פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אתם פאתטיים

   פעם, ילדים ששיחקו בגיימבוי נחשבו חנונים פאתטיים. עכשיו, עם ההתמכרות למשחקים באייפון, גם אתם נהייתם חנונים פאתטיים. אייל קורא לכם להשתחרר ולזרוק את המכשיר! רצוי על חזיר!

   זוכרים את כיתה ד'? התקופה בה חשבנו שחילוק ארוך זה קשה? התקופה שבה הילדים המגניבים של הכיתה שיחקו כדורגל בהפסקות? התקופה שבה צחקנו מ"שמש", "הפיג'מות"? אז זאת גם התקופה שבה הייתה את חבורת הגיקים הזאת, שלא קשורה לשום קבוצה אחרת - שהייתה משחקת בגיימבוי וצורחת "היי! תפסנו פיג'יוטו!!!".

   ברגע זה בטח נשמתם עמוק ולחשתם לעצמכם "אוי... נוסטלגיה". הרי אתם לא מאותם גיקים ששיחקו בשטות הזאת. מילא בפיפא על הפלייסטיישן, אבל במשחקים חסרי משמעות כאלה?! אתם לא מהיצורים שהושפעו מסדרות טלוויזיה, תפסו פוקימונים בהפסקה או חס וחלילה, עשו שיעורים, נכון? אז זה הזמן לנפץ לכם את הבועה: הדבר הילדותי שהרגע תיארתי, מתאר אתכם. בדיוק כך, יאנגוס.

   הסתכלו על המכשיר הסלולרי, שממזמן הוא לא רק "סלולרי", ושימו לב כמה מן התשלום עליו הולך על משחקים. אם בכיתה ד', כשעוד הייתם שפויים, הייתם רואים את עצמכם זורקים ציפורים על חזירים בכזו הייתם מגחכים. אבל כך אתם, ועל עצמכם וודאי לא תצחקו.

   ברברבאום נלחם בחזירים

   מדגים את זה היטב מאור ברברבאום מ"היפה והחנון", בסדרת הרשת המופתית "ברבורי ברברבאום". רואים כאן איך מאור מה"יפה והחנון" מתעצבן מהמשחק, אך לא כי הוא "סתם חנון מצוי", אלא בגלל השטות והמהפכה התרבותית-צרכנית חדשה.

   עכשיו הכול קורה מהר, ואפשר לקבל את הכול ב"קליק". עבר הזמן שבו היינו הולכים לצפות בסרט או לשחק כדורגל בזמן שאנחנו מורידים את הסרטים הבלתי חוקיים מהאינטרנט. עבר גם הזמן שבו התלהבנו ממשחקי פלייסטיישן ב"באג" ושיחקנו שם עד שהמוכר העיף אותנו קיבינימט. עכשיו הזמן של נגיעה פשוטה - ולצאת.

   אתם פאתטיים. באמת.

   אנחנו תקועים באשליה שנצא, שאנחנו שפויים. אנחנו תקועים באשליה שכך אנחנו מתעדכנים בנעשה בחברה בשני קליקים במעבר לפייס, בלי להיות בתוכה. ואנחנו תקועים במחשבה ששם אפילו החומר הלימודי יכול להיכנס בקלות. אז לא. ואת האמת שלא בגלל "תפסת מרובה לא תפסת" אלא סתם כי נעשנו עצלנים.

   אז בואו ניקח את הדברים בפרופורציות ונבין שאת המשחקים הטיפשיים אפשר להשאיר ללילה, רגע לפני השינה כתחליף לספר, אבל לא לעולם האמיתי.