פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אופס, אני אלרגי לספונג'ה!

   חופשת הפסח התחילה היום, אמא רוצה שתעזרו לה לנקות, אבל לכם דווקא מתחשק לישון. אייל, עצלן כרוני, הכין לכם מדריך איך להתחמק מלנקות את החדר לפסח. תזכירו לנו לא לבקר אצלו לעולם

   כמו שאני מתאר לעצמי, בזמן שאתה קורא את הכתבה הזאת (או יותר נכון מחפש את התמונות, ואז עובר ל"באבלס") אמא עושה תריסים, אבא עושה מדפים ואתה צועק "כן, אמא, עוד דקה ואני בא". כמובן, עוד דקה בדיוק תיזכר שיש משהו בטלוויזיה ותלך לפעולה ב"צופים" או, אולי, "ללמוד למבחן עם חבר".

   הסיטואציה הזאת מתרחשת כשבועיים לפני הפסח, ולא תצליח לנצח את האמא המרוקאית/פולניה/כל אם ישראלית ממוצעת, ותיאלץ, מה לעשות, לשטוף את הרצפה, לנקות את השפיך מהמיטה ולזרוק לזבל את כל אלבומי ה"סופרגול" שאספת במהלך כיתה ג'.

   לכן, הכנו לך מדריך קצר איך לעבור את חג הפסח בשלום, עם שלל עצות, אודטה משו, להתחמק מלנקות את החדר לפסח!

   סופר דרינק

   אחת מהפעולות הקשות ביותר בזמן השטיפה היא העבודה עם הדלי הזה. לקחת סמרטוט, לשים מים, לשטוף, לסחוט, ושוב, ושוב וחוזר חלילה. לכן, סופר דרינק ייצרו לנו קו משקאות מיוחד של מין קולה ירוקה כזאת, שאין לה שום שימוש כנראה חוץ מאשר אקונומיקה שמכילה את המים כבר בפנים. נסו ותיווכחו!

   לשים את הדלי במקומות הנכונים

   שימו במקומות אסטרטגיים את הכלים שבהם אמא שלכם מומחית. אם למשל, היא בדרך כלל שוטפת בבית, העבירו את הדלי ליד החדר. סמכו עליה שהיא תהייה סנילית מספיק כדי לחשוב שהיא בעצם התכוונה לשטוף אותו!

   שיטת הנקיין הגרוע

   "ככה, אמא? ככה לנקות?" תשאלו בעודכם מעיפים רוטב עגבניות רקוב על הקיר ומשפשפים בנייר זכוכית מלוכלך את כיסוי הקטיפה של המיטה. אם תהיו מספיק גרועים, אמא פשוט לא תרשה לכם לנקות לפסח.

   אלרגיה לאקונומיקה

   הו, איזה צירוף מקרים! אתם אלרגיים לאקונומיקה! ולאבק! ולסמרטוטים! ולרהיטים! והתרופה היחידה לאלרגיה הזאת היא... פלייסטיישן! איזה עולם.

   התערבויות עם האח הטיפש / עסקאות

   כן, סמכו על הטיפשות של אח שלכם. תתערבו איתו, תעשו איתו עסקה. אני מאמין שתגיעו למצב שהוא ישטוף לכם את החדר!

   מיחזור

   מנקים את התיק ומדפי הספרים והמחברות? את כל החומר של הלימודים - למחזור! אין צורך למיין! ובקשר לסמרטוט העובש שבתחתית התיק, שהיה פעם סנדוויץ' ששכחתם לאכול - פשוט שימו אותו מחוץ לדלת הכניסה לבית ותשתדלו לשכוח ממנו.

   אשליית המגירות

   כל אלמנט ויזואלי - מספיק מבחינתכם. את כל הבלאגן פשוט דחפו לתוך מגירות. ככל שהמגירה עליונה יותר - בלאגן קל יותר ודוחה פחות. למקרה שאמא תציץ.

   טקטיקת המיטה

   ובאותו עניין - טאטאו את כל הלכלוך מתחת למיטה. זה מספיק נקי בשבילכם! ובשביל הג'וקים שגרים שם כבר ארבע שנים וחבל להפריע להם כי תכלס, נחמדים!

   רמוב

   פשוט תלחצו "רמוב" על הוול. לא התקדמנו?! אוף, למה פה זה לא עובד.

   אז... את הפסח הזה אני בטוח שתעברו בשלום, עם ניקיון יסודי וללא מאמץ!