פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   דיירי שושן הבירה: נא להתנהג בהתאם!

   אתם עסוקים ויש לכם הפרעות קשה וריכוז - אז אין לכם כוח שוב לקרוא את מגילת אסתר, נכון? מזל שהכנו לכם תקציר מגילה, בגרסת "האח הגדול"! ותרעישו ברעשן כשתשמעו את השם "פרידה"

   כולנו כבר מרגישים את פורים בפתח. רובנו הצטיידנו באמצעי רעש כאלו ואחרים (אני מתכוון לפיקות,כמובן) ומה שנותר הוא להגיע לקריאת מגילה ולחכות ל"המן". אנחנו, בוואלה! ZONE רוצים להכין אתכם מראש לקראת קריאת המגילה, והדרך הטובה ביותר היא להשתמש בדמויות הקרובות לליבנו – דיירי בית האח הגדול. להבדיל.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   ג'קי בתור מרדכי היהודי. הידד

   הכירו את הנפשות הפועלות:

   מרדכי היהודי – ג'קי הערס.
   אסתר – נופר.
   אחשוורוש – עמיר.
   ושתי – סיון.
   המן – פרידה.
   זרש (אשתו של המן) – ליהיא.
   בגתן ותרש –לי עוז ואלעד.

   פרק א'

   ויהי בימי "האח הגדול", השולט מנווה אילן ועד הכביש שליד נווה אילן. עמיר כבר שולט בבית ביד רמה, ובהדחה האחרונה היה היחיד שלא הועמד להדחה. המלך עמיר הכין משתה מפואר, עם אלכוהול וסיגריות שסיפק "האח הגדול" לרגל שלושה חודשים שהם בבית. ויבקש עמיר מסיון שתראה את יופייה בפני הדיירים, ותתגנדר אך היא סירבה. חברי המלך עמיר יעצו לו לזרוק את סיון ולחפש מלכה אחרת, שתעשה לו פחות בעיות, ושתחזיק את המזלג בצורה נורמלית כשהיא אוכלת.

   פרק ב'

   ויעיף עמיר את סיון (היא הלכה לבכות בחדר "האח הגדול"), ויקבל תכנית אינטרנט משלו - "קח אותי י'מלך" (כן, כמו אבירם!), ושם התחיל לחפש אחר האחת. תחקירני התכנית חיפשו במאמץ אחר המתמודדות, ומצאו בין השאר את נופר, אחייניתו של ג'קי הערס. ג'קי היהודי אומר לבייגלה שאסור שיגלו שהיא ערסית. ויערכו מפיקי התכנית גמר ענק וחגיגי לבחירת אישה לעמיר (40 אחוז רייטינג), ונופר נבחרה למלכה פלוס קמפיין.

   ויקנאו אלעד ולי עוז, שומרי המלך, בשליטתו של עמיר בבית ובהצלחתו עם נשים, ויזממו מזימה. לי עוז רצה להדיח את עמיר ושכנע את אלעד לעזור לו בכך. ג'קי שמע את תכניתם של אלעד ולי עוז ודיווח על כך לנופר, שמיהרה לספר על כך למלך עמיר. ויצווה לתלות את הסוררים – את לי עוז על עץ ואת אלעד על עציץ.

   פרק ג'

   ויהי בימים ההם, הימים שלאחר ההדחה של דנה, ועמיר התחיל להתחבר יותר ויותר אל פרידה, עד שהחליט למנות אותה למשנה למלך. פרידה ציוותה על כל דיירי הבית להשתחוות לה ולתת להם מתקציב הסיגריות שלהם. רק ג'קי הערס לא יכרע ולא ישתחווה, בטענה שהיא גם ככה כופפה אותו כל העונה אז אין לו עוד לאן לרדת.

   ותימלא פרידה חימה ותצרח ותעיף דברים לכל עבר, עד שהחליטה להתנקם בכל הערסים. הלכה פרידה למלך עמיר ושכנעה אותו להדיח את כל הערסים או שהיא תפסיק לבשל לבית. עמיר אישר את הצו של הדחת הערסים, והצו הופץ ברחבי הבית: "דיירי האח הגדול, בתאריך י"ג אדר כל דייר ערס בבית יודח. ערב טוב".

   והווילה נבוכה.

