פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   עושים רימוב

   כולם מנקים את הבית - אבל תכלס, המקום הכי מבולגן אצלכם בבית זה הפייסבוק. לפחות פעם בשנה תסדרו אותו כמו שצריך!

   בימים אלו ממש עוסקות מאות אלפי עקרות בית בניקיונות לקראת חג הפסח המתקרב (טוב, לא נהיה שוביניסטית - יש גם גבר אחד מפרדס-חנה ששואב את השטיח בסלון). אם אימא שלכם היא עקרת בית (או שאתם במקרה הילדים של ההוא מפרדס-חנה) בטח גם אתם נאלצים להצטרף בעל-כורחכם אל מבצע הנקיון הגדול וההזוי הזה. פתאום אתם מוצאים את עצמכם מאבקים את החמישה-חומשי-התורה שקיבלתם לבר-מצווה, מנקים היטב בין החריצים של הבלטות, משפשפים את הקירות הלבנים עד שיבריקו וחוטפים חררה בכל פעם שגרגר אבק נוחת על יצירתכם המושלמת בתחום הניקיון.

   בשלב הזה, אחרי שכבר הפכתם אובססיביים לניקיון, אתם נכנסים לפייסבוק ומגלים להפתעתכם שזה המקום הכי מבולגן בבית. אז הגיע הזמן לנקות לכם את הפייסבוק! פשוט ככה:

   עדכנו הגדרות פרטיות בפייסבוק!

   הגיע הזמן להפסיק לפחד ממה שסבתא תחשוב על הסטטוס, או שדודה חגית תראה ששוב החלפת חבר, ופשוט לחסום אותן מצפייה בעדכונים. כל אחד יכול להיות חבר שלך בפייסבוק, אבל לא כדאי שכל אחד יוכל לגלות עליך הכול בגוגל. שינוי פשוט בהגדרות הפרטיות יכול לפתור המון כאבי ראש עתידיים.


   .

   רעננו את הנתונים האישיים עליכם!

   זה נכון שלפני 12 שנה הייתם חניכים שרופים בגן חפציבה ושלפני ארבע שנים יצאתם עם בחורה בשם נועם, אבל למה זה חייב להישאר ככתם עד עצם היום הזה? רעננו את הנתונים עליכם ואולי לפתע תגלו שאחרי שהפכתם להיות סינגלס הרבה בנות קופצות עליכם, ואחרי שסוף-סוף עברתם לתיכון החברים מהכיתה מאשרים אתכם!

   .

   מחקו תמונות מביכות!

   אם כבר דיברנו על כתמים בעברכם, אז זוכרים את הטיול ההוא בכיתה ג'? כששפכו עליכם המון קולה והכל התערבב עם בוץ מהטיול וכולם צחקו וצילמו? אז אולי זה היה מצחיק בזמנו, אבל עכשיו כבר ממש לא. זה הזמן למחוק תמונות מביכות מעברכם הרחוק (או הקרוב). פעם היה לכם גשר לונדון על השיניים? עד שהתחלתם לקחת תרופות הייתם יותר מחוצ'קנים מפיצה עם זיתים? בצעירותך היית נוהגת לצאת שיכורה ולהתמזמז עם עמודים? אין שום סיבה שעדיין נדע את זה עליכם.

   .

   תעיפו קבוצות מיותרות!

   "גם אני אוהב את התחת של אובאמה" זו אולי קבוצה מגניבה, אבל מה נסגר עם הספאם שהם שולחים?! אם אתם כל השנה מתלוננים על הקבוצות המיותרות שהתפתיתם להצטרף אליהן וכיום אתם משלמים את מחיר הספאם הכבד – פסח הוא בדיוק הזמן להתנתק מהם, ולהגיד שלום לעולם יפה יותר ונטול אינבוקסים מחרפנים.

   .

   תגידו ביוש לחברים!

   לבסוף, אחרי ששיניתם, שיפצרתם, ניקיתם וסידרתם את עצמכם, זה הזמן לעשות סדר גם בחברים שלכם. החברים מתמיינים לשלוש רשימות: "מהממוש", "איכסוש" ו"מי אלו בכלל?".

   ברשימת ה"מהממוש" יכולים להיות החברים שלכם ומי שאתם רוצים לדבר איתו ולשמוע עליו ככה ביומיום.

   "מי אלו בכלל" הם רוב החברים שלכם בפייסבוק - אנשים שאין לכם מושג מאיפה אתם מכירים אבל הם פשוט נמצאים שם, אז שיהיה.

   בקבוצת ה"איכסוש", לעומת זאת, יש את אותם חברים מנג'סים שממש לא בא לכם לראות, אבל אתם חייבים להיות חברים שלהם כדי לא להעליב אותם, או כדי לא ליצור משבר משפחתי (היי דודה רוחמה! זה בהחלט לא מדבר עלייך!).

   לעומת שלוש הקבוצות האלה, שתוכלו להגדיר ברמות שונות של סינון והתעלמות, את קבוצת ה"סופר-דופר-איכסוש" כדאי שתמחקו. עוד היום. יש חברים שפשוט עדיף להתעלם מהם למען כבוד הפייסבוק שלכם.

   ועוד קצת אבק מסביב

   את האיוונטס שכבר לא תלכו אליהם, את ההודעות הקבוצתיות שלא קראתם, את הפוקים שמחכים לכם כבר מפסח שעבר, את החברים שממתינים לאישור והנוטיפיקיישנז שמחכים למיון – קחו שעה לאוורר את הכול. ואז תעשו לייק לפייסבוקזון.

   פסח כשר ושמח, עם המון נוטפיקיישנס מלאי ברכות!