייתי עם הגרעין.

   עדיף מלשמוע דיסק:

   כן. בהרבה.