   פרק ד'

   ערסיי הבית התחילו להתענות ולהתאבל בגלל רוע הגזירה, לאכול פחות פחמימות ולהתקלח במים קרים בלבד. ג'קי שם בגד-ים קרוע, נכנס להוט–טאב ויזעק זעקה גדולה ומרה. הוא שם לנופר הודעה בתוך אנדרטה שהכין לה מפלחי מנגו וגרעינים שחורים, שמספרת לה על צו הדחת הערסים ומבקשת ממנה ללכת למלך עמיר ולשכנעו לבטל את הצו. נופר מצאה את ההודעה בנסט, וביקשה מג'קי הערס שכל ערסיי הבית יתפללו שלושה ימים להצלחתה.

   פרק ה'

   ויושט המלך עמיר לנופר את קופסת הסיגריות, ויקבל אותה לשיחה בפינת העישון המלכותית. ותזמין אותו נופר למשתה שתערוך בבית "האח הגדול" לכבוד עמיר ופרידה, עם שירים בהזמנה וכדורים כאלה משוקולד עם שפיצים. ואכן כך היה. אך כשהסתיים המשתה ופרידה יצאה לחצר לשאוף אוויר, ראתה שוב את ג'קי הערס בהוט-טאב, יושב ומסרב להשתחוות לה.

   ותתאפק פרידה ותחזור לחדר כולה זועמת, שם חיכתה לה ליהיא, אישתה. אחרי שפרידה סיפרה לה מה קרה ואיך ג'קי הערס מסרב להשתחוות לה צעקה ליהיא:" OMG, איטס נוט אוקיי. פרידה, את פרידה, את יכולה לעשות הכול! תתלי אותו! תתלי את הסטופיד ליטל שיט!" ותחבב פרידה את הרעיון.

   פרק ו'

   באותו לילה סבל המלך עמיר מנדודי שינה והתקף פלוצים, והחליט לראות את המשדר המרכזי בערוץ 2. כך הוא ראה שג'קי הערס הציל אותו ממוות בתחילת השבוע והחליט לגמול לו על כך. בדיוק אז הגיעה פרידה כדי ללכלך על ג'קי באוזני עמיר ולשכנע אותו להדיח אותו (מוזיקה מפחידה של התכנית) ונדהמה לגלות שהוא בעצם רוצה לעשות לו כבוד (מוזיקה מצחיקה של התכנית): הוא מצווה להרכיב את ג'קי הערס על סקולי ברחבי הבית, כשהוא לבוש במיטב המותגים של הביוקר, ושפרידה תקרא "ככה ייעשה לדייר שהתחת שלו במים".

   פרק ז'

   בינתיים נופר, שכבר מזמן לא שתתה אלכוהול, ערכה עוד משתה למלך עמיר ולפרידה. במהלך המשתה (מוזיקה דרמטית) גילתה נופר לעמיר את סודה – שהיא בעצם ערסית – ושכל עמה הערסי עומד להיות מודח בגלל מישהי אחת: "אישה צרה ושתלטנית היא הפרידה הרעה הזו!". עמיר המלך הבין שהמהלך הזה יהיה שווה לו, לא יהיו עוד צעקות בתקציב השבועי כי פרידה לא תשלוט עליו ביד רמה. מיד ציווה המלך עמיר, שעדיין היה חסין מהדחה, להדיח את פרידה מיידית.

   פרק ח'+ט'+י'

   אחר הדברים האלה קידם המלך עמיר את ג'קי לעמדת מפתח בבית – משנה המלך. ועוד אמר המלך עמיר לערסיי הבית, שבכל פעם שדייר ירצה להדיח אותם בגלל ערסיותם, הם רשאים להעמידו להדחה. עברו הימים וג'קי מונה למלך הבית וזכה בגמר הגדול. ג'קי מסר בראיונותיו לאמצעי התקשורת שהוא יחלוק את הפרס עם בייגלה, שבזכותה הכול קרה על הצד הטוב ביותר. נופר בתגובה לג'קי: "מה אתה דפוק?! מה זה בייגלה?! בחיים שלך אל תקרא לי בייגלה! מקסימום אוזן המן".

   סוף!

   טרילילי וטרללה.

   (אילוסטרציות: מתוך צילום מסך ותמונות יח"צ)