פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בזמן שישנת

   יוני במכתב לחברה שלו, אחרי לילה נוסף שבו לא הצליח להירדם לידה. קשה, כשרק השינה שלכם היא בנדודים

   איור נדודי שינה, הטור של יוני בן חורין (יוני בן חורין)

   כל כך הרבה זמן רציתי אותך ועכשיו אנחנו יחד במיטה. אם רק היית יודעת כמה את יפה כשאת ישנה. אני מקשיב לנשימות שלך, שנשמעות לי כמו הדבר השפוי היחיד בעולם הזה. בדקות הראשונות האלה של הלילה, אני לא יכול שלא להעריץ אותך. איך שאת נופלת מהר ובקלות לשינה עמוקה ומתוקה ויפה. אבל הדקות האלה מתארכות, ואני עדיין ער. קם, שוטף פנים, חוזר למיטה. מדליק את מנורת הלילה, פותח ספר, מנסה לקרוא. אחרי שני עמודים אני נשבר, וחוזר להביט בך ישנה.

   נדודי שינה הם ללא ספק הדבר הגרוע ביותר בעולם. ונדודי השינה האלה, איתך, עכשיו, יותר גרועים מכל מה שאני מכיר. גם עשרות השעות שהעברתי לבד בבהייה סתמית במאווררי תקרה בלילות קיץ חסרי שינה לא הכינו אותי לזה. ללילה בו אשכב לידך ואביט בך שוקעת אט אט אל תוך החלומות שלך. כשאת מחייכת אלייך מתוך השינה, אני יודע שלשינה המתוקה הזו שלך אני לעולם לא אוכל להצטרף.

   כמה שהייתי רוצה להירדם עכשיו, ולקום בבוקר ולהתעורר איתך ביחד. כמה שהייתי רוצה להיות כמוך עכשיו, בלי מחשבות, פשוט להצליח להירדם. אם זה נשמע כאילו אני מקנא, זה כנראה רק בגלל שאני באמת מקנא. כי הדקות ממשיכות לעבור, והשינה שלי לא באה. וכשהשינה לא באה, מגיעות במקומה מחשבות אחרות. אני יודע שיהיה מצידי אנוכי לבקש, ולעולם לא אעשה אפילו חצי תנועה שיכולה להעיר אותך. אבל בכל זאת, אני חייב להודות שזה יכול להיות נחמד אם פתאום תתעוררי. ותתני לי נשיקה, ותצטרפי אליי, ונעביר יחד לילה של נדודי שינה.

   אבל אני ממשיך לשכב בשקט, והשעות עוברות, ולאט לאט העיניים נעצמות. ואני לא יודע בדיוק לכמה זמן נרדמתי, אבל פתאום יש קצת אור בחדר, ואפשר לשמוע ציפורים מצייצות. ובזמן שאני מחכה שתתעוררי, אני מבטיח לעצמי שאכתוב על הלילה הזה. אולי תקראי. ואז, בפעם הבאה שנישן ביחד, אני אתן לך נשיקה בבוקר ואז תביני כמה התגעגעתי אלייך בזמן שישנת.