פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   סיכומשבוע

   לא מבינים מה דה פאק הסיפור עם ביבי והטיסות? סער מסכם לכם את החדשות במילים פשוטות, ושאלת השבוע בשבילכם: חושבים שההשעייה של יורם ארבל הייתה ראויה?

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   האייטם הכואב: תמונות מאסון הכרמל נחשפות

   השבוע קיבלנו תזכורת וויזואלית ומוחשית מתמיד לאחד מהאסונות האנושיים הגדולים והמזעזעים שפקדו אותנו בעת האחרונה: תמונות חדשות מאסון בכרמל, שמתעדות את הרגע הנוראי שבו קרה הכול, ושאחריו שום דבר לא חזר להיות כמו שהיה. אין באמת צורך להוסיף משהו על רגע שכזה, שמכיל בתוכו כל כך הרבה כאב.

   ובמילים פשוטות: השבוע נחשפו התמונות הנוראיות מרגע השריפה של אסון הכרמל.

   תיעוד שיחת טלפון אחרונה מאחת הצוערות משרפת אוטובוס הצוערים בכרמל (תאגיד כאן)
   התמונות מהשריפה (צילום: ערוץ 1)

   האייטם הפוליטי: המשהו-טורס חוזר!

   רביב דרוקר מערוץ 10 החליט לחשוף בתכניתו "המקור" של רביעי שעבר את הרגלי הטיסות המדויקים של ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, ועורר סערה ציבורית לא ממש קלה של פידבקים עוינים, הרבה כותרות ובעיקר שאלות: האם ראוי שראש ממשלה יתרים כספים מחברים עשירים בשביל טיסות לשלל יעדים בעולם? בתגובה לחיצי הביקורת התייצבה בחמישי האחרון שרה נתניהו מול המצלמות ודיברה בחצי-דמעה עצבנית על הכעס, האכזבה והצער מהקורבן שהיא ובעלה הפכו להיות, כי אחרי הכל, הוא השגריר הכי טוב שיש לנו, ואם לא הוא שיטוס, אז מי כן?

   במילים פשוטות: השבוע גילינו כמה עולות לנו הטיסות שלראש הממשלה, ו-וואלה, לא ממש התאים לנו.

   ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך ישיבת סיעת הליכוד, מרץ 2011 (עומר מירון)
   טיסה נעימה. נתניהו (צילום: עומר מירון)
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   האייטם הטלוויזיוני: יורם ארבל פולט, מושעה וחוזר

   מי שחשב שאחרי המשחק של נבחרת ישראל מול לטביה בשבת שעברה ניהנה להתמקד בהחלטות של המאמן פרננדז, גילה בעיתונים של למחרת בעיקר כותרת מתחכמת לידיעה על יום ארבל. השדר, שעם השנים הפך לאייקון שמאחורי המיקרופון ושידר כמעט כל גול חשוב שהובקע פה, הקדיש את המשחק בשידור לבחורה שאוהבת כדורגל ושעשתה שטות גדולה – ענת קם, החשודה בהדלפת מסמכים צבאיים סודיים שיושבת כיום במעצר בית. כמה דקות אחר כך הבין ארבל את גודל התסבוכת שיצר והתנצל, אבל ערוץ 10, זה שאצלו בסלון קרתה ההקדשה, השעה את ארבל. ליומיים. שבהם הוא לא משדר גם ככה. מה נגיד, עונש עם שיניים.

   ומה אתם אומרים? בדיחה לא מצחיקה? ראוי למען ייראו ויראו? סתם קשקוש מיותר? אתם מוזמנים להצביע בשאלת השבוע פה למטה.

   ובמילים פשוטות: יום ארבל הקדיש משחק לענת קם, התנצל, הושעה וחזר כדי לשדר שוב כאילו כלום לא קרה.

   יורם ארבל (ברני ארדוב)
   הושעה. ארבל (צילום: ברני ארדוב)

   האייטם הספורטיבי: עוד שבוע גדול לספורט הישראלי!

   ומה היה במשחק עצמו? ישראל ניצחה 2-1, במשחק הבא בשלישי ניצחה 1-0 את גיאורגיה ופוף, משום מקום, יש לנו 6 נקודות בקמפיין יורו שנראה כבר חסר אוויר. איך שחקנים ומאמן שהיו רק בשבת שעבר על הקרשים מצליחים להתרומם למצב שבו באמת יש לנו סיכוי לעשות ממנו משהו? מי שמאמין לא מפחד? או שפשוט הנבחרות מולן שיחקנו הן לא בדיוק מעצמות אירופיות?

   אלא עוד לפני שהספקנו לענות השלימה מכבי ת"א בכדורסל עוד שבוע מנצנץ לספורט הישראלי ועלתה בצורה חד-משמעית לאירוע הפיינל פור, שכרגע נופל בחלקו על ערב יום הזיכרון ויוצר סוג של פלונטר בפוטנציה. ראשי מכבי הצהירו כבר כמה פעמים מאז כי אם התאריך יישאר על קנו הקבוצה לא תעלה למשחק הגמר, ואולי גם לא תיסע לאירוע שיתקיים בברצלונה. תשובות לפרובלמה בפרקים הבאים.


   במילים פשוטות: הייתם מאמינים שהספורט שלנו הפגיז שוב, ועוד שבוע שני ברציפות? יס ווי כן.

   מאמן קאחה לבוראל דושקו איבנוביץ' צופה על דיוויד בלאט ושחקני מכבי תל אביב חוגגים (ברני ארדוב)
   שחקני מכבי חוגגים (צילום: ברני ארדוב)

   איש השבוע: יורם כהן

   זה היה שבוע מלא במינויים והכתרות. זה היה אחד מהם: בחגיגיות מוצנעת, כיאה לסיטואציה המסתורית, מונה יורם כהן לאיש שיעמוד החל מהיום בראש השב"כ, אחרי שראש הממשלה החליט למנותו לתפקיד. חתיכת אחריות.


   .

   בקטנה

   אתמול (ו') היה 1 באפריל, ופה בוואלה ZONE היה שמח: שלוש ידיעות שהמציאו גולשי הזון הפכו לכותרות אמיתיות בעמוד של וואלה, כשהראשית שבהן מודיעה שג'סטין ביבר ביטל את הגעתו לישראל לטובת הופעה סולידרית בעזה. לא לדאוג, הוא מופיע כרגיל (או שכן לדאוג? למען האמת, רוב הגולשים די התאכזבו לגלות שזו מתיחה).

   ואתם? מתחתם מישהו אתמול?


   .

   שאלת השבוע:

   אז מה אתם אומרים, איך נראית לכם "ההשעיה" של יורם ארבל בעקבות הקדשת משחק הנבחרת לענת קם? מוצדקת ונכונה? סתם מטופשת וחסרת פואנטה?