פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הצד שלו, הצד שלה: סינונים בטלפון

   החברה מתקשרת, אתם מסננים אותה והיא מתעצבנת. סינונים - טוב לזוגיות או גועל נפש מצד הבחור? שני ואלאור מתווכחים, ואתם - כרגיל - מחליטים מי צודק!

   (צילומי אילוסטרציה: shutterstock)

   הצד שלו: חייב לסנן אותה לפעמים

   מכירים את הכפתור האדום? החביב מבין הכפתורים של הטלפון הסלולרי שלנו?

   לסנן. פעולה לא יפה או תרבותית אבל הכרחית בהחלט. בדיוק כשאני עם כל החבר'ה, רואה משחק כדורגל עם גרעינים ושלל האינסטרומנטים, היא נזכרת להתקשר. איך אני יכול ללחוץ על הכפתור הירוק כשהיא תקרא לי בכינוי הסודי שלנו? הליבידו שלי יהיה בתחתית ערימת קליפות הגרעינים.

   אני לא יכול לענות לה כשאני בחברת ההורים שלי ולעזור לה להחליט איזה צבע חולצה יבליט את העיניים שלה, או לחלופין כשהיא מאוד מבואסת ומחפשת נחמה, לפתוח את מילון הקיטש ולהתחיל להקריא לה מילים בכוונה שלמה. לגיטימי בזמנים הללו ללחוץ על הכפתור האדום.

   מצד שני, כשאני מתקשר אליה, היא לא יכולה לסנן אותי! החברות שלה ממילא יודעות איך אנחנו קוראים אחד לשניה, יבינו כל מילה דביקה שהיא תוציא מהלקסיקון ויקבלו אותה גם עם הבועה הוורודה שהיא נמצאת בה. אם אני צריך חיזוקים לקראת צעד משמעותי או משחק עם החברה, אני צריך את המילה הטובה שלה. אף חבר לא יחזק אותי ויגיד לי כמה אני תותח, אני גם לא רוצה את החיזוקים האלה מכם, חברה. תודה, אבל לא תודה.

   אני לא מתקשר כדי להעביר את הזמן, אני מתקשר בגלל דברים חשובים. מן הראוי שהיא תענה לי. אני לא רוצה לבזבז את הזמן היקר שלה לשווא, אז למה אני צריך לבזבז את הזמן שלי על הצבע של החולצה שלה?


   (אלאור ליכטצייגר) 

   הצד שלה: תענה כבר, אידיוט!

   אלאור, מה שאתה אומר הוא נכון מאוד - רק הפוך. זו אני שלא מבינה איך אתה מעז, זב-חוטם שכמותך, לסנן אותי.

   כמה מצ'ואיסטי וחסר היגיון מצדך לחשוב שאני מתקשרת כי אני הורמונלית והיסטרית, ובחרתי בך על פני חבית גלידה נימוחה ומתוקה, שאגב, מעולם לא ניסתה למשמש אותי. כמה מאכזב לשמוע שלדידך ההחלטה הגורלית בחיי היא - אדום יין או אדום דובדבן. מאידך, אתה לא באמת יכול לדעת מה עובר לי בראש ומדוע אני מתקשרת אם אתה ל-א ע-ו-נ-ה.

   ועל סמך השערות אידיוטיות וחסרות בסיס אתה בוחר לנצל בשיטתיות את הכפתור האדום האהוב עלייך, ומתעלם ממני בשיטתיות. רגע, רגע, אם אני נמצאת עם הבנות ומעוניינת להתקשר ולשאול לשלומך, ושוב, ושוב, ושוב אתה לא עונה, זה פחות יוצר רושם של בחור אוהב ויותר יוצר רושם של בוגד סדרתי.

   אבל אוי, אוי לבחורה שתעז לסנן את בן הזוג שלה. האגו שלכם כל כך נפגע מהמחשבה שאנחנו לא יושבות בבית ומצמידות את המכשיר בחוסם עורקים אל היד שלנו בעוד אנחנו מבשלות לכבודכם או מורטות שיערות לכבוד הערב הבא עלינו לטובה - אתם פשוט לא מצליחים להשתקם, ואחר כך עוד מביעים כעס, או עושים את הפרצוף הנעלב המעצבן ההוא, ומקווים לפיצוי.

   בחורות מטבען הן קנאיות ורכושניות יותר. אנא, לטובת כלל הצבור הנשי, תפטרו מבעיות הקשב והרכיזו שסיגלתם לעצמכם כשאתם מצויים מול ארסנל-ברצלונה או מול זוג שדיים מחייך, ותפסיקו לחשוב שלסנן אותנו זה בריא לזוגיות, כי זה בעיקר בריא ללבד שעוד מעט תהיו בו.


   (שני צור)